Články

nedelka_cl18_0024.jpg

Lukáš a Míša - Společná cesta

26. 02. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Co budeme dělat o víkendu brouku? Slyším z úst mé přítelkyně Míši. Nevím, máš plán? Co kdybychom jeli na ryby? Má být krásně, mohli bychom vyrazit? Co ty na to? Kolik chlapů má to štěstí slyšet tuto větu od své přítelkyně nebo ženy, která prožívá rybařinu plnými doušky a chce trávit skoro všechen čas venku u vody v přírodě a užívat si klid a odpočinek spojený s chytáním kaprů?

prchlik_cl0218_04.jpg

Jan Prchlík - Čtyři roční období - Podzim

13. 02. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Podzim. Nejlepší období celého roku, kdy se snažím u vody trávit veškerý volný čas, co jen mohu. Kapři jsou velice aktivní a se začínajícím ochlazením sbírají více potravy, aby si udělali dostatečné množství zásob na zimu. Každý rok je to samozřejmě jiné, ale jsou podobné roky, kdy se dají ryby nachytat ve stejném období na stejných místech. Je to vždy o znalostech daného revíru a o zkušenostech každého lovce.

lycka_cln0118_020.jpg

Tomáš Lyčka - Nezapomenutelná výprava

07. 02. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Zdravím všechny poctivé rybáře se svým dalším článkem z velmi podařené výpravy na konci loňského srpna. Tentokrát jsem se vydal s mým kamarádem Standou na delší výpravu, kterou jednou ročně spolu podnikáme. Měsíc před odjezdem jsme se setkali a probírali jsme, na jakou lokalitu bychom jeli. Chtěli jsme určitě zavítat na svazovou vodu s možností vyvážení.

prchlik_cl1187.jpg

Honza Prchlík - Nové výzvy

01. 02. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Při plánování loňské sezony jsem se rozhodl z velké části navštěvovat lokality, kde jsem ještě nechytal, a když už ano, výsledek nebyl zcela podle mého očekávání. Asi tomu tak má být, každé rozhodnutí musí uzrát a možná tato sezona měla být pro mě startem něčeho nového a nepoznaného. Moje úsilí nejdřív směřovalo na zcela nový úsek řeky a v pozdější době jsem měl zálusk na jednu větší pískovnu, kterou bych už pár let rád pokořil. Cíle byly dané a nezbývalo nic jiného, než se s odhodláním mně vlastním pustit do práce…

hanak_title_cl

Radim Hanák – Na „Jihomoravském moři“

05. 01. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Poslední zářijový týden jsem opět vyrazil na výpravu na Jihomoravské moře, kde jsem hodlal v klidu strávit 4 dny rybolovu ze zakotvené lodi. Po příjezdu k vodě jsem zjistil, že od poslední výpravy na začátku měsíce září voda mírně stoupla zhruba o 30 cm, což sice nebylo mnoho, ale lepší „něco než nic“.

hanak_cln1117_71_resize.jpg

Radim Hanák - Vzpomínka na letní relax

29. 11. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konec letních prázdni se blížil a já finišoval s přípravami na třídenní lov, který jsem si chtěl společně se synem náležitě užít. Dlouho jsem zvažoval v průběhu roku, kde tyto tři dny mé dovolené strávím, abych zregeneroval své psychické síly a plně si užil tři dny rybařiny bez omezení. Ano tušíte správně, vyrazil jsem na jeden soukromý revír na Moravě.

kosaci_tom_23-0_kg-11-_resize.jpg

Tom + Týna Kosáci - Tropy, vítr, bouře, aneb „Totální masakr s pohádkovým koncem“

13. 11. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Je druhá půlka června a já s kým jiným, než s přítelkyní Týnou se vracíme z týdenní rybářské výpravy. Z výpravy, která pro nás byla až pohádková. Vydali jsme se k jezeru, na jehož březích jsme v minulosti strávili již nějaký čas a byli jsme zvědaví, co na nás bude čekat tentokrát. Druhý tým v podobě otce s Martinem se vydal na tuto lokalitu o týden dříve, tak abychom si mohli předat člun s echolotem. V průběhu týdne sondujeme, jak to vypadá s úlovky a jaká je aktivita ryb. Odpovědi ovšem nebyly nějak lichotivé. Počasí bylo jako na houpačce, měnil se vítr a do toho přišly tropy. Záběrů bylo opravdu málo a ryby se hodně vyskytovaly ve sloupci. Jediná ryba, co stála za zmínku, byl otcův nový osobák, a to kapr 19,5 kg.

luzny_cln1017_006_resize.jpg

David Lužný - Poprvé na Hejlově

25. 10. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Současného vedoucího firemní prodejny Mivardi v Mohelnici Radka Bojkovského znám už spoustu let – jo, jo, čas letí a my stárneme. Zhruba ve stejnou dobu jsem se dostal k časopisu Kapří svět, který tehdy vydával Jarda Těšínský a tenkrát jsem se v jednom z prvních čísel dozvěděl o Hejlově. Následně jsem samozřejmě registroval mimo ostatních i články a zprávy od vody z Hejlova. Okolo roku 2003 jsem se začal zabývat myšlenkou, že bych si tam chtěl někdy zachytat. Ale znáte to, život je někdy složitý, klade do cesty různé překážky a naše životy se ubírají určitými směry…

krajsky_prebor17_033_resize.jpg

Krajský přebor LRU Položená z pohledu týmu Mivardi

19. 10. 17 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

3.8. 2017 v 6 hodin ráno s plně naloženou dodávkou vyráží náš závodní tým MO Zeleneč „Mivardi“ ve složení Jan Prchlík a Jaromír Dufek směr řeka Labe. Oba jsme správně závodně nažhaveni na historicky 1. ročník Krajského přeboru Českého rybářského svazu z. s., Středočeského územního svazu v lovu ryb udicí na položenou, na revíru Labe 18 (č. 411050) u Brandýsa nad Labem. Čeká nás 72 hodin nonstop lovu. Start závodu je 3.8. ve 12 hodin a ukončení 6.8. ve 12 hodin. Generálním sponzorem závodu se stala firma Mivardi.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace