Závody

2. kolo I. Ligy plavaná – Liběchov

20. 07. 17 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Druhé kolo I. ligy se konalo na závodním úseku na řece Labi nedaleko obce Liběchov u Mělníka. Tato závodní trať je pro svou různorodost velice specifická a mezi závodníky ještě před konáním závodu panovaly pochybnosti o množství ryb na závodním úseku. Jak toto kolo dopadlo, se dočtete v následujícím článku.

Mezinárodní mistrovství České republiky 2017 v plavané

03. 07. 17 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Již 21. Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou se v letošním roce konalo 16. – 18. června v Pardubicích na řece Labi. Na letošním mistrovství republiky soutěžilo celkem 96 závodníků nejen z České republiky, ale také ze Slovenska. Jak závod probíhal a kdo se letos stal mistrem, se dozvíte z následujícího článku.

X. Mistrovství světa veteránů v lovu ryb na plavanou

13. 06. 17 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

O uplynulém víkendu (pátek 9.6. a sobota 10.6.) proběhlo na kanálu Kanjiža / Srbsko již X. Mistrovství světa veteránů, tj. závodníků nad 55 let. Tento kanál byl zároveň také dějištěm XIX. Mistrovství světa handicapovaných rybářů, kde Česká republika také měla svůj tým.

I. liga v lovu ryb na plavanou - 1. kolo

19. 04. 17 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

O minulém víkendu opět odstartovala I. liga v lovu ryb na plavanou. První kolo se konalo na odvodňovacím kanále řeky Dyje v Břeclavi. V nejvyšší týmové soutěži v ČR soutěží dvanáct 4-členných družstev. Jak si jednotlivá družstva vedla a kdo zahájil po prvním kole útok na titul a kdo na sestup, se dozvíte z následující reportáže.

MeMiČr LRU Plavaná - Mušov 2016

22. 09. 16 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Opět po roce se konalo Mezinárodní mistrovství České republiky na Novomlýnských jezerech – konkrétně na revíru Dyje 5 nedaleko obce Pavlov na jižní Moravě. Letošního mistrovství se zúčastnilo 103 závodníků nejen z České republiky, ale také Slovenska, Maďarska, Itálie či Polska.

2. kolo 1. ligy LRU plavaná Veletov

25. 07. 16 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Druhé kolo I. ligy se tentokrát konalo na řece Labi u obce Veletov nedaleko Kolína. Tento nový úsek pro I. ligu byl pro všechny velkým očekáváním. Jak se s tímto novým závodním úsekem popasovaly jednotlivé týmy, se dozvíte z následující reportáže.

1. kolo 1. ligy LRU plavaná - Nežárka

28. 06. 16 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

První kolo I. ligy se konalo nedaleko Jindřichova Hradce na řece Nežárce mezi Horním a Dolním Ždárem. Týmy vstupovaly do prvního závodu s velkým očekáváním. Jak se jim dařilo, a jak probíhalo letošní první kolo naší nejvyšší týmové soutěže v plavané, se dozvíte z následující reportáže.

Mazalův memoriál 2016

17. 05. 16 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Již tradičně první závod v termínovém kalendáři v lovu ryb plavané je závod – Mazalův memoriál. Tento závod se po dvou (3 letech) opět konal na původním závodním úseku v Břeclavi na odvodňovacím kanále řeky Dyje. Na první závod sezóny se sjelo celkem 41 rybářů z celé republiky, a jak se jim vedlo, se dozvíte z následující reportáže.

4. kolo 1. ligy LRU plavaná - Hracholusky

31. 10. 15 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Poslední kolo letošní ligy uspořádalo družstvo MO ČRS Choceň – Mivardi na nové vodě pro I. ligu v plavané a to vodní nádrži Hracholusky nedaleko Plzně. Jak nakonec dopadl letošní ročník?, vyhráli Pardubice? Kdo nakonec skončil na třetím místě? A kdo „sestoupil“?, to se dozvíte z následující reportáže. Závodní trať byla pro I. ligu nová. Již v minulosti se zde konaly závody ve II. lize a několik pohárových závodů. Zatím poslední proběhl 2 týdny před konáním I. ligy. V úlovcích převládala plotice a ouklej a závodníci museli chytat na odhozové pruty hodně daleko přes 35m, neboť hloubka na závodním úseku pro pohárový závod byla velice malá. Průměrná váha na závodníka za oba závody byla 6097gr. Jak už jsem zmínil v úvodu, chytalo se na vodní nádrži Hracholusky. Závodní trať situovaná u kempu Radost je dobře přístupná a veškeré činnosti spojené se závody – sraz, losování, parkovací plocha apod. probíhaly na louce nedaleko závodního úseku. Jelikož na hrázi vodní nádrže budou probíhat stavební činnosti, nádrž se již nějakou dobu odpouštěla, a proto hladina klesla o cca 3m. Z míst, kde se tradičně chytají závody, to měli závodníci k „vodě“ ještě dobrých 20-30m. Od původního břehu k břehu, kde seděli závodníci o I. lize na sektorech A-C byl jako podklad štěrkopísek, ovšem na sektoru D to byla měkká půda. Mimo závodníků na sektoru A téměř všichni na ostatních sektorech museli sedět ve vodě 3-5m z důvodu nízkého sklonu břehu do vody. Bylo to také z důvodu větší ochrany ryb, neboť ani 4m vezírky byly zcela potopeny až v poslední části. Závodníci naštěstí využívali různé tyčky, kterými vezírky natáhly, aby nedocházelo k úhynu ryb.