Články

img_1037-1.jpg

Lukáš Nedělka - Mivardi ČR – Dyje 5

08. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Zdravím všechny rybáře a rybářky. Má další výprava na ryby směřovala s parťákem na Pálavu, kde jsme se na Dyji 5 rozhodli chytat z lodě. Místo jsme zvolili daleko od břehu, kde jsme měli dostatečný klid a i při vysokých teplotách jsme si moc šancí na dobrý lov nedávali. Opak byl pravdou a za tři dny jsem udělal více jak dvacet záběrů. Velikost ryb se pohybovala kolem deseti kilo, ale na podložku se přišly podívat i dva lepší kousky s váhou nad 15 kilogramů. Úspěšnou nástrahou byly 2x24mm kuličky Sea, které jsem nastražoval, abych zabránil ataku menších ryb, což nebylo tak lehké, protože zdejší kapři mají místo pusy vysavače. Krmnou dávku boilie SEA jsem hned první den zakrmil plošně cca 10 metrů čtverečních cca 3 kily boilie a Red Halibut pelet cca 2 kily. Po každé zdolané rybě jsem vyvezl svojí montáž a dokrmil pouze hrstí pelet a boilie, což se ukázalo jako dobrá volba. Úspěšné výpravy přeju i vám. Luky.

img_0082-1.jpg

Lumír Kretek - Nizozemsko - Lov na kanálech

06. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Z poslední návštěvy Česka jsem si přivezl dva druhy inovovaného boilies NATURAL CONCEPT a to SEA a B17 z řady Champion Platinum. Cestou do práce míjím tento zajímavý, středně široký kanál a tak jsem se rozhodl pokusit se zde ulovit nějaké kapry! Každý den jsem si pravidelně předkrmoval a o víkendu vyrazil! První ryba mě mile překvapila, krásně stavěný šupináč. Hodně úspěchů, Lumka!

049-2.jpg

Michal Ludvík – MIVARDI CZ – S NATURAL CONCEPT na jih

05. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, tak jak už tomu bývá každý rok, v létě jsem se rozhodl tradičně vypravit na Jih Evropy. Jenže to jsem ještě netušil, co za dobrodružství mě a mou přítelkyni Vlaďku čeká. Po dlouhé cestě jsme si vybrali místo, né úplně špatné. Já celý nedočkavý jsem si hned nachystal pruty, abych mohl co nejdříve chytat. Krmení jsem zvolil NATURAL CONCEPT Champion Platinum Sea a B17 o průměru 20mm,který jsem dával pod háčky M-Point AS velikosti 5. Co se dělo zbytek výpravy vám povím, že to bylo bru, ale bru, ale brutální šílenství ve Full HD kvalitě. První den jsem chytl spoustu kaprů a bylo jedno jestli na boilies SEA nebo B17.Za zmínku stojí tři lepší ryby s váhou 16,4kg,17,5kg a 23,4kg. Tohle byl průběh prvního dne. Pokračovat jak se nám dařilo dál, budu v další zprávě od vody, až ji s přítelkyní dokončíme. S pozdravem SAUS AHOJ za MIVARDI CZ Michal Ludvík

dsc_0130-2.jpg

Hejlov – MIVARDI CZ – Martin Pohůnek

04. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Již naplánovanou výpravičku na klubovou vodu Hejlov, jsem musel trošku pozměnit, neboť jsem se dostal k produktům od MIVARDI. Každý to zná, již před výpravou si sháníte informace a v hlavě máte nějaký plán, včetně krmení. Vše již bylo přichystáno, ale nyní jsem dostal 2 bonbonky, které bylo potřeba rozbalit. První se týkal toho, co vybrat za krmení sebou a druhý, jakou zvolit taktiku. Moc jsem nevymýšlel a sebou jsem zabalil 2 druhy boiliesu- ANANAS 20mm a SEA 24mm Method mix Rapid Excellent a plovečky Magic fruit .

dsc_00562.jpg

ŠTĚPÁN KREJČÍK - NATURAL CONCEPT – MIVARDI CZ

01. 11. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj Mivarďáci, další moje výprava se uskutečnila začátkem června. Měl jsem před sebou dva dny lovu. Zvolil jsem si místo, kde jsem nikdy předtím nelovil. Během této vycházky jsem úspěšně dostal do podběráku celkem sedm ryb, z nichž dvě se podívali před objektiv. Úspěšná nástraha byla jedna 24 mm kulička Natural Concept Crazy Liver a Sea. Všem přeji krásné zážitky u vody. ZA MIVARDI CZ - KREJČA

65386688_2346311462295686_857397423583002624_n.jpg

Andreas Andoniu - MIVARDI ČR - Na skok u dravců

30. 10. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jelikož jsem primárně zaměřen na lov kaprů, přívlači jsem se v posledních letech věnoval pouze minimálně. Od minulého roku jsem však v této rybářské technice lovu našel veliké zalíbení. Po zakoupení několika prutů, navijáků, gum, tašek a woblerů jsem byl konečně podle svých představ, připraven, a mohl se tak věnovat dravcům. Během pár návštěv oblíbených revírů jsem zjistil, že přívlač skýtá opravdu mnoho krásných věcí, ale není tak jednoduché ji ovládnout. Nestačí totiž jen něco navázat a házet do vody, jde o to vědět co, jakou barvu, jakou velikost nástrahy, popřípadě i jak těžkou hlavičku použít v dané situaci. Po zhruba roce a půl aktivního chytání jsem si tuto metodu postupně osvojoval a bylo to vidět i na úlovcích, kterých jsem v poslední době dosahoval.

img_6048.jpg

Lukáš Nedělka – Mivardi ČR - Na slepém rameni.

29. 10. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj rybáři, vydal jsem se s parťákem prozkoumat slepé rameno řeky Labe a tři dny lovu před námi. Potopené stromy na protější straně jasně naznačovaly, kam budou směřovat mé montáže. Mix kuliček boilie Ananas a Cherry jsem nastřílel co nejvíce k potopeným stromům. Montáže umisťoval cca dva metry od stromu a pod háček dvě kuličky ananasu nebo cherry. Musím říct, že o záběry nebyla nouze a za tři dny se mi podařilo ulovit vice jak 20 kaprů všech velikostí. Ty nejhezčí jsem zkrášlil fotografií. Všem přeji úspěšné výpravy Luky.

img_5827.jpg

Míša Nedělková – Mivardi ČR - Magic Fruit

28. 10. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Mé letošní krátkodobé vycházky si nemůžu vynachválit. Tentokrát jsme opět vyrazili k vodě, kam jsme si den před tím zašli na procházku a obhlídnout terén. S sebou mix kuliček Natural Concept Sea, B17 a játra, které jsme měli smíchané dohromady a po obhlídce revíru jsme si nenápadně zakrmili cca 2 kila kuliček na námi vybrané místo a druhý den ráno vyjíždíme. Na našem místě nikdo nesedí, a tak po chvilce už nahazujeme naše pruty do vody. Dokrmíme ještě zlehka pár kuličkami. Pruty mlčí až do odpoledne, kdy se zatáhlo a zvedl se vítr. Za chvíli přichází razantní záběr a po hezkém a dlouhém souboji, kdy jsem viděla krásnou rybu u břehu a modlila se, aby vše dopadlo vítězně, se povedl hezky stavěný lysec, který se nechal zlákat na kuličku B17 s Dumbellskou Magic Fruit. Správná volba, dobré místo, trošku toho štěstí a povedl se. Hezké úspěšné výpravy přeju i vám Míša.

img_2269.jpg

Týna Míková - MIVARDI CZ - Plasty. Sklo. Nedopalky. Žvýkačky. Odpadky.

25. 10. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nenápadná slova, která umí v přírodě nadělat pěknou paseku. Jistě jste si všimli nebo alespoň něco málo zaslechli o tématu plastů. Samotná výroba plastů je velkou zátěží pro životní prostředí. Plasty obsahují nebezpečné látky. Obchodní řetězce stahují plastové pytlíky a sáčky. Italie bude žít bez „uchošťourů“ (plastové tyčinky s vatovým polštářkem na čištění uší). V centru jakéhokoliv města jen těžko projdete náměstí, abyste nešlápli na žvýkačku či nedopalek od cigarety. Ano, naše zem je zahlcená plastem a odpadem, který se rozkládá i tisíce let.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace