Články

dsc_0678.jpg

Pavel Krejčí – MIVARDI CZ – Podzimní řeka

03. 03. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Teploty neustále klesají a voda už má teplotu necelých 9° C. Výběr místa je pro mě jasný, volím prostor přímo nad jezem a místa, kde je voda co nejklidnější. Ryby se zde zdržují a nemusí vydávat mnoho energie. Při těchto teplotách úplně měním nástrahy a snažím se je co nejvíce zatraktivnit. Změnu provádím i v návnadách a krmím pouze směsí pelet Rapid SweetCorn ve velikosti 4 milimetry smíchané s Method mixem Rapid Excellent a zalité Aminoliquidem-Sea, a to pouze v PVA punčoše zavěšené pod háčkem M-Point WG.

img_20191110_075015.jpg

Povedený víkend – Jarda Tošner - MIVARDI

27. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Víkend ve znamení lysců. V pátek lehce po 16. hodině přijíždím na místo. Rychle rozbaluji bivak, než bude tma a připravuju pruty. První den bohužel záběr nepřinesl. V sobotu odpoledne volím úplně jinou taktiku. Jeden prut pokládám za bivak poblíž potopeného stromů, druhý prut vyvážím do točáku k druhé straně. Díky chladnějšímu počasí už volím i trošku jiný styl krmení, které se zakládalo převážně na peletách Turbo a Red Halibut. Těsně před 10 hodinou se mi roztočila cívka a zdolávám krásného podzimního lysce. Nedělní ráno zdolávám ještě jednoho malinkého lysce. Po obědě nakládám všechny věci do člunu a vyrážím domů do tepla. Všem přeji krásné chvíle u vody a ať se daří, Jarda

dsc_0543-1.jpg

Andreas Andoniu – MIVARDI ČR – Vycházky na jednu noc

24. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Z důvodu nedostatku času se již dlouhou dobu nedostávám na ryby na více jak 3 dny. Proto volím krátké vycházky, abych alespoň na chvilku oddechl od každodenních povinností. Vždy si dopředu vytipuji místa na svém oblíbeném malém revíru o rozloze necelých 10 hektarů, dle počasí a teploty vody. Před zahájením lovu si vždy alespoň jeden den před příchodem chodím místo předkrmit, aby si ryba zvykla, že na mém lovném místě vždy najde nějakou tu kuličku. Na místo nakobruji zhruba 0,5 kg mixu Sea 20 mm a Crazy liver 24 mm, které pořádně zalévám aminoliqudem Sea.

4be0e96912a7.jpg

Jiři Eichler – Mivardi CZ – Plovák na podběrák CamoCODE

20. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jednou z novinek roku 2020 je i velmi praktický pomocník prodloužený plovák na podběrák v desingu CamoCODE. Tato prodloužená verze plováku je více než praktická a nese několik vychytávek. Jeho prodloužená velikost zajistí dostatečné nadnesení samotné hlavy a sítky podběráku při podebrání ryby ve vodě a tím celkově lepší manipulaci s podběrákem. Plovák je kompatibilní se všemi kaprovými podběráky Mivardi. Kvalitní materiál povrchu plováku zajistí snadné čištění a sušení.

img_9564-1.jpg

Nepromokavé obaly Stink Bag - NOVINKY 2020

15. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Když jsem tyto nepromokavé obaly viděl poprvé, bylo mi jasné že je musím mít! Tento obal na podběrák a plovoucí sak má tavené švy a jsou z gumového, 100% nepromokavého materiálu, který je na konci opatřen kvalitním klipem na uzavření. Díky těmto vlastnostem se nemusíte bát, že při balení věcí bude vaše auto, a věci v něm zapáchat a budou mokré, to je minulost! Díky tomu že jsou obaly gumové tak do sebe nenasáknou žádnou vlhkost ani zápach.

6-38.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Osobáček

12. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Zdravím přátelé. Listy se pomalu začínají barvit do oranžova a to znamená, podzim je tady. Čas, jak já říkám, pořád máme čím dál tím míň a každou volnou příležitost je třeba využít. Tentokrát je vše zorganizováno velmi rychle a na poslední chvíli. Kolega z týmu Honza sedí na pro mě zcela nové svazové vodě a já se chystám dojet za ním po odpolední směně.

dsc_1301-2-.jpg

Prut Vector MK2 FC - NOVINKA 2020 – David Mach

10. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Mladší, a zároveň elegantnější bráška. To je nový Vector MK2 v korku! Vlastnostmi je stejný, jako ten starý. Krásně měkký, ale i přesto neskutečně odolný. Na první pohled mě zaujal tenký korek, který krásně padne do ruky. Tenký blank je samozřejmostí, nad sedlem má necelých 14mm. Nechybí ani velké 50mm očko pro dlouhé hody. A pro vyznavače UK stylu je tu i praktický klip pro uchycení vlasce!

img_5799.jpg

Jožka Petráš - Mivardi CZ – MC Jehly a vrtáček

06. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V dnešní době se snad žádný kaprař, nebo část všestranných rybářů , neobejde při práci s nástrahou a hlavně při jejím nastražování na vlasový přívěs ať už z fluorocarbonu či šnůrky bez boilies jehly a vrtáčku, pokud používá vysušené nástrahy.

dsc_0010-4.jpg

Pásky na pruty Professional - NOVINKA 2020 - popis

03. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Neoprenové pásky na pruty Professional jsou jednou z novinek letošního roku 2020. Najdete pro ně využití, ať už na pruty používáte obal či nikoli. Pásky jsou velice pevné a docílí toho, že jednotlivé díly prutu se o sebe nebudou třít a tím eliminujete možné poškození. Využijete je u všech dělených prutů, jak dvou, tak třídílných, ale dobré jsou i na feederové pruty.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace