Jdu si pro tebe a dostanu tě stůj co stůj – Jan Prchlík – MIVARDI CZ

24. 08. 20

1004.jpg

Mohutný šupináč mě nakopl k ještě většímu nasazení. Převážení se na krátké akce na člunu a věčné vybalování a balení mi bralo dost síly, ale jsem zkrátka takový, že když se kousnu tak se kousnu. Pořád jsem slyšel ten zvuk výskoku ryby a říkal si, že by mohla být ještě o něco větší než šupík, kterého jsem už zdolal. Další vycházka byla bez kontaktu. Stejně tak další a další. Při právě probíhající vycházce, těsně po setmění před místem, které jsem chytal předtím opět ten známý zvuk. Sevřel se mi až žaludek při dopadu ryby na hladinu. Je větší, větší než ten šupináč!

RAPID CHAMPION PLATINUM

Neváhal jsem ani minutu a prut ještě na několik hodin umístil do místa, kde jsem rybu slyšel. Uctihodná porce boilie opět letí na montáž a už jen ať to sebere. Dvě hodiny to netrvalo. Před jedenáctou večerní jeden píp po pár vteřinách druhý. Swinger přilepený pod prutem a pouze ohnutá špička. V tu chvíli, by se ve mě, krve nedořezal. Přesný učebnicový záběr od vychytralé ryby. Rychle do člunu a za ní než najde jednu z několika vázek pod vodou.

1004.jpg

Dojel jsem do místa, kde šel vlasec kolmo ke dnu, ale ne šokový. To bylo jasným znamením, že se vlasec na dně někde zachytil. Šel jsem trochu do rizika a vsázel na to, že mě kmen Lumix 0,385mm podrží a tvrdě jsem prutem škubl. Vlasec vylétl v opačném směru, než jsem přijel, a dojížděl jsem rybu dobrých padesát metrů zpátky. Zdolávání probíhalo hodně tvrdě z obou stran a naprosto jsem důvěřoval všemu vybavení včetně návazce. Prut Stalker 3m 3lbs byl chvilkami potopený až po poslední očko, ale vše vydrželo a po třiceti minutách jsem rybu podebral. Zíral jsem do podběráku na soupeře uctihodné velikosti a byl neskutečně rád za to, že se mi ho na této poměrně rozlehlé vodě podařilo ulovit. Jak jsem na začátku sezony psal, že na nějakou dobu dám B17tku k ledu jsem rád, že i díky ní jsem zažil zase pár nezapomenutelných chvil u vody. Ať se vám daří.

1006.jpg
1005.jpg
1007.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Články

Přihlášení / Registrace