Články

243.jpg

Změna je život

24. 03. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Otřepaná fráze? Možná. Nicméně podzim si pro mě připravil změny hned dvě a řekl bych poměrně zásadní. První byla změna zaměstnání a druhá ukončení spolupráce s firmou Jet Fish, kde jsem působil jako tester několik let. Prvotním impulzem bylo vlastně navázání spolupráce se značkou Mivardi a od toho se vše odvíjelo. Ze dne na den jsem stál před tolika novými věcmi, že mi šla hlava kolem. Noví lidé, které jsem neznal a především sortiment krmení se kterým jsem neměl sebemenší zkušenost. Každý kdo se lovem kaprů zabývá a má v oblibě používat produkty určité značky ví, kdy kde a co použít, aby si šanci na dobrý výsledek zvýšil. Na to jsem byl zvyklý i já a najednou bylo vše jinak.

dsc_8120.jpg

Tovačovské tažení II.

15. 03. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Od čtvrtka jsem osiřel, Drahoš se musel vrátit do víru všedních dní. Parta vpravo ode mne zůstala do neděle, takže jsem se mohl spolehnout, že v případě nouze je někdo po ruce. Pravým prutem, který se moc nepředvedl, jsem se posunul vlevo, do míst, kde chytal Drahoš. Rozfoukalo se a dala se do pohybu volná tráva a to jak na hladině, tak částečně ve sloupci, což mi komplikovalo lov, stahovalo mi to šňůry i přes použití předšpičkových olov.

dsc_7963.jpg

Tovačovské tažení I.

28. 02. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Tak jako se stalo už pomalu tradicí, i vloni na podzim mne čekalo překrásných 14 dní u vody. Na tuto výpravu jsem se těšil v podstatě už od začátku sezony, protože týden, který představuje většinu našich výprav k vodě, uteče poměrně rychle. Dva týdny už představují dobu, po kterou se dá lépe zkoušet různé taktiky vnadění, měnit místa, možnost srovnávat úspěšnost každé z udic a získat tak ucelenější soubor informací do svého rybářského notesu. Po celou sezonu si totiž zapisujeme nejen váhu a míru ulovených ryb, ale i nástrahu a další poznámky k okolnostem lovu.

dsc00427.jpg

První zahraniční výprava - Maďarsko II.

03. 01. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Snažil jsem se tedy při začátku výpravy na svá místa natáhnout ryby v jakékoliv velikosti a pak se případně pokusit o nějakou selekci. Když jsem ale viděl to rákosí a úzké cestičky v něm, začal jsem mít obavu, abych vůbec měl co selektovat. Chvíli jsem si tuhle myšlenku nechal pro sebe, ale pak jsem to stejně nevydržel a poté zjistil, že Pepovi je taky jasné, že tady to jednoduché rozhodně nebude. Ale co, voda je to pěkná, jsme na rybách, tak si to stejně užijeme na maximum a budeme rádi za každý záběr a když uděláme aspoň jednu rybu přes 10kg, budeme napoprvé spokojeni. Nemáme vůbec představu, co tady ve vodě plave, ale tušíme, že by tu mohli být i velcí, opravdu velcí kapři.

dsc_4432.jpg

První zahraniční výprava - Maďarsko I.

22. 12. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Někdy začátkem loňského podzimu jsem od otce své přítelkyně, „ tchánečka“, jak sám sobě s úsměvem říká, dostal nabídku vyjet za hranice na společnou pánskou dovolenou. Jak jinak, než že já na ryby a on si se svou jezevčicí Betynkou udělá na koloběžce výlety po okolí. Prvotní radost z této zprávy zakrátko vystřídaly rozpaky, ale pak zvítězilo pomyšlení na první výpravu za hranicemi republiky. Slovo dalo slovo a vzápětí jsem tuto zprávu sděloval Pepčovi a dalšímu kamarádovi z teamu, Kubovi. Pepa účast nejprve odmítl, ale jak čas plynul, i v něm začal hlodat červíček pomyšlení. Kuba byl od počátku nadšen a bez zaváhání říkal, že jede taky:) Trošku předběhnu, když napíšu, že si to nakonec Pepa nenechal ujít a přidal se i s přítelkyní Kristýnou a Čendou.

dsc_0066-2.jpg

Tajuplné břehy menších stojatých vod

16. 12. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Již v minulých letech jsem si oblíbil při svých výpravách k vodě lov u břehů, které tvoří nejrozsáhlejší části vodních ploch, rád bych se s Vámi podělil o úspěšnosti lovu v těchto místech. V tomto článku bych rád popsal svoje poznatky o lovu kaprů v blízkosti břehů, které ovšem nejsou stoprocentním návodem na to, jak uspět. Největší část vodních ploch představují břehy, kde můžeme předpokládat i největší výskyt ryb. Většinou se každý zkušenější rybář snaží vyhledávat místa s výskytem ryb pomocí různých metod či dnes již mnoha dostupných technických prostředků, které nám lokalizaci ryb usnadní. Někdy se nám podaří najít ryby velmi rychle a jindy můžeme pozorovat vodní hladinu a její okolí nespočet hodin bez známek jakékoliv aktivity ryb. Pokud se chystám lovit kapry v blízkosti břehů, vyhledávám nejraději zátoky či místa nedaleko přítoků, kde je možnost si vytipovat dvě nebo tři místa, kde můžu předpokládat výskyt kaprů. V mém případě na těchto místech sehrávají důležitou roli břehy s bohatou vegetací, potopené kmeny či různé vodní porosty.

dsc00694.jpg

Výzva jménem Katlov

26. 10. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když jsem se v květnu letošního roku před World Carp Classic Junior poprvé ocitl na hrázi jezera Katlov, na první pohled se mi moc zalíbilo a v duchu jsem si řekl, že bych si sem chtěl udělat jednu z týdenních výprav, kterých během roku vždy několik podniknu mimo kratších vycházek na svazové vody ve svém okolí. Čas sice běžel, v červnu jsme byli na výpravě na jiné lokalitě, prázdninovou dovolenou jsem velmi rád strávil s dětmi, nicméně chuť to na Katlově zkusit mne neopouštěla. Po letošním velmi teplém létě jsem ani nečekal, že by se hladina vody posunula směrem nahoru, ba právě naopak. Předpokládal jsem ale, že začátkem podzimu by to nemuselo být špatné a ryba by mohla jít. Paradoxně přes léto se nachytalo poměrně dost ryb, týmovému kolegovi, Davidovi Kovalskému, se zde v létě hodně dařilo.

img_2854.jpg

Black Amur - životní výzva

18. 08. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Černý amur neboli černá perla, o které jsme slýchávali na našich výpravách na jezero v Maďarsku, kam jezdíváme rybařit už léta. Rybáři s kterými se tam potkáváme a jezero moc dobře znají, nám častokrát vyprávěli o zdejších kapřích velikánech a také o černém amurovi.Mnoho z nich zde ulovila moc krásných a skutku velkých kaprů a amurů. Pro každého ale byl černý amur opravdovou výzvou. Už pro jeho legendární pověst o velké a silné rybě, která bojuje až do konce svých sil. O jeho mohutné stavbě těla a neobvyklém černém zbarvení a v neposlední řadě skutečností, že na jezeře se mluvilo jen o asi 4 kusech, jež kdy byli viděny. Věřím, že i skutečnost, že přelstít a zdolat rybu s váhou kolem 30 kilo a délkou cca140 cm, je výzva, které odolá málokterý zde lovící rybář.

dsc_0143-3.jpg

Jarní výzva

10. 08. 15 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

V zimě jsem si naplánoval první zahraniční výpravu na svazovou vodu na duben. Bohužel jsem se v práci dozvěděl, že duben nepřichází v úvahu. Z této zprávy zrovna dvakrát nadšený nejsem a přesouvám tedy cestu na riskantní březen. Počasí není v tomto měsíci úplně ideální, ale mě už „svědí ruce“ a proto neváhám ani vteřinu a veškeré přípravy směřuji na tento termín. Vybral jsem si revír, na kterém jsem nikdy nelovil a informací o něm jsem měl jen málo. Pár slov o jezeře jsem získal díky kamarádovi, který se zná s jedním místním rybářem. Bylo to tedy vše na dlouhé lokty.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace