Články

b89e9b08895c.jpg

Denis Polášek a Vítek Novák - Sezóna 2019

01. 06. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Letošní rok můžeme oba dva považovat za velice úspěšný. Vítek si chytil svůj osobní rekord kapra a já amura. Takže naprostá paráda ! Dařit se začalo již na jaro. Vyrazili jsme na menší vodu, kde jsme pochytali mnoho ryb a jednoho staršího lysce. Po té jsme ještě uskutečnili několik menších výprav. Přišly Velikonoce a s nimi typická výprava na rozlehlou vodu kousek od bydliště. Zde jsme pochytali velké množství ryb. Většina ryb se pohybovala kolem 10kg. Zajímavým úlovkem se stal sumec, s délkou kolem 1metru. Zabral na pop up. Na této výpravě jsme většinu ryb pochytali na boilies Mivardi Rapid Devill Squid v pastě. Krmení jsme využívali celkem málo.

img_8896.jpg

David Mach – MIVARDI CZ – Mrazivé ráno

25. 05. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Předpověď hlásí teploty hodně pod bodem mrazu a já sedím v autě a řítím se na Labe za kamarádem Pafkou. Jsem plný očekávání, protože mě tento zimní lov opravdu láká! Při vybalování bylo ještě teplo, tak to šlo hezky od ruky. Na oba pruty nastražuji ořezanou kuličku B17 naloženou v Griotce. Krmím jen střídmě pár peletami a kuličkami. Na háček ještě napichuji PVA s methodmixem.

dsc_0669.jpg

Tibor Darmovzal - MIVARDI CZ - Úspěšný podzim

20. 05. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Je tady podzim. Teplota v noci klesá k nule a já vyrážím na víkendovou výpravu k řece. Předem jsem si naplánoval, kde a jak budu chytat. Jelikož je voda už dost studená, připravuji si krmení tak, aby bylo co nejatraktivnější. Uvařil jsem si partikl a k tomu jsem přidal čertvé nakrájené chilli papričky. U konce vaření jsem přisypal cukr a vše nechal 14 dní kvasit. Potom jsem do partiklu nadrtil Multimix pelet a Multimix boilie. Vše jsem zalil trochou dipu česnek chilli a trochou aminoliquidu B17.

img_8861.jpg

METHOD FEEDER krmítka Premium a Zinc – MIVARDI - Bobrman

18. 05. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Obě varianty jsou pro tento druh lovu ideální, ale Premium volím k lovu z řidší směsí, myšleno z pohledu její hrubosti. ZINC zase v případě, že do směsi ještě na závěr vtlačím menší pelety, nebo partikl. Tvar obou krmítek je naprosto ideální na lov v proudné vodě, proto je na řece preferuji před klasickým feederovým krmítkem.

img_0062.jpg

Lukáš Nedělka – Mivardi ČR – V blízkosti stromu.

13. 05. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Padlé stromy ve vodě jsou přirozeným úkrytem pro kapry, a tak ihned při příjezdu usedám k vodě a vedle padlého stromu umisťuji jeden z mých prutů. Nahazuji montáž s jednou kuličkou Sea těsně pod větvě padlého stromu a prakem nastřílím pár kuliček boilie Sea, které jsem zatraktivnil přelitím amonoliquidem Sea . Utažená brzda a prut pevně ve vidličkách je nutností, aby po záběru nezajela ryba do stromu. Do dvou hodin přichází prudký záběr a štěstí, že jsem byl ihned u prutu. Brutální souboj na krátkou vzdálenost a několikrát otočit rybu těsně před stromem dalo zabrat, ale vyplatilo se a zajímavý lysec rozhodně potěšil. Úspěšné výpravy přeji i vám Luky.

dsc_0076-7.jpg

Velmi úspěšný lov – Jarda Tošner – MIVARDI CZ

11. 05. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Už od začátku listopadu jsem testoval nová místa, kde by se kapři mohli zdržovat v chladnějším počasí. Hned první výprava, už někdy na začátku listopadu se podařila a povedlo se mi zdolat pár krásných kaprů. Postupně jsem místo testoval víc a finálová výprava se stala až v prosinci. Když přicházím domů ze školy, okamžitě nosím věci do auta a vyrážím. Chvilku po příjezdu na místo připravuju krmení, do kterého jsem dal půlky boilie pelety a celé jsem to zalil dipem a následně horkou vodou.

dsc07992.jpg

Ondřej Týč – MIVARDI CZ - Závodní dvacka

04. 05. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Podzimní lov mam jako většina rybářů velice v oblibě a tak jsem se v tomto období vydal s parťákem Romanem na týdenní závod na jezeře Dělouš. Ani jeden jsme zde nikdy nelovili a tak to byla opravdu výzva. Hned na úvod se Romanovi povedl bodovaný skoro 20ti kilový jeseter který sebral jednu Garlic plovku 14mm. Ale jak rychle to začalo tak to také skončilo další 4 dny jsme nezavadili o ryby až předposlední den rano se mi roztáčí civka mého Lynxe na jejím konci je montáž s kulíčkou Champions platinum B17 24mm a na háčku obrovský lysec přesahující hranici 20ti kg.

img_8881.jpg

Pelety – Method mix+partikl – PVA

30. 04. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Dle mě jedna z nejrychlejších zbraní v cestě za úspěchem. Na krátko a přesně nakrmit ,,házečkou“, samozřejmě peletami větších průměrů, myslím nejlépe 16mm a výběr máme opravdu jedinečný. SWEET CORN, TURBO, EASY CATCH s přiměřenou dávkou partiklu, dle ročního období a poté pomocí PVA punčochy umístit zcela na přesno směs pelet menších průměrů do PVA.

img_8850-1.jpg

METHOD MIXY CHAPION A EXCELENT – tip pro Váš jarní lov

23. 04. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Výtečný pomocník, pokud máte právě málo času a jdete k vodě za rychlou zábavou! Můžete se v podstatě ihned vrhnout do výroby krmných koulí a zároveň také využít do PVA přímo k nástraze. Dnes je velmi moderní a atraktivní lov s plovoucím boilies a taková šikovná rozpadající se kupička směsi se vzlínajícími kousky krmiva přiláká i opatrné ryby, zejména pokud je voda skutečně ledová.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace