Články

fiala_cla01_1

Lojza Fiala - Král revíru

08. 12. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Znáte to, práce a pořád práce - prý nemá nožičky a neuteče, ale skutečnost je úplně jiná. Stav pracovníků výrobny -1! A to v jarní sezóně - no to se už někde musí projevit. Rozhoduji se pro prodloužený víkend, na delší výpravu prostě jet nemůžu.

dufek_cln01_2

Jarda Dufek - Rozhodnutí

18. 11. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Je začátek dubna a já s novou energií a motivací začínám plánovat, kam budu letos směřovat své krátké vycházky za kapry. Moje volba padla na jednu menší svazovou vodu, která je převážnou část roku pod velkým rybářským tlakem, zvláště pak kaprařů. Také jsem zde měl z minulých let ještě nějaké nevyřízené účty. S jistotou jsem věděl, že zde plave pár pěkných kaprů. Bohužel za těch 7 let, co tuto vodu znám a nepravidelně ji navštěvuji, můj největší úlovek kapra 10,40 kg neodpovídal vynaloženému úsilí.

prchlik_cln01_3

Honza Prchlík - Říční medvědi

08. 11. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Řeka. Pokaždé, když mi vyvstane v mysli tohle slovo, cítím respekt z něčeho velice silného, nespoutaného a hlavně nevyzpytatelného. Ne výjimečně se stane, že vydá nějaký ze svých pokladů, o kterém rybář na břehu nemá ani tušení. Na březích jedné z našich řek se pohybuji už více než třicet let. Po několika sezonách, kdy jsem se věnoval lovu kaprů střídavě na řece a stojatých revírech, které tak trochu převažovaly, jsem se až na krátkou výjimku rozhodl, že vsadím letošní jaro na jednu kartu. a tou byl říční proud. Nebudu ale předbíhat...

Lnedelka_cla01_1

Lukáš Nedělka - Narozeninový dárek

27. 10. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Píp píp…. Přichází mi zpráva od kamaráda. Ahoj, co bys řekl vyrazit na týdenní výpravu do Chorvatska na jejich svazovou vodu a přelstít nějakého místního kapřího velikána? Říkám si, proč ne? Byla by to moje první zahraniční výprava. Po pár vyměněných zprávách jsme se domluvili na 24. duben. Takže začal poměrně náročný jak pracovní, tak i zařizovací proces. Od parťáka jsem dostal dost zpráv o tom, jak lov na místní vodě probíhá. V rámci příprav jsem plánoval udělat všechno pro to, abych na téhle vodě dokázal uspět, jak v oblasti svého vybavení, tak především v přípravě krmení. O tomto revíru je totiž známo, že kdo nekrmí, tak také nechytá.

solc_clan01_1

Prázdninová rybačka

14. 10. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Tak jako každý rok jsou tady opět letní prázdniny a já slíbil synovi, že spolu vyrazíme na ryby. Sám jsem se na to těšil, protože díky letošní rekonstrukci celé kuchyně doma na rybaření moc času nezbylo. Většina dovolené padla na domácí práce. Domlouváme si tedy s kamarádem prodloužený víkend ve druhé půlce července na místní svazové jezero, kde zdejší skauti mají loděnici. Já jako dlouholetý člen zde můžu i rybařit. Týden před samotnou akcí jsme si s parťákem objednali člun M-Boat, protože chceme na podzim na závody a chtěli jsme si ho osahat v praxi. Ke člunu jsem si ještě objednal několik balení pelet Rapid Turbo, 10 kg Robin Red pelet a akční balíček boilie Crazy Liver, které jsem chtěl také odzkoušet.

20160911_185342.jpg

World Carp Classic očima teamu 017 - Mivardi

06. 10. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Od doby, kdy jsem naplno propadl krásnému koníčku, kterým kaprařina beze sporu je, jsem sledoval závod s názvem World Carp Classic v rybářských časopisech a později i na internetu. Samozřejmě jsem registroval, že v jednotlivých ročnících byly vždy nějaké excesy, rozdílná měřítka na jednotlivé teamy, co se zavážení týče atd. Když jsem v roce 2013 začal spolupracovat s firmou Mivardi, ani ve snu mě nenapadlo, že jednou budu jako kapitán teamu stát na podiu a užiju si atmosféru, která tenhle podnik provází.

dscn2448.jpg

Výprava, na kterou se nezapomíná

14. 09. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (2)

Již spoustu let chytám kapry na revírech Moravského rybářského svazu, nikdy moje kroky při výpravě za kapry nepřekročily hranice Jižní Moravy. Letošního roku jsem se však rozhodl pro změnu a navštívit některý zahraniční revír, na kterém již zkoušelo své štěstí nespočet rybářů. Výpravě samotné předcházel sběr informací o různých revírech, tamním způsobu lovu a vše co souvisí s kaprařinou za našimi hranicemi. Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl navštívit zahraniční revír, byla také jiná úprava pravidel při lovu a to lov bez omezení doby, která u nás stále ještě nebyla prosazena, což je velká škoda.

titulka_mivardi-1-1.jpg

Návrat Legendy - Jaromír Dufek

03. 08. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Píše se červen roku 1995 a já coby všestranný rybář věnující se 12 let lehké položené, plavané a okrajově přívlači se po shlédnutí fotografií kamaráda Bódi, pro mě v té době gigantických úlovků kaprů od 7 – 11 kg řeky Berounky, jsem zatoužil také po takovýchto parádních úlovcích. Slovo dalo slovo a Bóďa mi slíbil, že mě na Berounku vezme, abych si také ulovil svého prvního kapra na boilie, pro mě do té doby skoro neznámé nástrahy. K vodě mě ale vezme až po té co nastuduji řádně vše, co je k tomuto odvětví rybařiny potřeba. Vypravil jsem se proto do pražské rybářské prodejny JSA koupit svou první knihu o lovení kaprů od německého autora Vincenta Kluwe-Yorcka.

dsc_8770.jpg

Kapři a pelety

21. 07. 16 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Letošní sezonu jsme stejně jako loni, s parťákem zahajovali krátkodobými výpravami po pár hodinách na svazových vodách v okolí. Vzhledem k tomu, že jsme si povolenky vyzvedli poměrně brzo, párkrát jsme u vody slušně vymrzli a nedá se říct, že by se nám začátkem jara nějak výrazně dařilo. O to více jsme se těšili na to, až bude jaro v plném proudu a my vyrazíme k vodě na vícedenní výpravu.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace