Články

dsc07931.jpg

Ondřej Týč – MIVARDI CZ - Začátek zimy na Labi

19. 03. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ráno už klesají teploty pod bod mrazu a to je to na co jsem čekal . Každý večer po práci se vydávám s kyblíkem na břeh mé oblíbené řeky Labe a krmím místo u druhé strany poblíž velkého padlého stromu. Je půlka týdne a přichází den kdy mam volno ,ještě před rozbřeskem s minimem věcí na zádech pádím na své místo. Nic nezmenšuji nezjemňuji prostě na oba pruty jedna 24ka Champions Platinum B 17 a letí to do vody.

img_9427.jpg

Jan Zadina - MIVARDI CZ – Rozjeté místo

17. 03. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Opět se hlásím z dlouhodobě krmeného místa, které už bylo pěkně rozjeté a i přes chladnou vodu se mi dařilo odchytávat ryby. Sice se jednalo o menší ryby ale v tomhle období kdy měla voda kolem 10ti stupňů to bylo vážně příjemné. S rychle se ochlazující vodou jsem začal používat vysoce atraktivní nástrahy. Boilie jsem zaléval Amino Liquidem a na plovky jsem používal esence Flavour.

img_8240.jpg

Chladnoucí vody - Bobrman - MIVARDI CZ

15. 03. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Záběrů je méně, voda už zdaleka není na koupání, rybářů u vody výrazně ubylo a i mě v rámci pracovního vytížení zbývá lov pár dnů v týdnu na pár hodin. Zcela tak musím přehodnotit lov. Vše si rozložím v dílně a výbavu upravuji stylem ,,velká čistka“. Vše dostat do baťohu, kaprařské tašky tak, abych zvládl rychlé přesuny i na delší vzdálenost s vozíkem, nebo opravdu na ,,pankáče“ se vším jen v ruce, nebo na ramenou. Musím si ale přiznat, že to považuji za nejhezčí rybolov. Každý úlovek má pro mě vysokou hodnotu.

img_9625.jpg

Zimní Kaprařina na Labi – Tomáš Veselý – MIVARDI CZ

12. 03. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V zimním období vyhledávám na řece místa, na který je větší hloubka, jakékoliv překážky na dně či jámy. Jsou to místa, které kapři v tomto ročním období vyhledávají a zdržují se na nich. Pro lov ve studené vodě používám krátké montáže cca 12 cm. Místo závěsky a olova jsem tentokrát použil Method feeder krmítka o hmotnosti 60g, do kterých jsem naplnil Method Mix Rapid Excellent rozmíchaný V Amino liquidu B17. Jako nástrahu jsem zvolil Rapid feederové pelety Kapří Guláš a Rapid Hard Balls Sea zalité Boosterem totožné příchutě.

img_9447.jpg

Jan Zadina - MIVARDI CZ - První mrazíky

05. 03. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Bylo po prvních mrazech a voda se začala rychle ochlazovat, a to byl důvod začít jezdit co nejvíce k vodě! Vybral jsem si starou hlubokou pískovnu s hůře přístupným místem aby mi tam nikdo nesedl a já mohl toto místo pravidelně krmit delší dobu. Vybral jsem si hlubší část revíru s hloubkou okolo 8 metrů. Aktivita ryb na začátku nebyla nic moc a já byl vážně rád za každý kontakt s rybou. Jak už to u mě bývá zvykem používal jsem kuličky z řady Champion Platinum B17 a SEA na návazci ze šňůrky SkinlineStripshield 25lb a háčku M-Point CS vel.6

dsc_0678.jpg

Pavel Krejčí – MIVARDI CZ – Podzimní řeka

03. 03. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Teploty neustále klesají a voda už má teplotu necelých 9° C. Výběr místa je pro mě jasný, volím prostor přímo nad jezem a místa, kde je voda co nejklidnější. Ryby se zde zdržují a nemusí vydávat mnoho energie. Při těchto teplotách úplně měním nástrahy a snažím se je co nejvíce zatraktivnit. Změnu provádím i v návnadách a krmím pouze směsí pelet Rapid SweetCorn ve velikosti 4 milimetry smíchané s Method mixem Rapid Excellent a zalité Aminoliquidem-Sea, a to pouze v PVA punčoše zavěšené pod háčkem M-Point WG.

img_20191110_075015.jpg

Povedený víkend – Jarda Tošner - MIVARDI

27. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Víkend ve znamení lysců. V pátek lehce po 16. hodině přijíždím na místo. Rychle rozbaluji bivak, než bude tma a připravuju pruty. První den bohužel záběr nepřinesl. V sobotu odpoledne volím úplně jinou taktiku. Jeden prut pokládám za bivak poblíž potopeného stromů, druhý prut vyvážím do točáku k druhé straně. Díky chladnějšímu počasí už volím i trošku jiný styl krmení, které se zakládalo převážně na peletách Turbo a Red Halibut. Těsně před 10 hodinou se mi roztočila cívka a zdolávám krásného podzimního lysce. Nedělní ráno zdolávám ještě jednoho malinkého lysce. Po obědě nakládám všechny věci do člunu a vyrážím domů do tepla. Všem přeji krásné chvíle u vody a ať se daří, Jarda

dsc_0543-1.jpg

Andreas Andoniu – MIVARDI ČR – Vycházky na jednu noc

24. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Z důvodu nedostatku času se již dlouhou dobu nedostávám na ryby na více jak 3 dny. Proto volím krátké vycházky, abych alespoň na chvilku oddechl od každodenních povinností. Vždy si dopředu vytipuji místa na svém oblíbeném malém revíru o rozloze necelých 10 hektarů, dle počasí a teploty vody. Před zahájením lovu si vždy alespoň jeden den před příchodem chodím místo předkrmit, aby si ryba zvykla, že na mém lovném místě vždy najde nějakou tu kuličku. Na místo nakobruji zhruba 0,5 kg mixu Sea 20 mm a Crazy liver 24 mm, které pořádně zalévám aminoliqudem Sea.

4be0e96912a7.jpg

Jiři Eichler – Mivardi CZ – Plovák na podběrák CamoCODE

20. 02. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jednou z novinek roku 2020 je i velmi praktický pomocník prodloužený plovák na podběrák v desingu CamoCODE. Tato prodloužená verze plováku je více než praktická a nese několik vychytávek. Jeho prodloužená velikost zajistí dostatečné nadnesení samotné hlavy a sítky podběráku při podebrání ryby ve vodě a tím celkově lepší manipulaci s podběrákem. Plovák je kompatibilní se všemi kaprovými podběráky Mivardi. Kvalitní materiál povrchu plováku zajistí snadné čištění a sušení.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace