Praxe

kosaci_tom_23-0_kg-11-_resize.jpg

Tom + Týna Kosáci - Tropy, vítr, bouře, aneb „Totální masakr s pohádkovým koncem“

13. 11. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Je druhá půlka června a já s kým jiným, než s přítelkyní Týnou se vracíme z týdenní rybářské výpravy. Z výpravy, která pro nás byla až pohádková. Vydali jsme se k jezeru, na jehož březích jsme v minulosti strávili již nějaký čas a byli jsme zvědaví, co na nás bude čekat tentokrát. Druhý tým v podobě otce s Martinem se vydal na tuto lokalitu o týden dříve, tak abychom si mohli předat člun s echolotem. V průběhu týdne sondujeme, jak to vypadá s úlovky a jaká je aktivita ryb. Odpovědi ovšem nebyly nějak lichotivé. Počasí bylo jako na houpačce, měnil se vítr a do toho přišly tropy. Záběrů bylo opravdu málo a ryby se hodně vyskytovaly ve sloupci. Jediná ryba, co stála za zmínku, byl otcův nový osobák, a to kapr 19,5 kg.

luzny_cln1017_006_resize.jpg

David Lužný - Poprvé na Hejlově

25. 10. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Současného vedoucího firemní prodejny Mivardi v Mohelnici Radka Bojkovského znám už spoustu let – jo, jo, čas letí a my stárneme. Zhruba ve stejnou dobu jsem se dostal k časopisu Kapří svět, který tehdy vydával Jarda Těšínský a tenkrát jsem se v jednom z prvních čísel dozvěděl o Hejlově. Následně jsem samozřejmě registroval mimo ostatních i články a zprávy od vody z Hejlova. Okolo roku 2003 jsem se začal zabývat myšlenkou, že bych si tam chtěl někdy zachytat. Ale znáte to, život je někdy složitý, klade do cesty různé překážky a naše životy se ubírají určitými směry…

krajsky_prebor17_033_resize.jpg

Krajský přebor LRU Položená z pohledu týmu Mivardi

19. 10. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

3.8. 2017 v 6 hodin ráno s plně naloženou dodávkou vyráží náš závodní tým MO Zeleneč „Mivardi“ ve složení Jan Prchlík a Jaromír Dufek směr řeka Labe. Oba jsme správně závodně nažhaveni na historicky 1. ročník Krajského přeboru Českého rybářského svazu z. s., Středočeského územního svazu v lovu ryb udicí na položenou, na revíru Labe 18 (č. 411050) u Brandýsa nad Labem. Čeká nás 72 hodin nonstop lovu. Start závodu je 3.8. ve 12 hodin a ukončení 6.8. ve 12 hodin. Generálním sponzorem závodu se stala firma Mivardi.

nedelka_cln0917_003.jpg

Lukáš Nedělka - Pekelná výprava

26. 09. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jak už to u většiny skalných rybářů bývá a ani u nás tomu není jinak, své rybářské výpravy si plánujeme dopředu. S velkým předstihem si domlouváme volno v práci a na poslední červencový víkend si naplánujeme odjet na 5 dní k vodě.

dve-koule-b17-a-dlouhe-22-kg-torpedo-1.jpg

Sáďa a Pavel - Dvě výpravy - nekonečno zážitků

19. 09. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Je krásný pondělní podvečer. Sedím u svého počítače a prohlížím fotky ze dvou velice vydařených rybářských výprav a přemýšlím, co vám o tom napsat a jaké fotky ukázat. Moc námahy mi to nedá, protože na zmíněných výpravách jsme s parťákem zažili spousty zážitků a povedli se nám chytit i moc pěkní kapři. V hlavě mám moře utkvělých krásných soubojů s kapry, ale přesto bych chtěl v tomto článku spíše lehce popsat způsob a taktiku krmení a chytání, protože se to samo velice nabízí.

prchlik_cln02_17_010.jpg

Hoza Prchlík - Přes tropy k branám podzimu

12. 09. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Letní období patří jednoznačně k nejméně oblíbeným obdobím kaprařské sezony. Bohužel právě v tento čas mohu u vody trávit osobně více času a jsem nucen v letních horkých dnech přemýšlet nad tím, jak netečné ryby přemluvit k záběru.

sebera_cln02_0001.jpg

Tomáš Sebera - Kapři z jihu

22. 08. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Ahoj přátelé, rybáři. Nedávno jsem se vrátil se zahraniční výpravy, která se dle mého názoru velmi vydařila. I přes nepřízeň počasí mě krásně stavění lysci a úžasní šupináči doprovázeli celou výpravou. Hlavně dvě ryby se mi zapíší hluboko do paměti, ani ne tak hmotností jako příběhem, který jim předcházel, ale nebudu předbíhat.

luzny_zpr04_17_37.jpg

David Lužný - III. ročník R-Spekt Junior Cup (dětské závody)

08. 08. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Trošku neplánovaně, ale přece jsem se první červnový víkend zúčastnil jako fotograf a rozhodčí III. ročníku R-Spekt Junior Cupu na Čertových rybnících na Prostějovsku. Jak už z názvu plyne, jednalo se o závod dětí, ve věku 7-13 let. Nikdy jsem na podobné akci nebyl, takže jsem byl zvědavý, jak se děti poperou se závodem i samotným rybolovem.

hanak_cln01_17_9-1.jpg

Radim Hanák - Obři z Balkánu

31. 07. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (1)

Letošní rok jsem zatím podnikl dvě dvoudenní výpravy, na kterých mne opustilo loňské štěstí a vždy jsem se vrátil jako „bezrybka“. Ať již to bylo způsobeno nepřízní počasí nebo nevhodně zvoleným místem, byl jsem rozhodnutý, že než vyrazím na svojí oblíbenou svazovou vodu Novomlýnské nádrže, podniknout ještě jednu týdenní výpravu do zahraničí. Konkrétně se jedná o Chorvatsko, kde se mi loňského roku velice dařilo.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace