Články

dsc06167.jpg

Milan Vozaf- Mivardi CZ -Slepé rameno

31. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem slušným rybářům a rybářkám. Moje druhá výprava směřovala na slepé rameno, kam nebyl zrovna dobry přístup, tak jsem veškeré své věci musel naskládat na vozík, což nebylo zrovna jednoduché když jsem musel překonat, asi 300m přes pole. Po příjezdu k vodě jsem ,si zvolil zapadlé místo kde jsem byl chráněn před větrem, a kde jsem mněl vytipované 2 místa k lovu. První místo jsem zvolil podél břehu kde byli napadané stromy . Pár krát jsem si to tam proházel olovem a oťukal si dno ,a zjistil kde je přechod z tvrdého na bahno ,hloubka se tam pohybovala mezi 1,5 až 2 m. Druhé místo jsem zvolil na protější straně ramena, kde jsem se to snažil házet těsně pod břeh. Obě místa jsem si ro zkrmil metod mixem, řady champion s napulenim boillis Cherry a Ananas+N.B.A a to vše zalil aminoliqvidem Cherry.

dsc_4014.jpg

Jiří Tunka - Mivardi CZ - První jarní víkendová výprava.

30. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Na první jarní víkendovou výpravu za Mivardi Promo Team padla volba na jednu soukromou vodu na Vysočině. Po příjezdu a pohledu na sněhovou vodu mi bylo jasné že budu rád za každý záběr. Po zakrmení v hloubce 6 metrů boilies B17 ,Devil Squid a kuličkových pelet Devil Squid o průměrech 18mm zalitých Aminoliquidem stejných příchutí mi k mému překvapení asi po hodině přišel záběr do padáku na boilies Devil Squid s PopUp Reflex Ananas. Bohužel bez kontaktu s rybou. Další záběr přišel v půl deváté večer…roztočil se můj Panther SHX s nástraženou B17 s ananasovou PopUp. Po dvou výskocích ryby nad hladinu jsem přesně věděl o kterou rybu jde ....Jeseter. Po rychlém vyfocení jsem se vší opatrností rybu vrátil do vody. Netrvalo dlouho a ryba sama odplula. V noci se změnilo počasí, začalo pršet a pomalu se měnil tlak. Změna počasí udělala své a po zbytek celé výpravy už žádný záběr nepřišel. I přesto jsem byl velmi spokojený. Hodně úspěchů u vody všem. Jiří Tunka.

img_3114-1.jpg

Labská sauna – Josef Petráš – MIVARDI ČR díl1.

29. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Čas neskutečně letí a čím víc sezona postupuje, tím víc se mi zdá, že její konec je na dohled. Bohužel svůj čas jsem asi jako většina z vás nucen dělit mezi práci, rodinu, péči o rodinný dům a svůj koníček- lov kaprů. Času tedy není nazbyt a jsem rád, když se mi podaří strávit několik dní po sobě u vody.

10kg.jpg

Tomáš Skála -MIVARDI CZ- S RAPIDEM!

28. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj hlásím se opět od vody. Po úspěšném zahájení sezony jsem dlouho doma nevydržel a jel opět zkusit štěstí a doufal že jsem ryby lokalizoval a budu je tedy moci i pravidelně lovit což se potvrdilo. Na vycházce která byla v časovém úseku zhruba 8 hodin jsem docílil tří záběru kde dva kapři byly řádově okolo sedmdesáti centimetrů .Třetí a největší z nich měl 10 kg a sezobl si boilie B17 poctivě zalité Aminoliquidem stejné příchutě. Tímto se loučím s reportem a snad zase brzy od vody.

img_20190316_134118.jpg

Jarní nočka s Vyzutým Tondou – Tomáš Lyčka – MIVARDI CZ

24. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Vsadil jsem na jistotu, co mi funguje vždy a všude na rybnících. Na oba pruty nastražuji boilies Vyzutý Tonda s reflexní popkou Devil Squid, toto obalím v pastě Vyzutý Tonda a i zapráším gelovým powderem totéž příchutě. Nakonec přidám malé PVA s rozdrceným boiliesem Vyzutý Tonda. Hned první kontakt přišel po náhozu prvního prutu, nádherně tmavý šupináč. Chvíli po něm přišel další kapr, šlo vidět že ryby jsou při chuti. Třetí záběr přichází až po setmění a jak jinak než na panáčka Vyzutého Tondy s popkou Devil Squid. Mlhavé ráno mi bohužel nic nepřineslo, až v pravé poledne přesně ve dvanáct přichází pomalá jízda, tmavý vysoký šupináč končí v síťce podběráku. Byl jsem nadmíru spokojený a tímto výprava na jednu noc byla u konce.

fullsizer.jpg

Honza Hubka - MIVARDI CZ - Příprava na IBCC

23. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Není tajemstvím, že už nějakou dobu, mě nebylo z žádnou kaprařskou zprávou od vody vidět. Lovu kaprů jsem se od loňského IBCC vůbec nevěnoval, protože jsem naprosto propadl volnosti lovu i závodění v přívlači z lodě, která je v poslední době mému rybářskému srdci nejbližší. Téměř po roce, jsem se ale přes to vypravil k vodě zase cíleně na kapra. Tentokrát to byla akce o to speciálnější, že s úplně novou výbavou, s úplně novými nástrahami a to vše od české značky Mivardi, se kterou jsem navázal profesní spolupráci na pozici Vývojový Konzultant.

16-10kg.jpg

Březnová rychlovka – MIVARDI CZ – Ondra Pokorný

21. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Svou první letošní akci jsem se rozhodl započít na řece Labe, což se nakonec neukázalo jako dobrý nápad. Kvůli vysokým teplotám a prudkému dešti se zvýšil průtok a já byl bohužel nucen se přemístit na svazovou pískovnu. Takže jsem se po práci vydal na místo s vidinou několika rychlých akciček do večerních hodin. Utekli čtyři dny a pořád nic, ryby nereagovaly. Nemalá vlna deprese se ke mně plížila, ale já se jen tak nedal. Během večera jsem si našel nové místo a pátý den na nic nečekal, sbalil jsem si a vyrazil. Jak se říká: změna místa, ryba jistá.

06-2017-19-.jpg

Tomáš Kos - MIVARDI CZ - Pomalými krůčky k úspěchu

20. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Malé retro ohlédnutí za spoluprací s MIVARDI i vývojem vlastního lovu: V článku bych rád stručně popsal, jak jsem v průběhu šesti let slavil pomyslné úspěchy a tzv. mety na jedné soukromé vodě. Tuto lokalitu vybírám především díky její rozloze přesahující 20 ha, dostatku prostoru kolem lovného místa a díky prokazatelným informacím o tom, že se pod její hladinou skrývá pár kaprů přesahující hranici 20 kg, a to již před šesti lety. Ano, je to tak, honil jsem se za rybou přesahující tuto magickou hranici a kde jinde ji chytit, než tam, kde plave. A jak to všechno bylo? Každý rok jsem na této lokalitě trávil minimálně 10 dní, kdy začátky pro mě nebyly jednoduché, a já se den po dni učil, jak se říká, „číst vodu“.

11-5kg.jpg

Tomáš Skála - MIVARDI CZ - Březen na svazu s RAPIDEM!

17. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj zase jsem se dostal k vodě tentokrát na dvanáct hodin a doufal v pokračování kapří aktivity. Ta se ovšem nekonala ač místa byla pravidelně krmena zkrátka není každý den posvícení a v březnu už vůbec ne. Nakonec jsem jednu záběr přece jen vymodlil.Zhruba 20 minut před tím než jsem měl v plánu ukončit lov ale stál opravdu za to a na podložku se podíval šupík o váze 11,5 kg opět úřadovalo boilie B17 zalité Liquidem. S pozdravem Tomáš Skálič Skála

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace