Články

20190710_162355.jpg

Milan Vozaf – MIVARDI CZ – Chytání za rohem

29. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Ahoj, moje další vycházka k vodě směřovala za hranice české republiky. Na místo jsem dorazil ve středu podvečer. Hned jsem se dal do přípravy prutů, Stalker FC 10ft 3lb a navijáku Panther LX. Na první noc jsem své montáže pokládal do blízkosti popadaných stromů ve vodě. Jako nástrahy jsem zvolil B17 + pop up megic Fruit a SEA Natural Concept Rapid. Je půl čtvrté ráno, a najednou se ozve pip a já se hned podívám na priposlech, a znovu piiiiiiiip hned vylézám a běžím k prutům. Po krátkém souboji se mi ocitne v podběráku krásné dlouhé šupik 92 cm a 16,54 kg, který si zobl SEA Natural Concept. Do hodiny dostávám další záběr od pěkně bojového Lysce do 10 kg, který mi nedal ani metr vlasce zadarmo. Zlákala ho jedna 16mm kulička B17 na panáčka s pop up megic Fruit. I když se mi povedlo první noc udělat 2 záběry, od pěkných ryb tak jsme se s parťakem shodli že se přestavujeme, asi o 100m vedle kde jsme mněli větší možnosti zabrat co největší část jezera a využít aj odlehlé zátoky.

img_20190908_200133.jpg

MIVARDI CZ – Eliška Havelková – Osobák

27. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, po prvním rozjezdu jsem krmné místo proházela pěti kily pelet red halibut ve 20ti mm, ryby jsem stáhla a snažila se je udržet, na oba pruty přendávám dvě koule B17ky. Odpoledne, po dešti přichází jízda. Měla jsem obrovskou radost, ale zároveň i strach, že o rybu přijdu, v životě jsem na prutu necítila větší tlak. Po dvaceti minutách přetahování končí téměř metrový kapr na podložce! Před nocí naposledy zavážím a čekám na další záběr. Chvíli před dvanáctou přichází padák, nesekla jsem. Přibližně za tři minuty se rozjíždí druhý prut, ale kapr mi přeřízl vlasec. Po deseti minutách zasekávám i padák, jelikož bylo před půl nocí a za chvíli bych stahovala. Prut mám ohnutý do oblouku, vběhla jsem do vody a v husté tmě snažila zdolat pěknou rybu. Kousek od břehu se mi vlasec opět přeřízl a já mohla jít spát. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

27.20.jpg

Jan Petržilka – Mivardi CZ – Týden za čarou

25. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem příznivcům značky Mivardi ! Svou další týdenní výpravu jsme se s Taťkou rozhodli udělat za hranice naší republiky na zahraniční svazovou vodu. Po příjezdu nás přivítaly tropy 37 °C +, což moc velkou aktivitu ryb nenaznačovalo a také se to potvrdilo. Po téměř 12 hodinové cestě jsem toho měl plné zuby a rybařině jsem se věnoval na plno, až následující den. Markerem jsem si našel dvě lovná místa, jedno na 70 m a druhé na 110 m.

img_20190820_212909.jpg

Jan Zadina – MIVARDI CZ – Se synem na rybách.

21. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nedávno jsem se vrátil z týdenní rodinné výpravy kde to dopadlo celkem dobře. Dali jsme si doma dva dny oddech, a pak jsme opět vyrazili společně na pár hodin k mé oblíbené svazové vodě. Tentokrát jsem se rozhodl pro změnu. Vzal jsem sebou krátké proutky Stalker FC, Method mix Champion a Pop Up Reflex Scherry. Tuhle sestavu měl tentokrát na starost synátor, protože mi už několikrát říkal že by chtěl chytat taky kapry, tak proč to nezkusit. Zakrmil jsem mu kousek od břehu method mixem, nahodil malou 12mm plovku a to bylo jediné s čím jsem mu pomohl, zbytek už byl jen na něm a na rybách jestli budou spolupracovat.

img_3093.jpg

První výzva – Denis Polášek a Vítek Novák – MIVARDI CZ

19. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Něco jsme chtěli zkusit jinak, a tak jsme si řekli, že si vodu a krmení nevybereme my, ale že rozhodne osud. Vylosovali jsme si menší zabahněnou vodu, na které jsme chytali sotva dvakrát v životě. Jako krmení nám osud přidělil boilies Sea. Za cíl jsme si dali kapra 10+. Přijeli jsme večer, rychle nahodili a bivak rozbalili již za tmy. Hodinu a půl po náhozu dostávám záběr a v podložce končí kapr s váhou 13,6 kg. No úžasné ! Ráno zdolávám další, trochu menší rybu. Vítek je delší dobu bez záběru, ale druhý večer se mu prut také rozjíždí.

51.jpg

Mise splněna – ENTRIX METHOD – MIVARDI PROMO FEEDER – Radek Ryba

18. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konec července je vždy čas na společnou rodinnou dovolenou. Místo bylo jasně dané řeka Labe v blízkosti města u jezu. Mám rad svůj klid a pohodu, ale tohle byla výzva. Čekal nás týden plný očekávaní, a hlavně nelehký úkol, který jsem si dal, a to chytit kapra přes 10 kg na feedrerový prut. Mám sebou novinku pro rok 2019 Mivardi Entrix Method 3,90m 120g osazeny navijáky Mivardi Methodix 5000. Už jako vždy volím, jeden prut s krmítkem a druhý jen tak s olůvkem a klasickou kaprařskou montáží, která mi poslední dobou přináší úspěch v podobě větších ryb. Po4 dnech jsem stále bez kontaktu s rybou. Po získaní potřebných informaci od místních jsem přizpůsobil taktiku na další ranní misi a to tak, že jeden prut s 20 mm kuličkou NATURAL CONCEPT SEA jsem házel co nejblíže k jezu, zde v okysličené vodě bude lov jistě nejefektivnější.

img_0100.jpg

Lumír Kretek - Nizozemsko - Zajímavý úlovek!

14. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Neděle, hned po ránu přišel tento parádní exemplář kapra, není to tu náhoda, ryby jsou zde geneticky opravdu zajímavé! Dají se zde ulovit poklady. To už jsem měl ale na háčku HARD BALLS, neboť toho dne byl atak bílé ryby silný. Celkem velký bojovník a parádní soupeř! Měl jsem obrovskou radost, když kapr obýval moji novou podložku Proffesional na rychlé vycházky. Tak zase někdy příště z Holandska! Lumka

img_5898.jpg

Lukáš Nedělka – Mivardi ČR - Rychlá akce

12. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po práci domů, sebrat pruty a pár nejnutnějších věcí a už abych byl u vody. Krátkou vycházku k vodě jsem se snažil využít na maximum, a tak jsem zvolil rychlé krmení, které ihned pracuje. Cornové pelety a boilie ananas bylo to pravé. Raketou jsem naházel cca kilo pelet v blízkosti potopeného stromu na protějším břehu a nastřílel cca pul kila kuliček ananasu. Po dvou hodinách se ozval hlásič a na konci nádherně stavěný kapr ve skvělé kondici. Krmení fungovalo na jedničku a do večera jsem udělal ještě tři záběry od menších ryb. Super rychlovka u vody, jak se patří. Luky.

dsc_01711.jpg

Tropy – Pavel Krejčí – MIVARDI CZ

11. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Panovaly extrémně vysoké teploty a místo, abych se potil v bytě, tak jsem si vyrazil na několika hodinovou chytačku k řece. Díky těm teplotám jsem nečekal žádný velký úspěch, ale štěstí přeje připraveným. Rybolov jsem začal plánovat několik dní předem a vyrazil jsem krmit na vytypované místo u řeky. Další krmení bylo naplánováno na večer před dnem lovu. Bohužel jak již tomu bývá, zjistil jsem, že na mém vybraném místě sedí několik rybářů. S rybáři jsem prohodil pár slov, ze kterých bylo jasné, že s vybraným místem se můžu rozloučit.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace