Články

dsc_1441-2.jpg

Vzpomínka na podzimní výpravu

24. 05. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Venku za oknem začíná opravdová zima. Mrazy přesahují hranici -15 stp .a led pokryl rybářské revíry v mém okolí. A na mně doléhá první rybářský absťák v tomto roce. Dostal jsem nabídku jet s kolegou z týmu Honzou do zahraničí, ale bohužel pracovní povinnosti byly proti. Proto mi nezbylo nic jiného než vzpomínky, fotky a videa ze sezóny 2015. Při prohlížení fotek z Polska se mi vybavila celá výprava a připomněl jsem si souboje s místními kapry. Ale na začátku se to nevyvíjelo tak úspěšně, jak to nakonec dopadlo. Nepředbíhejme a dovolte, abych se s vámi o zážitky z výpravy podělil.

dsc_0392-1.jpg

Játra, játra a zase játra!

03. 05. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

A je tu v tomto roce má poslední zahraniční výprava na svazovou vodu, na kterou jsem se tolik těšil. Nicméně nese s sebou i jednu takovou nepříjemnost, a to tu, že jsem do poslední chvíle nevěděl, kdy se uskuteční, a proto mi nakonec odpadli parťáci z teamu Mivardi a to David Kovalský i Radoš Hanák.

dsc_0174-1.jpg

Odvrácený neúspěch

10. 04. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Začátkem června odjíždím s parťákem Jardou na zahraniční svazovou vodu. Výprava je ušita horkou jehlou, nic nemám připraveného a odjezd je hned po ukončení služby v práci. Na přípravu mi tedy zbývá jen pár hodin. V garáži připravuji montáže, krmení a na odpočinek před cestou již nezbývá čas.

243.jpg

Změna je život

24. 03. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Otřepaná fráze? Možná. Nicméně podzim si pro mě připravil změny hned dvě a řekl bych poměrně zásadní. První byla změna zaměstnání a druhá ukončení spolupráce s firmou Jet Fish, kde jsem působil jako tester několik let. Prvotním impulzem bylo vlastně navázání spolupráce se značkou Mivardi a od toho se vše odvíjelo. Ze dne na den jsem stál před tolika novými věcmi, že mi šla hlava kolem. Noví lidé, které jsem neznal a především sortiment krmení se kterým jsem neměl sebemenší zkušenost. Každý kdo se lovem kaprů zabývá a má v oblibě používat produkty určité značky ví, kdy kde a co použít, aby si šanci na dobrý výsledek zvýšil. Na to jsem byl zvyklý i já a najednou bylo vše jinak.

dsc_8120.jpg

Tovačovské tažení II.

15. 03. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Od čtvrtka jsem osiřel, Drahoš se musel vrátit do víru všedních dní. Parta vpravo ode mne zůstala do neděle, takže jsem se mohl spolehnout, že v případě nouze je někdo po ruce. Pravým prutem, který se moc nepředvedl, jsem se posunul vlevo, do míst, kde chytal Drahoš. Rozfoukalo se a dala se do pohybu volná tráva a to jak na hladině, tak částečně ve sloupci, což mi komplikovalo lov, stahovalo mi to šňůry i přes použití předšpičkových olov.

dsc_7963.jpg

Tovačovské tažení I.

28. 02. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Tak jako se stalo už pomalu tradicí, i vloni na podzim mne čekalo překrásných 14 dní u vody. Na tuto výpravu jsem se těšil v podstatě už od začátku sezony, protože týden, který představuje většinu našich výprav k vodě, uteče poměrně rychle. Dva týdny už představují dobu, po kterou se dá lépe zkoušet různé taktiky vnadění, měnit místa, možnost srovnávat úspěšnost každé z udic a získat tak ucelenější soubor informací do svého rybářského notesu. Po celou sezonu si totiž zapisujeme nejen váhu a míru ulovených ryb, ale i nástrahu a další poznámky k okolnostem lovu.

dsc00427.jpg

První zahraniční výprava - Maďarsko II.

03. 01. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Snažil jsem se tedy při začátku výpravy na svá místa natáhnout ryby v jakékoliv velikosti a pak se případně pokusit o nějakou selekci. Když jsem ale viděl to rákosí a úzké cestičky v něm, začal jsem mít obavu, abych vůbec měl co selektovat. Chvíli jsem si tuhle myšlenku nechal pro sebe, ale pak jsem to stejně nevydržel a poté zjistil, že Pepovi je taky jasné, že tady to jednoduché rozhodně nebude. Ale co, voda je to pěkná, jsme na rybách, tak si to stejně užijeme na maximum a budeme rádi za každý záběr a když uděláme aspoň jednu rybu přes 10kg, budeme napoprvé spokojeni. Nemáme vůbec představu, co tady ve vodě plave, ale tušíme, že by tu mohli být i velcí, opravdu velcí kapři.

dsc_4432.jpg

První zahraniční výprava - Maďarsko I.

22. 12. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Někdy začátkem loňského podzimu jsem od otce své přítelkyně, „ tchánečka“, jak sám sobě s úsměvem říká, dostal nabídku vyjet za hranice na společnou pánskou dovolenou. Jak jinak, než že já na ryby a on si se svou jezevčicí Betynkou udělá na koloběžce výlety po okolí. Prvotní radost z této zprávy zakrátko vystřídaly rozpaky, ale pak zvítězilo pomyšlení na první výpravu za hranicemi republiky. Slovo dalo slovo a vzápětí jsem tuto zprávu sděloval Pepčovi a dalšímu kamarádovi z teamu, Kubovi. Pepa účast nejprve odmítl, ale jak čas plynul, i v něm začal hlodat červíček pomyšlení. Kuba byl od počátku nadšen a bez zaváhání říkal, že jede taky:) Trošku předběhnu, když napíšu, že si to nakonec Pepa nenechal ujít a přidal se i s přítelkyní Kristýnou a Čendou.

dsc_0066-2.jpg

Tajuplné břehy menších stojatých vod

16. 12. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Již v minulých letech jsem si oblíbil při svých výpravách k vodě lov u břehů, které tvoří nejrozsáhlejší části vodních ploch, rád bych se s Vámi podělil o úspěšnosti lovu v těchto místech. V tomto článku bych rád popsal svoje poznatky o lovu kaprů v blízkosti břehů, které ovšem nejsou stoprocentním návodem na to, jak uspět. Největší část vodních ploch představují břehy, kde můžeme předpokládat i největší výskyt ryb. Většinou se každý zkušenější rybář snaží vyhledávat místa s výskytem ryb pomocí různých metod či dnes již mnoha dostupných technických prostředků, které nám lokalizaci ryb usnadní. Někdy se nám podaří najít ryby velmi rychle a jindy můžeme pozorovat vodní hladinu a její okolí nespočet hodin bez známek jakékoliv aktivity ryb. Pokud se chystám lovit kapry v blízkosti břehů, vyhledávám nejraději zátoky či místa nedaleko přítoků, kde je možnost si vytipovat dvě nebo tři místa, kde můžu předpokládat výskyt kaprů. V mém případě na těchto místech sehrávají důležitou roli břehy s bohatou vegetací, potopené kmeny či různé vodní porosty.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace