Články

unnamed-2-.jpg

Konec výpravy – Michal Kafka – MIVARDI CZ

30. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem slušným rybářům. Blížil se konec třídenní výpravy a už zbývaly jen minuty, bylo vedro a rybám se přes den vůbec nechtělo. Měl jsem už vše sbalené a připravené na lodi na odvoz, jen věci nezbytné jsem měl připravené “kdyby náhodu ještě něco přišlo”. Stál jsem už u prutů a chtěl je pomalu stahovat. V tu chvíli dostávám nepatrný záběr, swinger se mi skoro nehne. Po chvíli, když jde pomalu nahoru, tak zasekávám. Bylo to jako bych táhl větev, ani se to nehlo. U břehu jsem viděl, že to je amur a už jsem připravoval brzdu na výpady. Vzal si jednu kuličku Pop up česnek na Ronnie rigu.

img_20200519_194228.jpg

Michal Strnad – Mivardi CZ – Krásný lín

25. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nemáme moc vod v okolí, kam by se dalo vyrazit takhle po práci, proto volíme vodu místního významu. Kolem půl páté přijíždíme na oblíbené místo opět trošku stranou od ostatních rybářů a často navštěvovaných míst. Místo kousek od skal na protějším břehu rozkrmujeme směsí různých příchutí a průměrů pelet z řady Easy Catch. Do místa posílám opět osvědčený Roniie Rig s popkou Magic Fruit a na druhý prut volím anglickou jahodu s popkou ananas.

01-6.jpg

Ve správný čas na správném místě – Jan Prchlík – MIVARDI CZ

20. 11. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Start letošní sezony byl pro mě tak trochu jiný než obvykle. Zpočátku března jsem vyrážel na kratší vycházky, ale nedařilo se mi úplně tak, jak bych si přál. Posléze se k tomu přidaly zdravotní potíže a bylo po kaprech. První kaproakci s lepším výsledkem jsem měl až první týden v dubnu a ta se vydařila nad očekávání. Počasí, které bylo výhledově k mání, nebylo zcela ideální a jediné co hrálo trochu do karet, byl měsíc ve fázi těsně před úplňkem. Původně jsem chtěl vyrazit na stojatou vodu, ale situace s počtem zde lovících rybářů byla víc než šílená.

psx_20200512_221129.jpg

Rychlovka - Dominik Havlina - MIVARDI CZ

20. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ten den se mi vůbec nedařilo. Jak v práci, tak v osobním životě a vše se nějak sypalo. Volá mi David ať si za ním vyrazím na dvě hodinky odpočinout k vodě. Vůbec se mi nechce, ale sedám do auta směr naše rozkrmené místo. Netrvá to ani hodinu a rozjíždí se mi první prut a na konci nádherně stavěný šupináč. Při focení slyším jízdu. Šupíka pouštím a následuje další zdolávka na jejímž konci je maličký ale nádherný lysáček. Dipovaný Kapří Guláš s neutrální polovečkou v esenci Anglické Jahody se ukázala jako naprosto správná volba! Nálada hned o 100% lepší!

img_9190.jpg

S nástrahami Rapid na revíru Chvojnice - Jaromír Dufek

16. 11. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

S Petrem Mocem z rybářských potřeb Království rybářů v Brně, který je zároveň spolumajitel revíru Chvojnice, jsem se na zkušebním rybolovu domlouval skoro dva roky. Petr chtěl, abych jejich zákazníkům z prodejny, kteří jezdí pravidelně na Chvojnici lovit předvedl v praxi, že na této vodě naše nástrahy fungují. Návštěvu plánuji od 3.11-6.11, s tím že pojedu v úterý ráno pracovně po obchodech a v pátek se opět budu pracovně vracet domů přes Brno. Před samotným lovem na jezeře se jako vždy, když někam jedu poprvé, snažím zjistit co nejvíce informací o této vodě.

dsc_0403-3.jpg

Náš první společný – Eliška Havelková – MIVARDI CZ

15. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, prvně v životě plánujeme s Michalem Kafkou třídenní výpravu na klubovou vodu. Po příjezdu na místo ihned rozbaluji pruty, jelikož jsme do setmění neměli moc času. Po zavezení prvního prutu nečekáme ani půl hodiny. Rozjel mi to krásný lysák na ronnie rig s ananasovou plovkou! Stal se tak prvním kaprem naší výpravy! Věci jsme měli ještě kompletně zabalené, včetně foťáku, proto necháváme kapra pět minut v saku. Po několika minutách dostává zaběr i Michal a to od krásného amura! Na začátek dobré skóre. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

dsc_0991_fotor.jpg

MX9 – Testerův návod – Ondřej Pokorný

13. 11. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

Mnoho rybářů požaduje vysokou kvalitu za rozumné peníze a právě proto jsou signalizátory MX9 už několikátým rokem vlajkovou lodí u Mivardi. Jsou cenově dostupné a kvalitativně dostačující. Popis těla bývá dost často rozdílný, záleží na jakého výrobce narazíte. Tělo je ze silného litého plastu, který je na dotek trošku pogumovaný. Díky vestavěným uším umístěných na zádech signalizátoru, vzniká minimální procento vypadnutí prutu během razantních záběrů nebo při chytání do stran.

img_0467.jpg

Jožka Petráš – Mivardi CZ – Lynx LX

13. 11. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

V následujících řádcích se pokusím vám přiblížit naviják Mivardi Lynx LX. Jedná se o novinku pro rok 2020, menšího bratra už poměrně známé vlajkové lodi mezi navijáky Mivardi, navijáku Lynx. Mezi jeho hlavní přednosti patří titanová osa, pomalá oscilace zajišťující hladké ukládání vlasce na cívku, které oceníte hlavně při delších náhozech, 9+1 ložisek, přední brzda s krátkým a hladkým chodem systému F.A.C.D., dřevěná úchytka kličky navijáku a robustní soukolí, které odolá i zatížení při stahování těžkých zátěží z větších vzdáleností. Tělo navijáku je v líbivé matně černé barvě.

dsc_3661.jpg

Pavel Krejčí – MIVARDI CZ – Pouzdro na kaprové návazce L

13. 11. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

Jedná se o velice praktické pouzdro o vnějších rozměrech 22 x 35 x 8 cm, které vyhoví různým požadavkům. Lze jej využívat pouze na uchovávání vyrobených návazců, kdy odstraníme rozdělující přepážky na levé straně, čímž získáme dvě stejné podložky, které ochrání návazce před poškozením nebo ztupením. Pro náročnější zde lze umístit i všechnu potřebnou bižutérii na přípravu koncové montáže.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace