David Lužný

25. 02. 13

David Lužný

Jmenuji se David Lužný, letos mi bude 40let a k rybaření jsem se dostal v dětství, kdy jsem navštěvoval rybářský kroužek a na ryby jezdil s dozorem – otcem či dědou. V té době jsem chytal většinou na plavanou. Na tu dobu mám ty nejhezčí vzpomínky...

Potom se můj život ubíral jiným směrem, ale k rybaření jako takovému jsem se vrátil zpět v roce 1998 a od té doby mě to nepustilo. Někdy zhruba před 10ti lety jsem se dostal k velkým kaprům, které jsem do té doby hltal na filmech Milana Zelenky a tehdy mne kaprařina  chytla naplno.

Co je pro mě kaprařina? Krátká odpověď je jednoduchá – hodně. Pokud se mám rozepsat, tak nejlepší způsob trávení volného času, odpočinek od všedního dne, pobyt v přírodě, setkávání s přáteli.

Vybavení jsem několikrát obměňoval, dnes už vím, že se nevyplácí šetřit a spokojovat se s kompromisy. Oblíbeným boilies je Mivardi Rapid příchuť Cherry, Sea a Vyzutý Tonda. K tomuto boilies jsme dospěli poté, co jsme vystřídali několik výrobců a tohle mi jednoduše „ sedí“.

Na ryby jezdím s parťákem a našimi přítelkyněmi a musím uznat, že občas nám dávají, co se úlovků týče, pěknou školu..:)Nejtěžším úlovkem je šupináč 18,5kg, ale užívám si každou ulovenou rybu, každá je úspěchem a i z těch menších jednou vyrostou trofeje.

Mým snem je potěžkat pořádného lysce z oblíbené lokality, ten se mi dosud vyhýbal, ale já ho dostanu:) No a v neposlední řadě bych si přál, aby se přestaly zabíjet a převážet velké ryby!

7
Davidova přítelkyně s krásným šupináčem
17

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Honza Prchlík – Pískovna II
  19. červen 2018
  Ahoj všem od vody. Po nucené pauze jsem se vrátil zpět na pískovnu. Jelikož jsem měl za první dny…
 • Jirka Špinka – Trefa do černého
  12. červen 2018
  Ahoj všem vyznavačům kaprařiny. Sezona 2018 se nám pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky. To je…
 • Ondra Šulc - Řeka
  7. červen 2018
  Na svou první delší říční výpravu letošního roku jsem se vydal až na Velikonoce. Zvolil jsem si…
Přihlášení / Registrace