Články

luzny_cl01_17_2.jpg

David DejvL Lužný - Smysl rybařiny a hodnota přátelství

18. 04. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

V dnešní, někdy až přetechnizované době, kdy otevřete internet v teple domova a z jakékoliv stránky se vás valí úlovky ze všech stran, je myslím důležité, alespoň já to tak cítím, podívat se na rybařinu (a bohužel především hlavně kaprařinu) i z jiného úhlu pohledu. Mnozí možná namítnou, že tohle se řeší, když člověk „nezachytal“. Ale už toto slovo je zvláštní. Podívejme se na to, jak se říká, od jádra pudla. Co znamená nezachytal?

petras_cl01_17_15

Jožka Petráš – Jihomoravsko - hanácká jízda za kapřími velikány

03. 04. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

První týden v listopadu 2016 jsme měli naplánovanou zahraniční výpravu s parťákem Radkem. Přípravu jsme se snažili nepodcenit, proto jsme si nachystali větší množství krmení a to 20 kg B17, 20 kg Crazy Liver, 20 kg Sea, pelety Rapid Turbo 40 kg, pelety Rapid Classic Red Halibut 40 kg a 50 kg partiklu. Říkali jsme si, raději přivést krmení domů, než aby nám tam pak chybělo. K tomu ještě několik druhů Pop Up a Rapid Hard Balls Champion Platinum Vyzutý Tonda, který nesmí v mé výbavě chybět.

nedelka_cl01_17_3.jpg

Lukáš Nedělka - Kapři z Gran Canaria

28. 03. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Loňské vánoce jsme se rozhodli strávit v teple a užít si zaslouženou dovolenou. Zavítali jsme na Kanárské Ostrovy a nemohli jsme jinak než zajet na legendární a proslulé jezero Embalse de Chira, kde se nacházejí opravdový kapří krasavci a pokusit se ulovit alespoň jednoho z nich.

dufek_cl1_17_1.jpg

Jarda Dufek - Pravidlo prvního večera

06. 03. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokaždé, když zažívám ten vítězný pocit po úspěšném souboji s velkým kaprem čekajícím v podložce na břehu připraven k fotografování, probleskne mi vždy v tu chvíli hlavou, jak velké úsilí jsem musel vynaložit, abych dosáhl úspěchu. Někdy to bývá cesta dlouhá a trnitá, ale díky úsilí a vytrvalosti nastane den „D“, kdy se cíl v podobě velkého kapra na břehu podaří splnit.

misa_zpr1_11.jpg

Míša Krůlová - Můj První rok

23. 02. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (4)

Takto bych nazvala svoji první rybářskou sezónu. Miluji pohyb, přírodu a osud chtěl, aby mi do cesty přivedl mého přítele Lukyho, se kterým jsem se seznámila na cyklistických závodech. Už při první schůzce mi sdělil, že rád jezdí odpočívat a relaxovat na ryby. Super, řekla jsem si. Mám ráda vodu, pobyt v přírodě, a tak už jsme brzy vyjížděli na naší první výpravu.

hanak_cln01_16.jpg

Radim Hanák - Cílený lov amurů 1. díl

10. 02. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Amur bílý mě fascinoval odjakživa. Je to nádherně stavěná ryba, jejíž domovem byl původně Dálný východ, zejména střední a dolní tok řeky Amuru. Jeho hlavní význam v rybníkářství spočívá v tom, že se živí rostlinnou stravou a vodními řasami, zvyšuje proto produkci rybářských revírů. Amur se velmi rychle stal oblíbenou rybou nás sportovních rybářů pro svoji urputnou bojovnost a nevypočitatelnost. V minulosti se soustavně vysazoval do rybářských revírů, kde se hojně vyskytoval. V dnešní době se však jeho stavy prudce snižují, neboť jeho vysazování již na některých revírech zcela ustalo, nebo se vysazuje jen v omezeném množství, neboť se nejedná o původní druh ryby.

kos_cln01_19.jpg

Tomáš Kos - Letní extrém aneb když se daří

27. 01. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Rád vzpomínám na loňskou docela akční „týdenní“ výpravu, kterou jsme absolvovali i s přítelkyní Týnou. Výprava se odehrávala na jezeře nedaleko Ústí nad Labem. Proč uvozovky u slova týdenní? To proto, že jsme se v polovině naplánovaného rybaření zúčastnili i svatby rodinného příslušníka. A aby toho nebylo málo, tak jsme odjeli i o den dříve z důvodu nutné úpravy Týniny bakalářské práce. Ale i tak jsme si těch pět extrémních dní moc užili. Proč extrémních? Tak to se dozvíte v následujících řádcích.

kopecky_cln01_14.jpg

Honza Kopecký – Vzpomínka na lednové peklo

14. 01. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Již na podzim 2015 jsem se s parťákem Vencou Šrotem dohodl, že další společnou výpravu uskutečníme hned v únoru, případně v březnu následujícího roku. Co čert nechtěl, od února do konce května jsem pracovně vyslán na jistý kurz, a tak volám Václavovi s tím, jestli by nejel již v lednu. Vašek neodmítl, a tak jsem se dal na hledání vhodné lokality. V ČR v tu dobu panovaly silné mrazy, a tak přicházela v úvahu jen zahraniční voda.

sadilek_13

Dvě výpravy - nekonečno zážitků

28. 12. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Je krásný pondělní podvečer. Sedím nad svým počítačem a prohlížím fotky z posledních dvou velice vydařených rybářských výprav a přemýšlím, co vám o tom napsat a jaké fotky ukázat. Moc přemýšlení mi to nedá, protože na zmíněných výpravách jsme s parťákem zažili spousty zajímavých zážitků a povedly se nám chytit i moc pěkní kapři. V hlavě mám moře utkvělých krásných soubojů s kapry, ale přesto bych chtěl v tomto článku spíše lehce popsat způsob a taktiku krmení a chytání, protože se to samo velice nabízí.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace