I. liga 1. kolo Plavaná Pasohlávky - MIVARDI

10. 05. 19

Po zimní přestávce byla 1. kolem zahájena naše nejvyšší týmová soutěž – I. liga v plavané a MIVARDI bylo vidět! V letošním roce opět závodí celkem 12 družstev vždy po 4 závodnících ve 4 kolech. 1. kolo se konalo na Novomlýnských nádržích. Plavaná a MIVARDI to jde dohromady a tým z MOHELNICE a TŘEBECHOVIC sbíral první bodíky. Podrobný referát pod obrázky na této stránce!

MIVARDI BIČE PRO PLAVANOU

Průběžná tabulka družstev I. ligy 2019:

1. místo          RS Crazy Boys MO Hustopeče – Maver      sou. um. 33     CIPS 72895

2. místo          ČRS MIVARDI CZ Mohelnice                    sou. um. 37,5  CIPS 56645

3. místo          MO ČRS Nové Strašecí – Maver                  sou. um. 38     CIPS 58780

Páteční trénink byl sice dle oficiálního harmonogramu od 12 hodin, ale už od časného rána se začali sjíždět první závodníci pod kamennou hráz, na které vede cyklostezka a na kterou je zakázán vjezd osobními automobily. Většina týmů tudíž měla zázemí pod touto kamennou hrází. Osobní auta se dostanou nejdále do půlky závodní tratě a odtamtud si musí závodníci svou výbavu odnést nebo odvozit pomocí transportních zařízení na místa A1-B12. Případně lze zajet auty ještě na začátek závodní tratě a odtamtud si taktéž vše odnosit nebo odvézt. Samotný závodní úsek je zcela rovný, bez vyšší vegetace. Hráz je tvořená ze sypaných kamenů. Hloubka se pohybuje od 1 metru na sektoru A až po nejhlubší místo na závodním úseku na sektoru D ke 2 metrům. Dno nádrže v místě závodní tratě je bahnité až kamenité. V minulosti trápila závodníky podvodní a plovoucí tráva, která ovšem letos i díky studené zimě nebyla, a tudíž závodnici měli o starost méně. Při pátečním tréninku závodníci zkoušeli především lov na odhozy. Zkoušeli různé vzdálenosti od nějakých 30m až po „vzdálené horizonty“, kam snad ani nešlo nahodit natož dostřelit krmení. Asi nejvíce frekventovanou zkoušenou sestavou byla sestava s propadovým anglickým splávkem o gramáži 10-14gr. Druhou variantou byl lov na anglický splávek tzv. klouzák. Závodníci taktéž zkoušeli různá krmení od světlejších odstínů až po tmavé až černé popř. i samotnou lepivou hlínu, která by fungovala pouze jako nosič živých nástrah.

Sobotní prezence byla naplánována od půl deváté. Závodníci již od rána začínali míchat krmení a hlínu. U závodníků převládalo krmení tmavé hnědé až černé barvy. Samozřejmostí bylo i dostatek lepivé hlíny. Ze živých nástrah se používali nejčastěji patentky, kukly, žížaly a červy. Při sobotním losování se vylosovaly závodníkům jak sektory na sobotní tak i nedělní závod. Losovací tabulka, jak už je v I. lize zvykem, byla vyvěšena a dle ní se také losovalo. Klíč k tabulce byl velice jednoduchý a to ten, že v případě losu A1 seděl automaticky závodním z družstva i na B1 a na sektoru C a D se k vylosovanému číslu přičítalo +6 tzn. v případě losu A1, B1 to bylo C7 a D7. Jako výhodná místa byly označeny místa A1 – A3 a D10 – D12. Start přípravy byl naplánován v 11 hodin. O přípravě si závodníci připravovali hlavně odhozové pruty, ale na závodní trati bylo vidět i několik děliček a bičů pro případ lovu menších ryb u břehu. Od startu sobotního závodu bylo počasí pošmourné, bylo zataženo a foukal čerstvý vítr, který komplikoval závodníkům jejich snažení. Od první minuty bylo jasné, že na sektoru B bude každá ryba dobrá. Na ostatních částech závodní tratě se průběžně chytaly ryby. Mezi úlovky převládal cejn, karas, plotice, perlín ale i kapr. V sobotním závodě vyhrál sektor A Olda Žalud, která nachytal 17 395gr ryb. Sektor B ovládl Miroslav Melcher, který ulovil 7 040gr ryb. Sektor C vyhrál Vladimír Vyslyšel ml., který nachytal 23 830gr ryb. Poslední sektor D vyhrál Roman Pokorný ml., který ulovil 22 440gr ryb. Sobotní závod vyhrálo družstvo RS Crazy Boys MO Hustopeče Maver se součtem umístění 9. Na druhém místě se umístilo družstvo MRS Cortina Sensas se součtem umístění 19. Na třetím místě skončilo družstvo ČRS MIVARDI CZ Mohelnice, které dosáhlo součtu umístění 19,5.

Od časného nedělního rána byla obloha zatažená a z nebe se snášely kapky deště. I přesto závodnici opět od rána připravovali krmení a živé nástrahy. Losování proběhlo velice rychle a opět zde byl velký časový prostor pro nanošení věcí především na sektory A a B. Příprava začínala o půl deváté a závod o dvě hodiny později. Déšť ani vítr neustával, a tak závodníci neměli vůbec jednoduché podmínky. Dalším velkým oříškem pro závodníky byla volba barevnosti anténky, protože většinu závodu bylo opět pod mrakem a do toho pršelo. Asi jako nejvhodnější byla barva oranžová popř. černá. Nedělní závod byl co do počtu ryb a hmotnosti úlovku na téměř poloviční hodnotě oproti sobotnímu závodu. Zejména na sektorech A a B to byl boj o každou rybu. Nedělní závod na sektoru A vyhrál Šimon Svatek, který nachytal 11 910gr ryb. Sektor B vyhrál Petr Klásek, který ulovil 6 730gr ryb. Sektor C vyhrál s nachytanými 8 485gr ryb Gustav Lakoš. Sektor D ovládl Ladislav Bradna, který nachytal 19 320gr ryb. Nedělní závod vyhrálo družstvo MO MRS Uherské Hradiště Preston se součtem umístění 10. Na druhém místě skončilo družstvo MO ČRS Nové Strašecí – Maver se součtem umístění 16 a na třetím místě skončilo družstvo ČRS MIVARDI CZ Mohelnice se součtem umístění 37,5.

Pořadí družstev po 1. kole I. ligy je uveden níže. Druhé kolo naší nejvyšší soutěže v plavané se uskuteční první červnový víkend na Vltavě v Hluboké nad Vltavou. Nejlepšími třemi jednotlivci v prvním kole byly Vladimír Vyslyšel ml. se součtem umístění 3 a CIPS 27 840, Ladislav Bradna se součtem umístění 4 a CIPS 33 610 a Šimon Svatek se součtem umístění 4 a CIPS 25 425.