Tipy a triky

prchlik_cl201805_004

Honza Prchlík - Rychloakce aneb když vás tlačí čas

11. 05. 18 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Posledních několik let se zaměřuji na takzvané rychloakce, kdy u vody strávím pouze několik hodin a snažím se z toho vytěžit maximum. Převážně tímto způsobem strávím u vody v sezoně nejvíce času a za ty roky jsem byl nucen se přizpůsobit tak, aby výsledek byl vždy co nejlepší. Z mých zkušeností vím velice dobře, že když se budu držet několika zásadních věcí i těch pár chvil u vody může mít velice efektivní výsledek.

kopecky_cln01_17_19.jpg

Honza Kopecký - Když kapři "neberou"?

15. 08. 17 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Častokrát se mi stává, že přijedu k vodě a od okolních rybářů slýchám, že to vůbec nebere. Jistě máte podobnou zkušenost. Co tedy dělat? Sebrat se a jet jinam, nebo to rovnou zabalit a frčet domů? Ani náhodou! To, že ostatní nechytají, neznamená, že to tak musí být i v našem případě.

nedelka_kulpelet_17_21.jpg

Lukáš Nedělka - Úspěch kuličkových pelet

12. 06. 17 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Mezi rybářské nástrahy už několik let patří pelety. Stali se nedílnou součástí snad každého rybáře. Ročně se touto metodou lovu na pelety uloví spousty kaprů a i ostatních druhů ryb. Chytání na pelety je pro mnoho rybářů naprosto bezkonkurenční. Hlavní rolí je hlavně příznivá cena prodávajících pelet, kdy se dá pořídit velice kvalitní a dostupné krmení za přijatelné peníze.

nedelka_cln01_17_10.jpg

Lukáš Nedělka - Úspěšná taktika pro krátké vycházky

29. 05. 17 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

V tomto článku bych se rád s vámi podělil o své poznatky a docílení úspěšného lovu na krátkých vycházkách. Práce, rodina a jiné věci zabírají v rybářském životě mnoho času, a proto většina z nás volí krátké jednodenní rybářské výpravy a snaží se v této krátké době maximálně zúročit čas na rybách a tím i docílit, co možná největšího počtu záběrů a chytit svůj vytoužený úlovek. Bohužel tomu ani u mě není jinak a hodně mých návštěv k vodě jsou až po pracovní době a třeba jen na pár hodin.

dufek_zimni_lov_17_5.jpg

Zimní kaprařina v podání Jardy Dufka

03. 05. 17 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Počasí se nám minulý týden tak trochu „zbláznilo“ a prudký pokles teploty (včetně lokálních sněhových kalamit) mě přiměl k dokončení rozepsaného článku týkajícího se zimního lovu.

img_0295.jpg

Lov v překážkách v podání Jirky Špinky

01. 09. 16 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Chytání okolo vodních překážek je podle mě jednou z nejúspěšnějších strategií na velké kapry. Tento způsob lovu praktikuji už několik let a většinu ryb, těch největších ryb, mám uloveno právě tímto způsobem. Ať se to týká řeky nebo stojatých revírů, vždy se snažím najít pod vodou taková místa, kde jsou kořeny, větvě, stulíky nebo i potopená lana či kamenné zdi a velké pařezy.

dscn1569.jpg

Kaprařina a krmení - taktika plošného vnadění

18. 08. 16 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Neustále omílané téma krmení mě přivedlo na myšlenku vyzkoušet jednu z taktik využívaných nejedním předním kaprařem. Jedná se o plošné rozptýlení krmení na velkou plochu v daném revíru, kdy pak z okrajů krmného místa, nebo i mimo dosah lovného místa dochází k umístění montáží.

6.-velmi-vhodna-je-i-tekuta-potrava.jpg

Atraktivní směs do PVA

13. 08. 16 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Neustále se rozvíjející nástrahy a návnady pro lov kaprů, které používáme, se během několika let vyvinuly k dokonalosti tak, že si někdy říkám, zda je ještě co vymýšlet. Ale přeci jen se občas najde nějaký ten nápad a nový tip na zatraktivnění nástrahy je na světě.

dsc_5081.jpg

PARTIKL – SÍLA VNADĚNÍ

10. 06. 16 | Kategorie: Tipy a triky | Počet komentářů (0)

Když se vrátím k mému začátku, kdy jsem poprvé vyrazil k vodě, tak jsem rozhodně neměl boilie pod háčkem. Na háčku jsem měl vždy dvě zrnka kukuřice. Ta pro mě byla top nástrahou. Postupem času, jsem si pořídil prak, kterým jsem si vždy nastřílel kukuřici k montáži, čímž jsem si rybu přilákal a tady to celé začalo. Byla to nástraha, které můžu poděkovat za nádherné ryby. Celé dětství jsem odchytal na kukuřici ale i na jiný druh partiklu. O pár let později přišel čas, kdy jsem poznal ty zázračné kuličky tisíce barev, chutí a aroma. Nevěřil jsem jim, ovšem kaprům jsem je servíroval čím dál častěji. Kukuřice, hrách či fazole, šli stranou. Ovšem každý pravý kaprář, by měl mít vždy kukuřici s sebou. Bez ní bych k vodě snad ani nešel. Kapry vyhledávám jak na stojatých, tak i tekoucích revírech. Jsou místa, kde vím, že boilies funguje na jedničku, ale taky jsou místa, kde musím použít kukuřici, či jiný druh partiklu. Je však jasné a i dokázané, že kapři i ti kapitální, se rádi různými zrny krmí. Nejlépe je to vidět, když vám ze zdolaného kapra, na podložku vytéká natrávená kukuřice s řepkou, či jiné částice rostlinného původu. Z čehož je patrné, že i když v dnešní době je top nástrahou boilies, kapři si rádi na partiklu pochutnají. Tudíž na něj můžeme kapry bez problému chytat. Všimnul jsem si, že je skupina kaprářů, která partikl neuznává. A to proto, že na partiklu se údajně krmí menší ryby. Je třeba si uvědomit, že na revírech nejsou jen kapitální ryby, jsou tam i ty menší. Takže pokud se rozhodneme použít na zakrmení partikl, musíme počítat s tím, že se budou krmit všechny druhy bílé ryby včetně těch menších. Pak je potřeba dát popřípadě jako nástrahu větší průměr, tím můžeme vyselektovat menší jedince.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace