Články

20191018_163948.jpg

Nový osobák v lyscích - MIVARDI.CZ - Milan Vozaf

23. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, byl pátek odpoledne 14:10 hod a já dostávám opatrný záběr který jde nejdřív do padáku pak pomalu nahoru až se swingr opře o prut. Já vstávám z křesla a obouvám si holínky a běžím k prutům, zvedám domotám a zaseknu. Skáču do člunu a vyrážím za rybou, jelikož se mé lovné místo nacházelo ve vzdálenosti 285m tak mi chvíli trvalo než jsem přijel za rybou. Jak mile spatřím, že mi přes očka prutů proběhne šokáč, tak tak okamžitě vypínám motor a začíná ten pravý souboj. Hned po prvním přímém kontaktu s rybou jsem věděl že to bude lepší ryba. Asi po 15 min souboji mi ryba zajíždí do vázky kde se s ní přetahuji ještě 5 min a uvědomují si že to takhle nepůjde.

img_20191004_191524.jpg

Životní ryba - Michal Strnad - Mivardi CZ

19. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Byla to taková klasická vycházka po práci na přehradu. Pokecat, odpočinout si a zkusit nějakého kapříka. Alespoň jsem si to myslel. Už cestou tramvají mi kámoš, který na mě čeká, posílá fotku pěkného lysce o váze cca 13kg. Pecka, vypadá to, že jsou ryby při chuti. Hned po příchodu na nic nečekám a rychle posílám pruty do vody. Opět pod háčkem SEA s plovkou Česnek. Tohle jim tu šmakuje. Kolega tahá ještě pár ryb, ale u mě se nic neděje. Pruty nechávám ležet a čekám. Věřím tomu!

dscf4688.jpg

David Mach – MIVARDI CZ – Deštivé Labe II.

17. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nastal další den a já, po osmi úmorných hodinách ve škole, vyrazil k vodě. Pruty delší dobu mlčely a já jsem moknul na dešti. Naštěstí v mém novém kompletu bylo teplo a sucho. Při setmění dostávám brutální jízdu, ale byl to jen menší kapr, zato krásně zbarvený. Nahazuji a po 5 minutách se ozývá tentýž prut! Souboj byl velmi krátký a v podložce mám zase lepší rybu! Tentokrát úřadovala Sea. V lijáku rybu fotím a rychle pouštím zpět. Tyto krátké vycházky v pochmurném počasí mě baví! Ať to pípá. David Mach

dsc_0067-4.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.I

15. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

A je to tady zas. Léto. Část roku, na kterou se mnozí těší, ale jsou i tací, kteří právě tohle období moc nemusí. Jednoznačně patřím do druhé skupiny zmíněných z několika důvodů. První je ten, že horké počasí naprosto nesnáším a druhým faktem je to, že vodní plochy jsou atakovány tolika lidmi, že klid pro kaprolov budete hledat jen stěží. Ale i tak jsem se pro pár letních akcí rozhodl a snažil se o volbu míst tak, abych přeci jen trochu toho klidu našel.

dsc_0972.jpg

David Mach – MIVARDI CZ – Deštivé Labe

12. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Každý, kdo mě zná ví, že řeka je moje srdcovka. Málokdo ale ví, že se za kapry ženu i v deštivém počasí, a to bez přístřešku! Tentokrát se mi to opravdu vyplatilo. Po 20 minutách od náhozu si mohu zdolat šupíka z lepší kategorie! B17 jim šmakuje! Před odjezdem jsem ještě nakrmil a další den jsem se vrátil. O tom ale až příště! Za Mivardi David Mach.

dsc07906-2-.jpg

ONDŘEJ TÝČ - MIVARDI CZ - LABSKÁ SHOW - Starý lysec

10. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Rozhodl jsem se, že jdu na velkýho. Tenhle den mi nešlo o počet ryb ale chtěl jsem vysedět toho pravého. Nastražuji Natural Concept Sea 2x24mm cca 4 cm od háčku na oba pruty klasicky přidávám pva a nahazuji na krmená a rozjetá místa. Nic se neděje ale říkám si, to je dobře zachovávám klid a čekám po cca 4 hodinách lovu přichází razantní záběr naviják zaseknutý o hlásič a zdolávaní začíná, bohužel ryba se mi po chvíli rozjíždí zpět do stromu od kterého zabrala a tam náš boj také končí znovu rychle navazuji svou sestavu a posílám ji na místo určení.

p1010069.jpg

MIVARDI CZ – Eliška Havelková – Za pět minut dvanáct!

05. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, začátkem září každým rokem vyrážíme na tři noci k vodě. Přibližně v pět hodin odpoledne přijíždíme na místo. Navázala jsem si pruty a udělala návazce, první den mi pomohl Honza Prchlík se zavážkou prutů a taktikou. Na místě pokládání montáží byla hloubka okolo pěti metrů. Přes noc jsem neudělala ani jeden záběr a následující den taky ne. Půl noc se rychle blížila a mě se konečně rozeběhla cívka. Kapr si sebral dvě 20mm koule B17ky. Složení návazce mám úplně jednoduché – háček AS velikosti 5 a šňůrka skinline 15lb. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

nase-prvni-zavody-kapr-s12.jpg

CarpTeam Ani Ťuk – MIVARDI CZ - Naše první závody

04. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konečně se mi podařilo přemluvit kamaráda, aby se mnou vyrazil na týmové závody. Vybrali jsme závod, kde se bodovalo nejtěžších 7 ryb, což bylo pro nás zajímavější, než kdybychom závodili na celkový součet váhy ulovených ryb. Závod byl na 48 hodin a bodovaná ryba byla Karp, Amur a Jeseter o minimální váze 5kg. Naše taktika na první polovinu závodu byla jasná, ulovit co nejvíce ryb s minimální bodovanou váhou, a poté je následně přepisovat těžšími rybami. Na zakrmení jsme si připravili pelety Rapid SweetCorn, které jsme smíchali se směsí V1 Kapr Special a dalšími peletami z řady Easy Catch. Navíc jsme přidali kukuřici a pšenici.

dsc07885.jpg

ONDŘEJ TÝČ - MIVARDI CZ - LABSKÁ SHOW - DOUBLE

02. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jak už je zvykem, když mám volno je sedmá hodina ranní a já už rozbaluji pruty na svém nakrmením fleku. Dnes nic netrvá dlouho deset minut od nahození se mi roztáčí první cívka zvedám prut a v tom jede i ta druhá. Po potěžkání ryb na obou prutech si nechávám ten první s tím že tahle ryba vypadala větší za nedlouho podebírám šupíka a spěchám pro druhý prut PECKA háček M-point WG DRŽÍ JAK MÁ a kapr je pořád na prutě, po vcelku krátkém bojí navádím k prvnímu kaprovy do sítě podběráku i toho druhého který je překvapivě o poznání větší.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace