Josef Petráš

22. 02. 16

petras.jpg

Ahoj, jmenuji se Josef Petráš, rybařím od svých dvanácti let. Rybářskou vášen nastartoval kapřík 64 cm na rybníčku 0.2 ha chycený na pařené kolínko. Hned ten rok jsem začal chodit do rybářského kroužku a po půl ročním školením jsem dostal rybářský lístek.

Začal jsem, jako mnoho z nás, lovem na foukanou kukuřici a šrot, který byl určený ke krmení našich prasat. Postupem času jsem se dostal k boilies rohlíku na šňůrce, na který jsem chytl svého prvního kapra nad 10 kg. Chytání na boilies jsem se začal věnovat až od svých 22 let. Naučil  jsem se spojovat vlasce,  vázat boilies na vlas a vyrábět si boilies sám ze zakoupených surovin.

img_6770p.jpg

Své zkušenosti jsem nabíral na malé řece, která mě dost školila a učila jak se chovat k přírodě a k rybám. Nejraději rybařím na slepých ramenech a řekách České republiky, kde se mi podařilo chytit několik krásných kaprů do dvaceti kilogramů a jednoho  šupináče  29.20 kg. V roce 2015 jsem poprvé vyrazil do zahraničí na horské jezero ve Slovinsku, které vybrala moje drahocená manželka jako součást naší svatební dovolené. Na tomto nádherném jezeře

img_0172ff.jpg
img_0173ff.jpg
img_0214-1.jpg

 se mi mimo jiné povedl zdolat nádherný a velice ceněný lysec o váze 27 kg. Rybaření je pro mě koníček, který mám velice rád a pouštění kaprů zpět do svého živlu mě dodává spoustu energie. Od letošního roku jsem začal používat produkty od firmy Mivardi, kde jsem poznal spoustu super borců.

Mým velkým snem je chytit řádkáče přes třicet kilogramů.

2015-05-25-18.47.51-kopie-.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Jirka Špinka – Trefa do černého
  12. červen 2018
  Ahoj všem vyznavačům kaprařiny. Sezona 2018 se nám pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky. To je…
 • Ondra Šulc - Řeka
  7. červen 2018
  Na svou první delší říční výpravu letošního roku jsem se vydal až na Velikonoce. Zvolil jsem si…
 • Ondra Bošek – Výprava snů
  7. červen 2018
  Udělal jsem si velký čas na ryby a začal jsem jezdit hlavně přes noc. Samozřejmě na svazovou vodu.…
Přihlášení / Registrace