Články

dsc_0498-1.jpg

Lukáš Kylar – MIVARDI ČR – Týden na jezeře!

05. 01. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Před dlouhou dobou jsem vyrazil na týdenní výpravu na soukromé jezero. Na rozjetí místa jsem použil Pelety Rapid Classic Halibut namíchané s Turbo peletami všech průměrů. Jako nástrahy jsem zvolil Boilie B17 a Devil Squid o průměrech 24mm s pop up Reflex 18 mm příchutě Magic fruit a Ananas.

16-20kg.jpg

Ondra Šulc - MIVARDI ČR - Letní lov na řece

04. 01. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V letních měsících jsem se rozhodl začít prozkoumávat nové úseky řeky Labe. Má cesta vedla na krátké maximálně 12h vycházky. Vzhledem k tomu, že na těchto tocích nebyl povolený lov non-stop, byl jsem navíc nucen ještě z toho mého času ještě 4 hodiny uzmout. Z tohoto důvodu jsem zvolil i strategii lovu, ve které mě především tlačil nepřítel čas. Vybral jsem si tedy kuličky, které se ve vodě rychleji rozpustí a to boilies Monster crab 24mm. Tentokrát nejen na krmení, ale také pod háček.

12kg.jpg

MIVARDI ČR – Ondra Pokorný – ,,Hardballska“ na pískovně

02. 01. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Téměř po třech měsících, které byli bez úspěchu, jsem se rozhodl přejít z řeky Labe na okolní pískovny. První akce směřovala na pískovnu spojenou s Labem, kde jsem doufal, že by mohly najíždět ryby. Jako obvykle, den předem proběhlo mapování a krmení. Místo bylo klidné a dno trošku členité. Krmení, které bylo použito se skládalo pouze z 3kg Monstr Craba.

dsc04638.jpg

Michal Novotný – MIVARDI ČR – Víkendová výprava

30. 12. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Tu jsem absolvoval ještě se třemi kamarády, takže o zábavu nebylo nouze a podařilo se i několik pěkných ryb. Na výpravu vyrážím v pátek rovnou z práce a mám v plánu zůstat do nedělního dopoledne. K vodě přijíždím za silného deště. No nedá se nic dělat, vybaluji věci a skládám je z auta na vozík. Za pár minut už potkávám prvního z kamarádů. Rychlý pokec a pokračuji dál na svůj flek. Moje místo se nacházelo v rákosí a to, jak se později ukázalo, nebyla úplně ideální varianta pro zdolávaní ryb.

img_65421.jpg

Jaromír Dufek – MIVARDI ČR - Malá řeka

29. 12. 18 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj, již minulý rok byla mém hledáčku menší řeka, o které jsem se snažil zjistit co nejvíce informací. Mnou vyhlédnutý úsek řeky, údajně skrýval slušné kapry, ale mělo to háček. Po většinu sezóny zde mají kapři nadbytek přirozené potravy (patentky, nítěnky), z důvodu poměrně silného znečištění, způsobeného vypouštěním splašků z města.

img_7917.jpg

Tomáš Lyčka – MIVARDI ČR - 8 dní u vody se zatměním měsíce

27. 12. 18 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Vydal jsem se na osmi denní výpravu s kamarády na svazovou vodu, kde jsme si udělali mezi sebou závody alias Sranda Cup. Jednalo se o závody, kdo uloví nejvíce ryb na váhu, ten kdo nachytá nejvíce kg ryb vyhrává putovní pohár. Proto jsem se musel připravit trošku jinak než obvykle, drobnější krmení menšího průměru k dosažení nejvíce počtu záběrů. Jednalo se o tygří ořech, menší boostrované pelety a pár boiliesů.

img_6584444.jpg

Jaromír Dufek – MIVARDI ČR- Velká pískovna

25. 12. 18 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Čekají mě tři večery a tři rána lovu po práci na pískovně, kam jsem letos zavítal poprvé. Vybírám si úspěšné místo z minulého roku, kde se mi podařilo zdolat šupináče 19.60 kg. Základem úspěchu je zde daleký nához a větší množství kvalitního krmení. Boilie B-17 a Devil squid opět odvedli svojí práci na jedničku.

img_0526.jpg

Lukáš Nedělka – MIVARDI ČR – Krmit, krmit a krmit!

23. 12. 18 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

To je heslo dnešních rybářů. Ne vždy je to dobrá strategie a je dobré začít pozvolna a čekat jaká reakce bude od ryb. Vždy začínám pozvolna, tak jako na mé další výpravě, kde jsem si rozkrmil místo pul kilem boilie mixu B17 a Ananasu a cca pul kilem turbo pelet, které bezvadně nastartují lovné místo. Montáže na panáčka B17 s ananasovou Pop Up a na druhý prut pouze samotnou POP UP ananas namočenou ve stejné esenci.

img_0161-2.jpg

Bobrman – MIVARDI ČR - Aktivní komunikace klíčem k úspěchu!

22. 12. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Byla radost, a asi nejen pro mě, využívat možnosti lovu non-stop na svazových vodách. Toto léto, když jsem jel stále s minimálním počtem dovolené, to bylo po práci navečer k vodě a ráno zpět. Nebo jen na skok večer či příležitostně ráno, svítání je pro lov kapra velmi důležitý čas. Co člověk stihne, tu chvilku světla, nebo kousek svítání, jeden přesný nához a poté rychle zakrmit. Hlavně na tekoucí vodě je složité, ale nejenom na ní, velké množství bílé ryby ve vysoké aktivitě atakující tvoji montáž. Musíš se prostě opřít o zkušenosti a nabyté vědomosti!

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace