Články

dsc_0784_fotor.jpg

Srážky ne a ne přestat- Ondra Pokorný – MIVARDI CZ

20. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Předešlou výpravu jsem si odškrtnul jako vydařenou a následující den opět vyrazil na místo činu. Krátce po příjezdu jsem si boilie v podání mixu z Crab a Sea zalil vodou, následně si rozdělil a nahodil pruty a montáže zasypal předmáčeným boilie. Jelikož byla voda velmi kalná, tak jsem nasadil jeden prut s plovoucím boilie Devil Squid. Strategie se vyplatila a před dvanáctou hodinou mi do podběráku vklouzl krásný lysec. Kombinace B17 s popkou Squid opět ukázala svou sílu.

dsc_0708-kopie-.jpg

Vytrvalé krmení - Ondra Pokorný - MIVARDI CZ

15. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

S krmením neustupuji a stále dojíždím na místo krmit. Řeka pořád teče, takže krmím jen ve stulíkovém poli. Krmeni je na husto a to ryby mají občas rády. Následující den, ihned po práci jsem vyrazil na místo k řece. Bez přemýšlení jsem oba pruty položil za stulíkové pole a silně jej zasypal 2kg boilie. Záběr se dostavil až v ranních hodinách, kdy kapr při souboji vytrhal celé stulíkové pole a já měl co dělat, abych rybu podebral. Naštěstí se povedlo, a byla z toho krásná, ještě nevytřená jikra. Zabral na osvědčenou kuličku Sea. Tak zase někdy u vody.

img_20200704_202659.jpg

Změna místa - Lukáš Nedělka - MIVARDI CZ

10. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Již druhý den mám své montáže umístěné na jedné lavici ve vodě vzdálené asi 100 metrů od břehu. Kromě pár menších kaprů, kteří doslova luxovali mé krmné místo a ve velkém se krmili kuličkami Kapřího Guláše, který jsem tam v pravidelných 4 hodinách postupně dokrmoval, z nich doslova teklo a bylo mi jasné, že musím malinko změnit strategii, aby se mi povedlo ulovit i většího jedince, které jsem na svém lovném místě zahlédl. Posunul jsem obě své montáže nějakých deset metrů od krmného místa a umístil je do nejhlubšího místa, které bylo vedle lavice.

img_20191109_150516.jpg

Jiří Tunka – MIVARDI CZ – Vítr správným směrem

04. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Zdravím všechny příznivce Mivardi. Podzim je tu a já už se vydávám jen na krátké vycházky k vodě. Opět jsem zajel na svazovou vodu, kde jsem letos strávil nejvíc času. Moje oblíbené místo bylo volné tak jsem neváhal ani minutu. Jeden prut jsem zavezl s Rapid Champion Platinum Vyzutý Tonda obalený v gelovém attractoru a druhý s Rapid Champion Platinum B17 s Rapid PopUp Česnek ke korytu. Už moc nekrmím jen ke každé montáži pár kuliček a Halibut pelety Rapid Clasic.Vše mi hrálo do karet, déšť a silný vítr foukal správným směrem.

tosner_jaroslav.jpg

RCCC ČRS SÚS 2020 - The best carper - TEAM MIVARDI CZ

29. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Zítra ráno startuje 11. RCCC ČRS SÚS na svazovém toku Labe - Čelákovice. Závod jednotlivců bude mít na startovní listině i čtyři jména z MIVARDI. K trojici mladíků Tošner Jaroslav, Mach David a Kotek Vojta přibývá zkušený Jan Petržilka. Pokud budou naši lovci úspěšní, budeme Vás informovat. Akce se koná na podporu postižených dětí a rybářských kroužků ČRS. Závod bude neskutečně těžký, neb průtok Labe po deštích nezadržitelně stoupá. Váš tým MIVARDI

img_2163.jpg

Kos Tomáš – MIVARDI CZ – Štěstí v neštěstí

25. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Konečně jsme si, po menším pracovním i soukromém shonu, naordinovali, teď už s manželkou, Týnou minimálně čtyři dny na rybách. Jeli jsme na místo pro nás známé. Takže jsme měli představu, jak rozmístíme pruty a jak budeme chytat. I když vyjíždíme v prostředku týdne, nám zvolené místo bylo obsazené. Nic si z toho neděláme, protože druhé alternativní místo bylo volné. Díky možnosti lovu na čtyři pruty máme jasno. Na tři lovná místa přijdou tři různé druhy boilies řady Champion Platinum ve verzi Natural Concept. Stejný druh boiliesu, cca půl pytlíku na montáž, použijeme i na krmení. Čtvrtým prutem budeme za pomoci PVA materiálu a pop-up hledat ryby v různých hloubkách a vzdálenostech od břehu. Takže budeme tento prut častěji přehazovat.

dsc_0008-6.jpg

G50 FC - Jan Prchlík - MIVARDI CZ

20. 09. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V dnešní recenzi bych vám rád představil vlajkovou loď firmy Mivardi v oblasti prutů a tou je bezesporu prut G50. Konkrétně dnes se chci zmínit a být objektivní u jednoho modelu, který jsem měl možnost dopodrobna poznat při více než čtyřiceti letošních docházkách k vodě a to model G50 FC 3,6m 3,5lbs. Odchytal jsem s ním opravdu hodně a mám jasný obrázek o jeho využití.

003.jpg

Ve větvích vrby - Jan Prchlík - MIVARDI CZ

18. 09. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Horké dny máme už letos zřejmě definitivně za sebou a je třeba zapřemýšlet nad tím, kam nasměrovat podzimní kroky. Rozhodování pro mě nebylo až tak složité a tak nějak jsem věděl, že právě jedno z míst, kde jsem v parném létě podnikl pár krátkých vycházek, bude jedním z těch, kde budu chtít setrvat alespoň tři dny v kuse.

dsc_0062-5.jpg

Podběrák Hardcore – Jan Prchlík – MIVARDI CZ

16. 09. 20 | Kategorie: Testy a recenze | Počet komentářů (0)

V dnešní recenzi, bych vám velice rád přiblížil, náš řekl bych nejdrsnější podběrák, a tím je podběrák Hardcore. Jeho využití naleznete všude, kde je větší množství vodní vegetace, jako je tráva, rákos či stulíky. Zejména poslední jmenované mě v posledních dnech potrápily velice slušně. Z důvodu velkého průtoku na řece jsem byl nucen chytat přímo u břehu v silně zarostlých částech již zmiňovanými stulíky a bez tohoto podběráku bych zdolal pouze zlomek ryb. V tak hustém porostu bych měl obrovský problém běžný podběrák dostat vůbec pod vodu. Hardcore s tímto neměl sebemenší problém. Díky pevnému robusnímu rámu jsem se mezi vodní rostliny dostal zcela lehce a neměl sebemenší problém ryby podebrat.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace