Články

dsc_0079-3.jpg

Dominik Havlina - Rapid Champion - MIVARDI CZ

15. 12. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V letošní sezóně jsem odzkoušel důkladně všechny tři druhy boilies z řady RAPID Champion Platinum a to na různých revírech, tekoucích i stojatých vodách. Od Liveru, který jsem používal hlavně v období, kdy byly ryby opatrné, přes B17 ve chvilkách, kdy jsem musel selektovat a měl jsem vysoké procento záběrů od menších kaprů. Až po SEA, což je stálice a zejména v teplém období roku zcela exceluje. Každému z produktů naší vrcholové řady boilies RAPID lze zcela důvěřovat, je atraktivní a to s vysokou odolností proti ataku bílé ryby.

unnamed-5-.jpg

Změna místa - Michal Kafka - Mivardi CZ

10. 12. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, po několika menších rybách z jednoho místa byla znát opatrnost z pozice ryb. Proto jsem prut převezl na úplně jiné místo a zakrmil hrstkou kuliček Crazy Liver. Montáž jsem položil přímo pod spadlý strom do vody. Byl to risk, brzdu jsem musel mít pevně utaženou a prut přidělaný k zemi. Na samotný návazec jsem umístil jednu kuličku Crazy Liver zalitou Amino Liquidem, kterou jsem si poslední dobou dost oblíbil! Na záběr jsem si musel počkat o něco déle, ale dočkal jsem se. Po několika hodinách dostávám záběr, jelikož jsem měl vše na tvrdo, tak mi hlásič párkrát pípnul a špička byla do luku ohlá.

img_88531.jpg

Amur místo kapra - Jaromír Dufek - MIVARDI CZ

05. 12. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj, při jednom z lovů, kdy kapři díky teplému a bezvětrnému počasí moc nespolupracovali, se mi masivnějším krmením směsí boilie B 17 a partiklu (řepka, pšenice) podařilo na krmném místě zaujmout několik amurů. Na kombinaci boilie 24 mm s reflexní popkou zabral tento 104 cm dlouhý fešák, který mě 10 minut potrápil svým divokým stylem boje u břehu. Nakonec na břehu skončilo i pár úspěšně zdolaných kaprů do 10 kg. Jarda Dufek

unnamed-2-.jpg

Konec výpravy – Michal Kafka – MIVARDI CZ

30. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem slušným rybářům. Blížil se konec třídenní výpravy a už zbývaly jen minuty, bylo vedro a rybám se přes den vůbec nechtělo. Měl jsem už vše sbalené a připravené na lodi na odvoz, jen věci nezbytné jsem měl připravené “kdyby náhodu ještě něco přišlo”. Stál jsem už u prutů a chtěl je pomalu stahovat. V tu chvíli dostávám nepatrný záběr, swinger se mi skoro nehne. Po chvíli, když jde pomalu nahoru, tak zasekávám. Bylo to jako bych táhl větev, ani se to nehlo. U břehu jsem viděl, že to je amur a už jsem připravoval brzdu na výpady. Vzal si jednu kuličku Pop up česnek na Ronnie rigu.

img_20200519_194228.jpg

Michal Strnad – Mivardi CZ – Krásný lín

25. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nemáme moc vod v okolí, kam by se dalo vyrazit takhle po práci, proto volíme vodu místního významu. Kolem půl páté přijíždíme na oblíbené místo opět trošku stranou od ostatních rybářů a často navštěvovaných míst. Místo kousek od skal na protějším břehu rozkrmujeme směsí různých příchutí a průměrů pelet z řady Easy Catch. Do místa posílám opět osvědčený Roniie Rig s popkou Magic Fruit a na druhý prut volím anglickou jahodu s popkou ananas.

01-6.jpg

Ve správný čas na správném místě – Jan Prchlík – MIVARDI CZ

20. 11. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Start letošní sezony byl pro mě tak trochu jiný než obvykle. Zpočátku března jsem vyrážel na kratší vycházky, ale nedařilo se mi úplně tak, jak bych si přál. Posléze se k tomu přidaly zdravotní potíže a bylo po kaprech. První kaproakci s lepším výsledkem jsem měl až první týden v dubnu a ta se vydařila nad očekávání. Počasí, které bylo výhledově k mání, nebylo zcela ideální a jediné co hrálo trochu do karet, byl měsíc ve fázi těsně před úplňkem. Původně jsem chtěl vyrazit na stojatou vodu, ale situace s počtem zde lovících rybářů byla víc než šílená.

psx_20200512_221129.jpg

Rychlovka - Dominik Havlina - MIVARDI CZ

20. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ten den se mi vůbec nedařilo. Jak v práci, tak v osobním životě a vše se nějak sypalo. Volá mi David ať si za ním vyrazím na dvě hodinky odpočinout k vodě. Vůbec se mi nechce, ale sedám do auta směr naše rozkrmené místo. Netrvá to ani hodinu a rozjíždí se mi první prut a na konci nádherně stavěný šupináč. Při focení slyším jízdu. Šupíka pouštím a následuje další zdolávka na jejímž konci je maličký ale nádherný lysáček. Dipovaný Kapří Guláš s neutrální polovečkou v esenci Anglické Jahody se ukázala jako naprosto správná volba! Nálada hned o 100% lepší!

img_9190.jpg

S nástrahami Rapid na revíru Chvojnice - Jaromír Dufek

16. 11. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

S Petrem Mocem z rybářských potřeb Království rybářů v Brně, který je zároveň spolumajitel revíru Chvojnice, jsem se na zkušebním rybolovu domlouval skoro dva roky. Petr chtěl, abych jejich zákazníkům z prodejny, kteří jezdí pravidelně na Chvojnici lovit předvedl v praxi, že na této vodě naše nástrahy fungují. Návštěvu plánuji od 3.11-6.11, s tím že pojedu v úterý ráno pracovně po obchodech a v pátek se opět budu pracovně vracet domů přes Brno. Před samotným lovem na jezeře se jako vždy, když někam jedu poprvé, snažím zjistit co nejvíce informací o této vodě.

dsc_0403-3.jpg

Náš první společný – Eliška Havelková – MIVARDI CZ

15. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, prvně v životě plánujeme s Michalem Kafkou třídenní výpravu na klubovou vodu. Po příjezdu na místo ihned rozbaluji pruty, jelikož jsme do setmění neměli moc času. Po zavezení prvního prutu nečekáme ani půl hodiny. Rozjel mi to krásný lysák na ronnie rig s ananasovou plovkou! Stal se tak prvním kaprem naší výpravy! Věci jsme měli ještě kompletně zabalené, včetně foťáku, proto necháváme kapra pět minut v saku. Po několika minutách dostává zaběr i Michal a to od krásného amura! Na začátek dobré skóre. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace