Články

dsc_0991_fotor.jpg

MX9 – Testerův návod – Ondřej Pokorný

13. 11. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

Mnoho rybářů požaduje vysokou kvalitu za rozumné peníze a právě proto jsou signalizátory MX9 už několikátým rokem vlajkovou lodí u Mivardi. Jsou cenově dostupné a kvalitativně dostačující. Popis těla bývá dost často rozdílný, záleží na jakého výrobce narazíte. Tělo je ze silného litého plastu, který je na dotek trošku pogumovaný. Díky vestavěným uším umístěných na zádech signalizátoru, vzniká minimální procento vypadnutí prutu během razantních záběrů nebo při chytání do stran.

img_0467.jpg

Jožka Petráš – Mivardi CZ – Lynx LX

13. 11. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

V následujících řádcích se pokusím vám přiblížit naviják Mivardi Lynx LX. Jedná se o novinku pro rok 2020, menšího bratra už poměrně známé vlajkové lodi mezi navijáky Mivardi, navijáku Lynx. Mezi jeho hlavní přednosti patří titanová osa, pomalá oscilace zajišťující hladké ukládání vlasce na cívku, které oceníte hlavně při delších náhozech, 9+1 ložisek, přední brzda s krátkým a hladkým chodem systému F.A.C.D., dřevěná úchytka kličky navijáku a robustní soukolí, které odolá i zatížení při stahování těžkých zátěží z větších vzdáleností. Tělo navijáku je v líbivé matně černé barvě.

dsc_3661.jpg

Pavel Krejčí – MIVARDI CZ – Pouzdro na kaprové návazce L

13. 11. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

Jedná se o velice praktické pouzdro o vnějších rozměrech 22 x 35 x 8 cm, které vyhoví různým požadavkům. Lze jej využívat pouze na uchovávání vyrobených návazců, kdy odstraníme rozdělující přepážky na levé straně, čímž získáme dvě stejné podložky, které ochrání návazce před poškozením nebo ztupením. Pro náročnější zde lze umístit i všechnu potřebnou bižutérii na přípravu koncové montáže.

_mg_5276_2.jpg

S dcerami za kapry – Radek Šimák – MIVARDI CZ

10. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Stejně jako tomu bylo i loni jsme se s kamarádem domluvili a naše ratolesti jsme vzaly na týdenní výpravu na svazovou pískovnu. V neděli dopoledne kolem desáté hodiny jsme s čluny dorazili na předem vytipovaná místa a měli jsme obrovské štěstí nikdo tam nebyl. Celý týden jsme měli opravdu krásné počasí a ryby byly kupodivu docela aktivní, že jsme i přes den sem tam nějakého kapříka ulovili. Cílem této každoroční letní výpravy s dětmi je hlavní prioritou jejich spokojenost, a to, že můžeme nahodit pruty a lovit kapry je pro nás takovou třešničkou na dortu. Musím říci, že se všechno vydařilo na 100 %. Děti se koupaly a užívaly si každý okamžik. Obrovská dětská radost z každé ulovené ryby, tatínku můžu kapříka podebrat? A já naberu vodu a poleju ho! A vyfotíme se s ním? Tohle jsou okamžiky, které nám zůstanou dlouho v paměti. Kdo to již zažil jistě ví, o čem tu píši.

dsc_2507.jpg

Anti-tangle – MIVARDI CZ – Eliška Havelková

04. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Anti-tangle – převlek proti zamotání je nezbytný pomocník každého kapraře. V prodeji jsou dvě varianty a to tuhý antitangle a měkký. Tuhý má 58 mm na délku a je určený zejména pro delší návazce. Měkký má 40 mm, osobně používám poddajnější variantu pro přípravu kratších návazců na vodách bez překážek. V každém balení nalezneme 10 ks jednotlivých převleků.

dsc_0778_fotor.jpg

Vysoký průtok – Ondra Pokorný – MIVARDI CZ

30. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Výhoda vysokého průtoku na řekách, je taková, že tam nejsou žádní lidé a já jsem tím pádem na dvou kilometrech úplně sám. Dnes tomu bylo stejně tak. Po vydatných deští se Labe zvedlo a průtok na středním Labi byl přes 300 kubíku. Už z předešlých akcích si krmím místo, kde mi velký průtok vůbec nevadí a mohu tak v klidu chytat jako by nic. Místo si neustále pravidelně krmím, aby zůstalo při životě. K vodě dojíždím přibližně kolem sedmé hodiny, stává se z toho takový můj zvyk. Přestože chytám pouze pár hodin, i za tak krátkou dobu jsem schopen přemluvit nějakého toho kapříka ke spolupráci.

unnamed.jpg

Poslední hodina lovu - Michal Kafka – Mivardi CZ

25. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, hned na začátku letních prázdnin jsem vyrazil na již dlouho plánovanou 10 denní výpravu na jednu menší vodu v severních Čechách. První polovina výpravy nebyla vůbec povedená. Počasí mi vůbec nepřálo a tlak byl jak na houpačce a to nikdy není dobré na kapry. Druhá polovina výpravy byl přesný opak, podařilo se mi denně dostat na břeh několik kaprů kolem 10 kilogramů. Ovšem poslední den byl nejpovedenější.

dsc_0862-1.jpg

Recenze MX9 – Eliška Havelková – MIVARDI CZ

21. 10. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (1)

Hlásiče MX9 jsou nejvyšší řadou bezdrátových signalizátorů záběru. Velké specifikum jsou čtyři kruhové voliče pro regulaci – hlasitosti, citlivosti, barvy a tónu. Hlasitost má čtyři jednotlivé stupně intenzity, nebo naprosto tichý režim, kde je možnost nastavit zvuk pouze na příposlechu. Citlivost je též na stupnici od 1 do 4, rolnička zabudovaná přímo v hlásiči reaguje na pohyb vlasce do předu, nebo dozadu a tím odlišuje padák od klasického záběru vpřed, proto je důležité zmínit, že jsou od sebe odlišený jiným tónem. Vlasec má hladký chod po rolničce a při zvednutí prutu se nezasekne do těla hlásiče.

drobna-zmena-muze-byt-uspechem.jpg

Kapr a příjem potravy - Pavel Bobrman Vohralík & RNDr. Bořek Drozd, Ph.D.

20. 10. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Naše společná pojednání budou vždy kombinací teorie a praxe. Každý popíše jednotlivá témata ze svého pohledu. V tomto pojednání se Bořek zaměří na to, jakou potravu kapr preferuje nejen s ohledem na věk, ale i dané prostředí, a jaký je dopad vysokého vysazování kapra na vodní plochy a toky. Pavel se zaměří na stále žádanější téma a to, jak pracovat s novým lovným místem a jak jej správně prozkoumat s pomocí různých rybolovných technik tak, abychom dosáhli co možná nejlepších výsledků.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace