Články

opravdu-raritni-kousek.jpg

Na hranici svých možností - Bobrman - MIVARDI CZ

20. 08. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jedna z nejlepších výprav minulé sezóny! První návštěvu Pálavy jsem Vám již popsal v jednom z loňských čísel, ale tato druhá, byla neskutečně náročná a velmi úspěšná. Začalo to vše krásným slunným dnem. Nakládka lodi to byla pohodička. Až se nám to s Michalem zdálo divné, proti dva dny staré předpovědi. No ale dobrého je si třeba užívat. Tradičně máme první den takový odpočinkový, vzhledem k taktice, kterou volíme jsme úspěšní až dny další, a hlavně začátek plný příprav je náročný i fyzicky.

dsc08831-01-1.jpg

Pár hodin – Michal Novotný – MIVARDI CZ

15. 08. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Měla to být výprava na prodloužený víkend, ale plán je jedna věc a skutečnost věc druhá. Několik dnů se smrsklo na cca 6 hodin lovu. Taktika byla jasná. Pobalit jen to nejnutnější a vyrazit k jezeru. Pro samotný lov jsem zvolil směs boilie Kapří Guláš a Sea, to vše v poměru půl na půl. Tato kombinace mně spolu sedí a navíc funguje. Kobrou jsem nakrmil asi kilo této směsi a pod háčky svých montáží umístil jak Seu , tak na druhý prut kuličku Kapřího Guláše.

20200503_175910.jpg

Milan Vozaf - MIVARDI CZ – Magická hranice pokořena

10. 08. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Je třetí den ráno, 5:15 hod prší jak z konve a mě se ozve připoslech. Na mém levém prutu jde swingr do padáků. Rychle oblékám bundu, obouvám holínky a běžím k prutům zvedám prut domotávám a lehce přiseknu. Skáču do člunu a vyrážím za rybou, po asi 90m se dostávám na rybu a zjišťují že my ryba podjela můj pravý prut a vlasce jsou do sebe zamotané. Tím pádem nejsem schopen dostat rybu dostatečně blízko abych ji dostal do podběráku.

img_0043.jpg

Série záběrů pokračuje dál! – Tomáš Veselý – MIVARDI CZ

03. 08. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po mé minulé úspěšné vycházce jsem nevydržel dlouho doma v klidu. Naložil jsem auto a směřoval jsem znovu na Labe. První záběr se dostavil brzy ráno. Chytil sem hnedka rybu 10 kg +. Kapr zabral tak 5 metrů od břehu a byl to docela fičák. Druhým prutem jsem chytal koryto řeky. Kde jsem také dostal záběr, ale o rybu jsem u břehu bohužel přišel. Tak jsem nelenil a oba dva pruty jsem silně dokrmil Kapřím Gulášem ve velikosti 24 mm. Po uplynutí tak dvou hodin dostávám opět záběr na krajní prut. Byla to jízda jak blázen!

2-53.jpg

CamoCODE Mainline - MIVARDI - Radek Šimák

27. 07. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Chtěl bych Vám představit tento naprosto ideální vlasec vyvinutý speciálně pro lov kaprů. Já osobně používám tento vlasec na navijácích stalkerových prutů, které beru většinou k řece a chytám převážně podél břehu a v blízkosti vázek kde určitě oceňuji jeho vysokou oděruvzdornost. Stejně tak ho mám i na navijácích u prutů se kterými jezdím na pískovny a potřebuji své montáže umístit co nejdále.

29kg-1.jpg

Sadílek Vladimír - MIVARDI CZ - Rok jak z pohádky

22. 07. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Šest týdnů bez ryb a stále trvající abstinenční příznaky, nás přiměli s Pavlem odjet opět od našich milovaných rodin na další rybářskou výpravu na náš velice oblíbený revír. Plni očekávání jsme tedy vyrazili vstříc dalšímu krásnému rybářskému dobrodružství. Před námi byly čtyři krásné zářijové dny, kdy oba s Pavlem vypneme od všedních hektických pracovních dnů a budeme nasávat plnými doušky krásy naší přírody, ryb, zvěře a radostí kolem toho celého. Toto období mám osobně hrozně moc rád. Příroda nám ukazuje, co se dá vše vykouzlit s naší krajinou, stromy a keři. Maluje krásnými barvami a to nemluvím o těch krásných mlhavých ránách. Prostě krása střída nádheru.

dsc08548-01.jpg

Nepromokavý vak Premium – Michal Novotný - MIVARDI

21. 07. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Musím říci, že tento vak, nebo batoh chcete-li mě doslova nadchnul. Již delší dobu jsem řešil nějakou doplňkovou batožinu převážně na úschovu a transport oblečení a tento 30-ti litrový vak je přesně to pravé co jsem hledal. Jeho ideální velikost, nepromokavý a pogumovaný materiál ho přímo předurčují pro úschovu oblečení, ale ne jen jeho. Batoh má vrchní plnění a velice chytře je řešeno uzavírání. Stačí dvakrát přetočit horní zpevněný lem a jednoduše zacvaknout plastovou karabinu.

dsc08494-01.jpg

Kaprařský box na návazce Double – Michal Novotný - MIVARDI

16. 07. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Pokud potřebujete udržet vaše návazce ostré a mít v nich pořádek, jedná se o výbornou volbu. Tento oboustranný box je vyroben z odolného plastu, kde je vnitřní prostor vystlán tvrdou pěnou. Součástí balení je 30 kusů špendlíků zakončených plastovou kuličkou pro jednoduchou manipulaci. Jejich uložení před a po použití je řešeno ve třech uzavíratelných přihrádkách uvnitř návazcovníku. Obě půlky spojují pevné panty s kovovou osičkou a uzavírání a otvírání řeší robusní klipy, které jsou konstruovány tak, aby zabránily samovolnému a nechtěnému otevření.

img_4246.jpg

Quanta - naviják MIVARDI - foto Radek Šimák

14. 07. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Precizní naviják s novou konstrukcí ultralehkého těla, osazený velmi kvalitní mechanikou. Hladký chod i při velké zátěži zajišťuje sedm kuličkových ložisek a speciální jednocestné válečkové ložisko na rotoru. Maximálně citlivá přední brzda s mikroregulací doplňuje celkový dojem z tohoto navijáku, který je podpořen i povedeným designem.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace