Články

kopie-.jpg

Jáma v Labi – MIVARDI CZ – Pokorný Ondřej

31. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po úspěšné akci na severu Čech, jsem nelenil ani chvilku a hned po příjezdu domů, jsem opět vyrazil na lov, tentokrát na řeku Labe. Během léta jsem si na řece našel jednu větší díru, která šla 3 metrů do hloubky okolo 4,2 metrů a jelikož se voda pomalu, ale jistě ochlazuje, ryby se už krásně shlukují do hlubších partií. Ani ne 5 minut od příjezdu jsem díru zasypal 3kg boilie B17 a během 24 hodinového lovu se mi podařilo z jámy dostat dvě slušnější ryby. Top nástraha tentokrát byla kombinace B17 s česnek pop-up. Ať to jezdí i vám. Za Mivardi tým Ondra Pokorný

dsc_0009..jpg

Nová voda, nová naděje – Ondřej Pokorný – MIVARDI CZ

27. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj bando, podzim máme v plném proudu a pro mě to znamená vyrazit si na chvíli k vodě. Na těch pár dní jsem si našel pískovnu, kde jsem měl vyhlídnutá tři místa. Až později jsem však zjistil, že rozhodování nebude vůbec těžké, jelikož ze všech třech, bylo volné jen jedno místo. Aspoň, že tak. Místo zabrané, věci během chvilky vybalené a já už natěšený, na cestě hledat zákoutí, kam položím montáže. Asi po 250 metrech jsem našel velkou lavici, která šla z 8 metrů na 3,5 metrů a pod tím pěkně měkké bahno, což pro mě bylo velké plus, jelikož to bylo přesně to, kam jsem oba pruty položil. K montáži jsem přihodil pouze čtyři velké hrsti boilie B17.

044.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.II

25. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Místa byla jasná. Jeden prut na volnou vodu a druhým střídavě laborovat. Volba padla na boilie B17, které místní ryby mají celkem v oblibě. Používal jsem pouze těžké koule bez přidávání jakýchkoli pop up. Chtěl jsem zkrátka maximálně eliminovat menší ryby. Tomu byly jasně přizpůsobené i montáže. Koule dál od háku jednoznačně plnila svojí úlohu po skoro celou letošní sezonu. Nejvíc jsem vsázel na prut umístěný na volné vodě, kde jsem krmil v malém prostoru více krmení.

20191018_163948.jpg

Nový osobák v lyscích - MIVARDI.CZ - Milan Vozaf

23. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, byl pátek odpoledne 14:10 hod a já dostávám opatrný záběr který jde nejdřív do padáku pak pomalu nahoru až se swingr opře o prut. Já vstávám z křesla a obouvám si holínky a běžím k prutům, zvedám domotám a zaseknu. Skáču do člunu a vyrážím za rybou, jelikož se mé lovné místo nacházelo ve vzdálenosti 285m tak mi chvíli trvalo než jsem přijel za rybou. Jak mile spatřím, že mi přes očka prutů proběhne šokáč, tak tak okamžitě vypínám motor a začíná ten pravý souboj. Hned po prvním přímém kontaktu s rybou jsem věděl že to bude lepší ryba. Asi po 15 min souboji mi ryba zajíždí do vázky kde se s ní přetahuji ještě 5 min a uvědomují si že to takhle nepůjde.

img_20191004_191524.jpg

Životní ryba - Michal Strnad - Mivardi CZ

19. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Byla to taková klasická vycházka po práci na přehradu. Pokecat, odpočinout si a zkusit nějakého kapříka. Alespoň jsem si to myslel. Už cestou tramvají mi kámoš, který na mě čeká, posílá fotku pěkného lysce o váze cca 13kg. Pecka, vypadá to, že jsou ryby při chuti. Hned po příchodu na nic nečekám a rychle posílám pruty do vody. Opět pod háčkem SEA s plovkou Česnek. Tohle jim tu šmakuje. Kolega tahá ještě pár ryb, ale u mě se nic neděje. Pruty nechávám ležet a čekám. Věřím tomu!

dscf4688.jpg

David Mach – MIVARDI CZ – Deštivé Labe II.

17. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nastal další den a já, po osmi úmorných hodinách ve škole, vyrazil k vodě. Pruty delší dobu mlčely a já jsem moknul na dešti. Naštěstí v mém novém kompletu bylo teplo a sucho. Při setmění dostávám brutální jízdu, ale byl to jen menší kapr, zato krásně zbarvený. Nahazuji a po 5 minutách se ozývá tentýž prut! Souboj byl velmi krátký a v podložce mám zase lepší rybu! Tentokrát úřadovala Sea. V lijáku rybu fotím a rychle pouštím zpět. Tyto krátké vycházky v pochmurném počasí mě baví! Ať to pípá. David Mach

dsc_0067-4.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.I

15. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

A je to tady zas. Léto. Část roku, na kterou se mnozí těší, ale jsou i tací, kteří právě tohle období moc nemusí. Jednoznačně patřím do druhé skupiny zmíněných z několika důvodů. První je ten, že horké počasí naprosto nesnáším a druhým faktem je to, že vodní plochy jsou atakovány tolika lidmi, že klid pro kaprolov budete hledat jen stěží. Ale i tak jsem se pro pár letních akcí rozhodl a snažil se o volbu míst tak, abych přeci jen trochu toho klidu našel.

dsc_0972.jpg

David Mach – MIVARDI CZ – Deštivé Labe

12. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Každý, kdo mě zná ví, že řeka je moje srdcovka. Málokdo ale ví, že se za kapry ženu i v deštivém počasí, a to bez přístřešku! Tentokrát se mi to opravdu vyplatilo. Po 20 minutách od náhozu si mohu zdolat šupíka z lepší kategorie! B17 jim šmakuje! Před odjezdem jsem ještě nakrmil a další den jsem se vrátil. O tom ale až příště! Za Mivardi David Mach.

dsc07906-2-.jpg

ONDŘEJ TÝČ - MIVARDI CZ - LABSKÁ SHOW - Starý lysec

10. 12. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Rozhodl jsem se, že jdu na velkýho. Tenhle den mi nešlo o počet ryb ale chtěl jsem vysedět toho pravého. Nastražuji Natural Concept Sea 2x24mm cca 4 cm od háčku na oba pruty klasicky přidávám pva a nahazuji na krmená a rozjetá místa. Nic se neděje ale říkám si, to je dobře zachovávám klid a čekám po cca 4 hodinách lovu přichází razantní záběr naviják zaseknutý o hlásič a zdolávaní začíná, bohužel ryba se mi po chvíli rozjíždí zpět do stromu od kterého zabrala a tam náš boj také končí znovu rychle navazuji svou sestavu a posílám ji na místo určení.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace