Články

img_1415.jpg

Tomáš Lyčka - MIVARDI CZ - Léto, ryby a NATURAL CONCEPT

02. 09. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po obědě se přihnala pěkná bouřka, vítr dělal na hladině pěkné čepice a déšť byl tak vytrvalej, že mi teklo i do brolly. No co se stalo, přišel brutální záběr, prut mi vyletěl z vidliček a chytal jsem ho až u hlásiče. Promoklý jsem byl jak slepice, ale v tu chvíli mi to bylo fuk. Věděl jsem, že mám na prutu velkou rybu o kterou jsem nechtěl přijít. Půl hodiny jsem se s kaprem přetahoval, to co jsem namotal na cívku mi zase vzal z navijáku. Už když jsem ho uviděl poprvé pod hladinou jsem věděl, že to bude moje dosavadní největší ryba z této srdcové svazovky. Když jsem kapra pověsil na váhu a odečetl jsem vážící sak, tak jsem byl štěstím bez sebe. Ano! Zvýšil jsem si osobáček z této velké pískovny na 14,5kg. Proto jsem si dal předsevzetí, že ještě letos musím udělat zde rybu nad 15+. Tak snad se s ní brzy ozvu ve zprávě od vody. Pokračování příště... Přeji krásné dny u vody. Za Mivardi Tým - Tomáš Lyčka

img_0600.jpg

Rychlá akce s NATURAL CONCEPT SEA – Tomáš Lyčka - MIVARDI CZ

30. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Rychlou akci na jednu noc jsem podnikl ke konci května s novým boiliesem NATURAL CONCEPT - SEA na menší rybník. Ryby byli při chuti, ale kvůli velkého množství bílé ryby jsem musel k tomu přizpůsobit i montáž. Používal jsem dvě 24mm koule SEA, které jsem dával 3 cm od háčku. Nahazoval jsem pod břeh kde byl zajímavý keř až do vody. K tomu jsem přihodil hrst 20mm a hrst 24mm boiliesu NC - SEA. Pár slušných ryb se podařilo zdolat na nové proutky STALKER FC 9ft 3lb, byla to velká paráda. Přeji všem rybářům šťastné chvíle u vody. Za Mivardi Tým Tomáš “Lyčud” Lyčka.

dsc_0924.jpg

Stefan Haider - MIVARDI AUSTRIA - PROACTIVE

29. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Má další výprava byla přede mnou a já se rozhodl vyrazit do lomu. Nastráhy jsem zvolil velice barevné. Na jeden prut jsem použil boilies RAPID 18mm ananas N.BA Dumbells a druhý s Crazy Liver Dumbells. Olovo jsem si obalil do pasty ProActive Rapid Paste. Nástrahy jsem ještě zvýraznil pomocí malého PVA. Díky atraktivní nástraze se brzy rozezněl můj Mx9. Po dlouhém a tvrdém souboji jsem podebral kapra do mého CamoCode podběráku. Rybu jsem vyfotil a pustil! Vydal jsem se domů s krásnou vzpomínkou. Stefan

img_0300.jpg

Nová výzva jménem přehrada – Tomáš Lyčka – MIVARDI CZ

28. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

První vycházka na novou a velmi těžkou svazou vodu je za mnou. Povedlo se mi udělat dva záběry z toho jsem pouze jednu rybu zdolal a to jsem musel pro ni jít ještě po prsa do vody ji vyprostit z vázky. Druhou rybu kterou jsem neotočil měla přímo namířeno do spadlých stromů ve vodě a vyřízla se mi. Místo bylo dlouhodobě připravované boiliesem Natural Concept SEA o průměrech 20 a 24mm. Jeden záběr přišel na 2x24mm SEA, ale o tuto rybu jsem přišel. Druhý úspěšně zdolaný kapr s první letošní koupačkou přišel na jednu 24mm kuličku Crazy Liver. Těším se opět na následující víkend, kdy se na tuto vodu vrátím a budu s velkým očekáváním čekat na další nádhernou a vydřenou rybou. Za Mivardi Tým Lyčud.

imgstrnad.jpg

Michal Strnad - Mivardi CZ - Pár hodin na přehradě s Naturalem EASY CATCH

27. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Využil jsem hezkého počasí, utekl dřív z práce a namířil si to na naší městskou přehradu. Většina ryb se shromažďuje v těsné blízkosti hráze, kde se neustále krmí pečivem od lidí. 100 metrů od hráze se z tohoto důvodu nesmí chytat jakožto ochrana ryb, proto volíme místo na této hranici kde je možné stáhnout ryby od hráze a pokusit se ulovit lepší šupinku. Místo jsme pár dní předem rozkrmili především partiklem. Po příchodu v klidu rozbaluju věci a jedním okem pozoruju hladinu přehrady. Ryba se ukazuje, což je dobrá zpráva. Na pravý prut volím Anglickou jahodu – Natural Concept pár dní naloženou v dipu stejné příchutě. Prut posílám kousek od krmného místa.

img_5391.jpg

Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ - Ryba mého života díl.III.

26. 08. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jsem neskutečně vyčerpaný. Jarda a Pavlík jsou v šoku jako já, to co vyndáme z podběráku na podložku je opravdu ON, ale v plné síle a připraven v období, kdy dosahuje maxima! To není ryba, ale monstrum. Vezmeme velikou podložku kamaráda a ještě přiložíme na vrch menší, ta ryba musí mít ten nejlepší komfort, jaký jde. Já v transu, kluci taky. Neseme ho jak raněného vojáka, ve dvou, stále na něj zíráme a kocháme se. Slunce jede na plné obrátky. Dáme pár fotek a krátká videa. Dobře zdokumentovat, kam až se dostal. Zde nečekejte žádnou předpažku, jako z kaprařských presentací, není to u mě ani možné, páteř to nedovolí. Ryba focená a točená na těle. Už mám zase brnění v rukách a zádech, ale to risknu.

img_5643-1.jpg

Bobrman - NATURAL CONCEPT - ostrý test

23. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Pokud bych si měl vybrat místo nejtvrdšího testu boilies NATURAL CONCEPT z řady RAPID Champion platinum, nových kaprových prutů G50 MK2, navijáků Lynx a vlasce CAMO Code, padla by volba jednoznačně na Pálavu! Velmi těžká voda, kde jsem od akce World Carp Classic nelovil a ač jsem zde s kamarády tehdy vybojoval v konkurenci z celého světa 5.místo a vítězství v sektoru, mám z D5 opravdu respekt. Tentokrát výprava zaměřená na lov z lodi s kamarádem z týmu Michalem Ludvíkem v těžkém prostředí zatopeného lesa, který jsme našli podle starých map. Uloveno spousty krásných ryb, ale TOPkou byl více než metrový dlouhán, starý veterán a bojovník měl chuť na SEA! Krásné dny všem! Bobrman

img_8973.jpg

Jan Zadina – MIVARDI CZ – Natural Concept

22. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Mám za sebou první akci u vody s boilie ve verzi Natural Concept Sea, a můžu říct že od prvné chvíle co jsem rozdělal pytlík jsem ohromen. Navštívil jsem na 12hodin mou oblíbenou pískovnu kde se mi dařilo i loni. Montáže jsem nahodil do hloubky okolo 8 metrů a rozházel jsem do prostoru okolo nich kilo 24 mm koulí Sea. Za dopoledne jsem udělal 6 záběrů ale byli to ryby do pěti kil kterých je tu veliké množství. Pak se hlásič ozval až kolem páte odpoledne a byl z toho tenhle krásný tmavý šupináč který si vzal jednu 20mm kuličku se 14mm plovkou Devil Squid. Těším se na další vycházky s touto novou generací boilie. Všem přeji krásně strávené dny u vody. Za MIVARDI CZ Jan Zadina.

p5250409.jpg

Lukáš Smetana - MIVARDI CZ - Víkend plných přepisů

21. 08. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Koncem května jsme s parťákem Pavlem vrazili na krásnou soukromou 7ha velkou nádrž. Počasí nás napínalo do poslední chvilky. Hlavou se nám honila myšlenka - ,, bylo hnusně, kapři by se ještě nemuseli třít, nebo je pozdě a už si užívají?“ Po příjezdu a rozbalení všeho potřebného jsme vyrazili člunem na průzkum vody. Před námi jsme nic moc zajímavého nenašli, dno hned padalo do cca 5metrů. Asi 50 m od břehu jsme našli nějakou nerovnost , a tam jsme položili bójku.Řádně zakrmili řepkou , pšenkou a mixem Pelet Rapid Classic Halibut + Pelet Rapid Classic Red Halibut+Vnadící boilies Rapid - Multi mix vše bylo řádně zalito Aminoliquidem.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace