Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Lehká kaprařina s feedrem

10. 05. 19

dscn0174.jpg

Lov na feeder je stále více populární a i já mám tuto techniku především na jarních vycházkách v oblibě. Vybírám si menší svazové vody, kde po prvním rozmrzu a neúspěchu místních rybářů bývá klid. Pruty používám Nitrium Feeder 3,60 m M 20 - 75 g osazené navijáky Energy 4000. Na tyto krátké vycházky volím pokaždé stejné krmení. Pelety Rapid Turbo 16 mm a Method mix Rapid Champion. Na lovné místo házím několik lopatek turbo peletek a do krmítka pak samotný method mix.

Kapři v této studené vodě na toto krmení reagují velice spolehlivě. Jako nástrahy se mi pak osvědčily Rapid PopUp Reflex 14 mm s příchutí Devil Squid a Ananas + N.B.A.

Vraťme se ale k tomu, co chci vlastně říct. Jelikož nemám moc času, tak se snažím využít i pár hodin po práci. K vodě přijíždím v pozdním odpoledni, rychle vše připravím a můžu se věnovat samotnému lovu.

REFLEX POP-UP RAPID - MIVARDI

Na jeden feeder nastražím 14 mm reflexní popku Devil Squid a na druhý pak 14 mm popku Ananas+ N.B.A

dscn0174.jpg

První záběr dostávám po chvíli, ale ryba bohužel padá. Další záběr na sebe nenechá dlouho čekat a já mám v podběráku prvního dorostence. Záběry jsou poctivé a dobře čitelné.

dscn0155-1.jpg

Už se pomalu chystám balit, když se najednou jedna ze špiček ohne a brzda navijáku začíná hrát svou nejlepší píseň. Zasekávám a ryba mi hned ze startu ukazuje, že se nejedná o místní násadu.

dscn0156.jpg

Souboj s takovou rybou na jemné náčiní opravdu stojí za to. Po patnácti minutách přetahované, konečně vidím kapra u břehu. Nestačím se divit, nádherný lysec s mírami sedmdesát dva centimetrů a osm kilogramů je pro mě velké překvapení.

20190315_174840.jpg

Takových ryb zde moc není a na jaro je to pro mě cenný skalp. Rybu rychle pouštím a ta pomalu mizí ve tmě. Lov s feedrem a malými PoP Up nástrahami je velice efektivní. Určitě to stojí za vyzkoušení.

Všem přeji mnoho krásných zážitků od vody.

Za Mivardi Promo Team a Carp Team Matoha Tomáš.

dscn0165-1.jpg

dscn0164.jpg

20190315_171144.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Články

Přihlášení / Registrace