Články

hanak_cln01_17_9-1.jpg

Radim Hanák - Obři z Balkánu

31. 07. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (1)

Letošní rok jsem zatím podnikl dvě dvoudenní výpravy, na kterých mne opustilo loňské štěstí a vždy jsem se vrátil jako „bezrybka“. Ať již to bylo způsobeno nepřízní počasí nebo nevhodně zvoleným místem, byl jsem rozhodnutý, že než vyrazím na svojí oblíbenou svazovou vodu Novomlýnské nádrže, podniknout ještě jednu týdenní výpravu do zahraničí. Konkrétně se jedná o Chorvatsko, kde se mi loňského roku velice dařilo.

luzny_cln01_17_17.jpg

David Lužný - Maďarsko aneb návrat do rákosí

18. 07. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Někdy začátkem zimy přišel tchán s myšlenkou, že na jaře vyrazíme společně do Maďarska a že to budeme mít jako svatební cestu. Což o to, kroužek na prsteníčku levé ruky jsem v té době už nosil od podzimu, takže polovina plánu byla splněna. Zbývalo doladit „detail“ – totiž povolenky. Už během podzimu jsem zachytil informaci, že mimo místních povolenek je třeba také maďarský státní rybářský lístek.

prchlik_cln01_17_1.jpg

Honza Prchlík - Kaprařina a čtyři roční období - JARO

09. 07. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jaro. Jednoznačně nejlepší část rybářské sezony, kdy se mi každoročně daří lovit ty nejlepší ryby za celý rok. Kapři začínají být aktivní, s blížícím se třením sbírají více potravy a snaží se doplnit co největší množství energie. Zejména když se ryby více rozjedou a začnou se pohybovat po větší části lokality, začíná ten správný čas na ulovení těch největších z nich.

lycka_cl01_17_2.jpg

Tomáš Lyčka - Jarní „kaprobraní“ s B17

22. 05. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Tento rok se mi daří už od jara lovit krásné kapry, které jsou v stoprocentní kondici a přijímají potravu, tak jak mají. Tentokrát jsem se vydal na 2 ha rybník s průměrnou hloubkou 2,5 metru a pár ostrovy. Zvolil taktiku prochytávání podél ostrovu, kde se hloubka pohybovala okolo 1 metru a později se ukázalo, že tato volba byla správná.

hanak_cln01_17_1.jpg

Radim Hanák - Kapři z odhozu

17. 05. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nastal konec měsíce října a s ním se přiblížil odjezd na moji loňskou poslední zahraniční výpravu. Na předchozí výpravě se mi zadařily neskutečné úlovky nádherných trofejních kaprů, proto jsem byl „nažhavený“ na tuto další akci. Tentokrát mi společníka dělal Honza Kopecký, bylo to naše úplně první společně dobrodružství spojené s lovem kaprů.

luzny_cl01_17_2.jpg

David DejvL Lužný - Smysl rybařiny a hodnota přátelství

18. 04. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

V dnešní, někdy až přetechnizované době, kdy otevřete internet v teple domova a z jakékoliv stránky se vás valí úlovky ze všech stran, je myslím důležité, alespoň já to tak cítím, podívat se na rybařinu (a bohužel především hlavně kaprařinu) i z jiného úhlu pohledu. Mnozí možná namítnou, že tohle se řeší, když člověk „nezachytal“. Ale už toto slovo je zvláštní. Podívejme se na to, jak se říká, od jádra pudla. Co znamená nezachytal?

petras_cl01_17_15

Jožka Petráš – Jihomoravsko - hanácká jízda za kapřími velikány

03. 04. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

První týden v listopadu 2016 jsme měli naplánovanou zahraniční výpravu s parťákem Radkem. Přípravu jsme se snažili nepodcenit, proto jsme si nachystali větší množství krmení a to 20 kg B17, 20 kg Crazy Liver, 20 kg Sea, pelety Rapid Turbo 40 kg, pelety Rapid Classic Red Halibut 40 kg a 50 kg partiklu. Říkali jsme si, raději přivést krmení domů, než aby nám tam pak chybělo. K tomu ještě několik druhů Pop Up a Rapid Hard Balls Champion Platinum Vyzutý Tonda, který nesmí v mé výbavě chybět.

nedelka_cl01_17_3.jpg

Lukáš Nedělka - Kapři z Gran Canaria

28. 03. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Loňské vánoce jsme se rozhodli strávit v teple a užít si zaslouženou dovolenou. Zavítali jsme na Kanárské Ostrovy a nemohli jsme jinak než zajet na legendární a proslulé jezero Embalse de Chira, kde se nacházejí opravdový kapří krasavci a pokusit se ulovit alespoň jednoho z nich.

dufek_cl1_17_1.jpg

Jarda Dufek - Pravidlo prvního večera

06. 03. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokaždé, když zažívám ten vítězný pocit po úspěšném souboji s velkým kaprem čekajícím v podložce na břehu připraven k fotografování, probleskne mi vždy v tu chvíli hlavou, jak velké úsilí jsem musel vynaložit, abych dosáhl úspěchu. Někdy to bývá cesta dlouhá a trnitá, ale díky úsilí a vytrvalosti nastane den „D“, kdy se cíl v podobě velkého kapra na břehu podaří splnit.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace