Referát - Plavaná MMČR 2019 Ostrava /Odra – Dušan Bednařík – Team MIVARDI 1.místo

20. 08. 19

mcr2.jpg

O víkendu 17. – 18. 8. proběhlo v Ostravě na řece Odře 23. Mezinárodní mistrovství ČR v LRU plavaná. Tato trať byla téměř pro všechny závodníky „velká neznámá“. Sice se zde v květnu tohoto roku konalo druhé kolo II. Ligy skupiny C, ale díky velice vysokému průtoku vody se zde chytaly sporadicky ryby u břehu, takže, jak bude vypadat situace o pár měsíců později, nikdo nevěděl. Již páteční trénink ukázal, že to nebude lehké. Dalo se chytat na děličku, na odhoz, boloňku a nebo chytat oukleje na krátké i delší biče, takže se dalo využít téměř všech technik plavané a rozhodnout se, která bude správná, nebylo vůbec jednoduché. Naše družstvo, již v tradičním složení Miroslav Melcher, Dušan Bednařík, Zbigniew Milewski a Kacper Gorecki se rozhodlo vyzkoušet při tréninku dvě možnosti, a to lov na odhoz, lov na děličku a použít čtyři různé druhy a konzistence krmení.

Po tréninku jsme se rozhodli použít pro závod  dvě varianty. První varianta byla lov na odhozový prut s klouzákem, který byl při tréninku nejefektivnější a jako druhou variantu jsme se rozhodli nachystat si děličku. Zbyšek a Kacper si ještě nachystali ouklejové biče. Jako vnadící směs jsme se rozhodli použít Mivardi M1 Bream, Mivardi M1 River a hlínu.

KRMNÝ PROGRAM PRO PLAVANOU - MIVARDI

mcr2.jpg

Sobotní závod ukázal, že řeka Odra nedá nic zadarmo a o každou rybu se muselo bojovat, navíc nám nepřálo ani vylosování závodních míst.  Sektor A si vylosoval Kacper a na odhozový prut s váhou přes sedm kilo vybojoval krásné třetí místo. Na sektoru B se Zbyšek celkem vytrápil, musel vyzkoušet téměř všechno, oukleje, děličku, odhoz … nakonec s necelými dvěma kg udělal osmé místo v sektoru. Mirek na sektoru C celkem s přehledem s váhou přes šest kilo udělal druhé místo v sektoru na odhoz a bylo vidět, že tuto taktiku v pátečním tréninku vypilovat téměř k dokonalosti. Dušan na sektoru D se trošku taky vytrápil. Musel vyzkoušet jak odhoz, tak i děličku, ale ryba byla evidentně na místech, kde naše družstvo trénovalo. Nakonec z toho bylo deváté místo v sektoru. Se součtem umístění 22 (2, 9, 8 a 3) jsme netrpělivě očekávali, na jakém průběžném místě můžeme být. Velké překvapení pro nás bylo, že jsme byli po prvním kole na prvním místě, teď to jen udržet, protože náskok na nás byl úplně minimální – na druhé místo jsme měli náskok jeden bod, na druhé bod a půl, …… takže to bylo hodně natěsno.

mcr.jpg

Do nedělního závodu jsme nastoupili s jasnou taktikou. Zvolili jsme jen dvě varianty – odhoz a jako zálohu, dle situace, děličku. Lov ouklejí jsme z jistých důvodů zavrhli. Mirek šel na sektor A a po urputném boji nakonec s váhou necelých šest kilo udělal opět krásnou dvojku v sektoru. V sektoru B se Zbyšek celkem snadno popral s danou situací v tomto sektoru a váha téměř sedm a půl kilo stačilo pro družstvo na skvělý výsledek a to čtvrté místo. Na sektoru C se Kacper hodně vytrápil. Porazil souseda vpravo i vlevo, ale vlevo dále se chytaly větší váhy a stačilo to na osmé místo v sektoru. Na sektor D šel opět Dušan, posunul se o tři místa výše oproti sobotě, tak snad ryba trošku popojede nahoru. Vsadil na odhoz a cíleně se soustředil na lov cejnů. Nakonec se mu jich podařilo chytnout čtyři a s váhou necelých sedm kilo obsadil páté místo v sektoru. Za zmínku stojí úlovek Honzu Grzycha, který chytl dva amury a pár ryb k tomu a jeden z těchto amurů mohl vážit snad sedm kilo, k metru mu moc nechybělo. Témě na dvě ryby s deseti kg dělat dvojku v sektoru … mazec!

mcr3.jpg

Po nedělním závodě nám dával součet umístění 19 velkou šanci na velice slušné umístění, tušili jsme, že budeme „na bedně“ a dokonce jsme doufali, že to můžeme i vyhrát. Rychle jsme počítali, jak se umístili naši největší soupeři, kteří nám dýchali na záda a vypadalo to slibně. Nakonec se nám to potvrdilo a výsledková listina nám potvrdila, že jsme MEZINÁRODNÍ MISTŘI ČR V LRU PLAVANÁ pro rok 2019!!! Ještě jsme čekali, jaké konečné místo obsadí Mirek, který se součtem umístění 4 měl také šanci na „bednu“. Bohužel to ale stačilo na krásné páté místo.

mcr4.jpg

Tak se nám to povedlo, jsme mistři a závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům za skvěle připravenou trať a krásné trofeje i ceny. Váš tým MIVARDI CZ

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Články

Přihlášení / Registrace