Články

003.jpg

Ve větvích vrby - Jan Prchlík - MIVARDI CZ

20. 09. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Horké dny máme už letos zřejmě definitivně za sebou a je třeba zapřemýšlet nad tím, kam nasměrovat podzimní kroky. Rozhodování pro mě nebylo až tak složité a tak nějak jsem věděl, že právě jedno z míst, kde jsem v parném létě podnikl pár krátkých vycházek, bude jedním z těch, kde budu chtít setrvat alespoň tři dny v kuse.

dsc_0008-6.jpg

G50 FC - Jan Prchlík - MIVARDI CZ

20. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V dnešní recenzi bych vám rád představil vlajkovou loď firmy Mivardi v oblasti prutů a tou je bezesporu prut G50. Konkrétně dnes se chci zmínit a být objektivní u jednoho modelu, který jsem měl možnost dopodrobna poznat při více než čtyřiceti letošních docházkách k vodě a to model G50 FC 3,6m 3,5lbs. Odchytal jsem s ním opravdu hodně a mám jasný obrázek o jeho využití.

dsc_0062-5.jpg

Podběrák Hardcore – Jan Prchlík – MIVARDI CZ

16. 09. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

V dnešní recenzi, bych vám velice rád přiblížil, náš řekl bych nejdrsnější podběrák, a tím je podběrák Hardcore. Jeho využití naleznete všude, kde je větší množství vodní vegetace, jako je tráva, rákos či stulíky. Zejména poslední jmenované mě v posledních dnech potrápily velice slušně. Z důvodu velkého průtoku na řece jsem byl nucen chytat přímo u břehu v silně zarostlých částech již zmiňovanými stulíky a bez tohoto podběráku bych zdolal pouze zlomek ryb. V tak hustém porostu bych měl obrovský problém běžný podběrák dostat vůbec pod vodu. Hardcore s tímto neměl sebemenší problém. Díky pevnému robusnímu rámu jsem se mezi vodní rostliny dostal zcela lehce a neměl sebemenší problém ryby podebrat.

dscn2703.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Velký tlak

15. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Zdravím přátelé, situace v tomto roce je velmi nelehká. Můj čas, který bych chtěl věnovat rybám, je omezen na minimum. At už se jedná o Covid 19 nebo mé osobní problémy v životě. Konečně jsem ale i já našel chvíli času, abych mohl vyrazit k vodě. Vybral jsem si menší svazovou vodu, kterou moc dobře znám. Sice se zde nenachází velké množství větších ryb, ale o několika slušných rybách vím.

dsc_2508-1.jpg

Shocker Tapered Leader – MIVARDI CZ – Eliška Havelková

10. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ujímaný vlasec čiré barvy sedne rybáři jenž chce nahazovat daleko i přes šokový vlasec. Nesporná výhoda je menší uzlík při spojení kmenového vlasce. Na cívce je namotáno vždy 5x12 m vlasce o různém průměru. Začátek a konec dalšího návinu je řešen kouskem izolepy. Vlasec postupně nabírá svou tloušťku až po opravdu silný silon. Pro mě se stal nezbytnou součástí každé výpravy, zvýší nám šance na zdolané úlovky v těžkých vodách! Ujímaný vlasec je maximálně pevný i v menších průměrech! Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

dscn2628.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Přívlačová taška Executive Pro S

05. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Přívlačová taška Executiv Pro S je velmi prostorná taška, která se perfektně hodí k úschově Vašich nástrah a potřebných drobností k lovu. Pojďme se tedy na tašku podívat. Taška je vybavená pěti plastovými boxy. Každý box je vyroben z kvalitního plastu a obsahuje šest podélných přihrádek a dvanáct vyjímatelných přepážek. Při využití všech těchto přepážek se dostaneme na osmnáct úložných míst pro Vaše nástrahy.

dsc08886-01-1.jpg

Loďování – Michal Novotný – MIVARDI CZ

30. 08. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

První dvě letošní výpravy na vodní hladinu naší milované přehrady proběhly úspěšně a voda nám vydala opravdu krásné ryby. Úplně první chytačka z lodě tohoto roku se uskutečnila v době, kdy se kapři pomalu ale jistě probouzeli k aktivitě a začínali ve větším přijímat potravu po zimní pauze. V mém případě bylo jako nástraha na jednom prutu zvoleno boilie Sea a na druhém B17ka. Obě varianty nastraženy na panáka a doplněny o plovoucí PopUp Reflex.

img_0046-1.jpg

Jan Zadina – MIVARDI CZ – Odpoledne plné záběrů

24. 08. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Vyrazil jsem se synem na jedno odpoledne k vodě, ale ani ve snu by nás nenapadlo že budou ryby tolik spolupracovat! Poprvé jsem sebou vzal kuličky z řady Excellent v příchuti Monster Crab. Jelikož mám pár návazců hotových už z domova, tak hned po příjezdu k vodě nahazuji a dokrmuji cca půl kila kuliček. První dvě hodiny se nic nedělo, ale co přišlo potom to byl opravdu kolotoč záběrů! Nebudu se tu rozepisovat s každým záběrem ale bylo jich opravdu hodně včetně tří dablů!

opravdu-raritni-kousek.jpg

Na hranici svých možností - Bobrman - MIVARDI CZ

20. 08. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jedna z nejlepších výprav minulé sezóny! První návštěvu Pálavy jsem Vám již popsal v jednom z loňských čísel, ale tato druhá, byla neskutečně náročná a velmi úspěšná. Začalo to vše krásným slunným dnem. Nakládka lodi to byla pohodička. Až se nám to s Michalem zdálo divné, proti dva dny staré předpovědi. No ale dobrého je si třeba užívat. Tradičně máme první den takový odpočinkový, vzhledem k taktice, kterou volíme jsme úspěšní až dny další, a hlavně začátek plný příprav je náročný i fyzicky.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace