Články

p1010069.jpg

MIVARDI CZ – Eliška Havelková – Za pět minut dvanáct!

05. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, začátkem září každým rokem vyrážíme na tři noci k vodě. Přibližně v pět hodin odpoledne přijíždíme na místo. Navázala jsem si pruty a udělala návazce, první den mi pomohl Honza Prchlík se zavážkou prutů a taktikou. Na místě pokládání montáží byla hloubka okolo pěti metrů. Přes noc jsem neudělala ani jeden záběr a následující den taky ne. Půl noc se rychle blížila a mě se konečně rozeběhla cívka. Kapr si sebral dvě 20mm koule B17ky. Složení návazce mám úplně jednoduché – háček AS velikosti 5 a šňůrka skinline 15lb. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

nase-prvni-zavody-kapr-s12.jpg

CarpTeam Ani Ťuk – MIVARDI CZ - Naše první závody

04. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konečně se mi podařilo přemluvit kamaráda, aby se mnou vyrazil na týmové závody. Vybrali jsme závod, kde se bodovalo nejtěžších 7 ryb, což bylo pro nás zajímavější, než kdybychom závodili na celkový součet váhy ulovených ryb. Závod byl na 48 hodin a bodovaná ryba byla Karp, Amur a Jeseter o minimální váze 5kg. Naše taktika na první polovinu závodu byla jasná, ulovit co nejvíce ryb s minimální bodovanou váhou, a poté je následně přepisovat těžšími rybami. Na zakrmení jsme si připravili pelety Rapid SweetCorn, které jsme smíchali se směsí V1 Kapr Special a dalšími peletami z řady Easy Catch. Navíc jsme přidali kukuřici a pšenici.

dsc07885.jpg

ONDŘEJ TÝČ - MIVARDI CZ - LABSKÁ SHOW - DOUBLE

02. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jak už je zvykem, když mám volno je sedmá hodina ranní a já už rozbaluji pruty na svém nakrmením fleku. Dnes nic netrvá dlouho deset minut od nahození se mi roztáčí první cívka zvedám prut a v tom jede i ta druhá. Po potěžkání ryb na obou prutech si nechávám ten první s tím že tahle ryba vypadala větší za nedlouho podebírám šupíka a spěchám pro druhý prut PECKA háček M-point WG DRŽÍ JAK MÁ a kapr je pořád na prutě, po vcelku krátkém bojí navádím k prvnímu kaprovy do sítě podběráku i toho druhého který je překvapivě o poznání větší.

20190710_162355.jpg

Milan Vozaf – MIVARDI CZ – Chytání za rohem

29. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Ahoj, moje další vycházka k vodě směřovala za hranice české republiky. Na místo jsem dorazil ve středu podvečer. Hned jsem se dal do přípravy prutů, Stalker FC 10ft 3lb a navijáku Panther LX. Na první noc jsem své montáže pokládal do blízkosti popadaných stromů ve vodě. Jako nástrahy jsem zvolil B17 + pop up megic Fruit a SEA Natural Concept Rapid. Je půl čtvrté ráno, a najednou se ozve pip a já se hned podívám na priposlech, a znovu piiiiiiiip hned vylézám a běžím k prutům. Po krátkém souboji se mi ocitne v podběráku krásné dlouhé šupik 92 cm a 16,54 kg, který si zobl SEA Natural Concept. Do hodiny dostávám další záběr od pěkně bojového Lysce do 10 kg, který mi nedal ani metr vlasce zadarmo. Zlákala ho jedna 16mm kulička B17 na panáčka s pop up megic Fruit. I když se mi povedlo první noc udělat 2 záběry, od pěkných ryb tak jsme se s parťakem shodli že se přestavujeme, asi o 100m vedle kde jsme mněli větší možnosti zabrat co největší část jezera a využít aj odlehlé zátoky.

img_20190908_200133.jpg

MIVARDI CZ – Eliška Havelková – Osobák

27. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, po prvním rozjezdu jsem krmné místo proházela pěti kily pelet red halibut ve 20ti mm, ryby jsem stáhla a snažila se je udržet, na oba pruty přendávám dvě koule B17ky. Odpoledne, po dešti přichází jízda. Měla jsem obrovskou radost, ale zároveň i strach, že o rybu přijdu, v životě jsem na prutu necítila větší tlak. Po dvaceti minutách přetahování končí téměř metrový kapr na podložce! Před nocí naposledy zavážím a čekám na další záběr. Chvíli před dvanáctou přichází padák, nesekla jsem. Přibližně za tři minuty se rozjíždí druhý prut, ale kapr mi přeřízl vlasec. Po deseti minutách zasekávám i padák, jelikož bylo před půl nocí a za chvíli bych stahovala. Prut mám ohnutý do oblouku, vběhla jsem do vody a v husté tmě snažila zdolat pěknou rybu. Kousek od břehu se mi vlasec opět přeřízl a já mohla jít spát. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

27.20.jpg

Jan Petržilka – Mivardi CZ – Týden za čarou

25. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem příznivcům značky Mivardi ! Svou další týdenní výpravu jsme se s Taťkou rozhodli udělat za hranice naší republiky na zahraniční svazovou vodu. Po příjezdu nás přivítaly tropy 37 °C +, což moc velkou aktivitu ryb nenaznačovalo a také se to potvrdilo. Po téměř 12 hodinové cestě jsem toho měl plné zuby a rybařině jsem se věnoval na plno, až následující den. Markerem jsem si našel dvě lovná místa, jedno na 70 m a druhé na 110 m.

img_20190820_212909.jpg

Jan Zadina – MIVARDI CZ – Se synem na rybách.

21. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nedávno jsem se vrátil z týdenní rodinné výpravy kde to dopadlo celkem dobře. Dali jsme si doma dva dny oddech, a pak jsme opět vyrazili společně na pár hodin k mé oblíbené svazové vodě. Tentokrát jsem se rozhodl pro změnu. Vzal jsem sebou krátké proutky Stalker FC, Method mix Champion a Pop Up Reflex Scherry. Tuhle sestavu měl tentokrát na starost synátor, protože mi už několikrát říkal že by chtěl chytat taky kapry, tak proč to nezkusit. Zakrmil jsem mu kousek od břehu method mixem, nahodil malou 12mm plovku a to bylo jediné s čím jsem mu pomohl, zbytek už byl jen na něm a na rybách jestli budou spolupracovat.

img_3093.jpg

První výzva – Denis Polášek a Vítek Novák – MIVARDI CZ

19. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Něco jsme chtěli zkusit jinak, a tak jsme si řekli, že si vodu a krmení nevybereme my, ale že rozhodne osud. Vylosovali jsme si menší zabahněnou vodu, na které jsme chytali sotva dvakrát v životě. Jako krmení nám osud přidělil boilies Sea. Za cíl jsme si dali kapra 10+. Přijeli jsme večer, rychle nahodili a bivak rozbalili již za tmy. Hodinu a půl po náhozu dostávám záběr a v podložce končí kapr s váhou 13,6 kg. No úžasné ! Ráno zdolávám další, trochu menší rybu. Vítek je delší dobu bez záběru, ale druhý večer se mu prut také rozjíždí.

51.jpg

Mise splněna – ENTRIX METHOD – MIVARDI PROMO FEEDER – Radek Ryba

18. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konec července je vždy čas na společnou rodinnou dovolenou. Místo bylo jasně dané řeka Labe v blízkosti města u jezu. Mám rad svůj klid a pohodu, ale tohle byla výzva. Čekal nás týden plný očekávaní, a hlavně nelehký úkol, který jsem si dal, a to chytit kapra přes 10 kg na feedrerový prut. Mám sebou novinku pro rok 2019 Mivardi Entrix Method 3,90m 120g osazeny navijáky Mivardi Methodix 5000. Už jako vždy volím, jeden prut s krmítkem a druhý jen tak s olůvkem a klasickou kaprařskou montáží, která mi poslední dobou přináší úspěch v podobě větších ryb. Po4 dnech jsem stále bez kontaktu s rybou. Po získaní potřebných informaci od místních jsem přizpůsobil taktiku na další ranní misi a to tak, že jeden prut s 20 mm kuličkou NATURAL CONCEPT SEA jsem házel co nejblíže k jezu, zde v okysličené vodě bude lov jistě nejefektivnější.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace