Články

15-70.jpg

Tomáš Skála - MIVARDI CZ - Popracovní rychlovka

12. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Květen byl letos velmi chladný, ale naši borci to zvládli výborně: Ahoj letos se věnuji převážně stojatým svazovým vodám na kterých trávím již od začátku roku poměrně dost času. Při další z takových akcí kdy jsem se k vodě dostal pouze na zhruba 8 hodin lovu po práci jsem docílil třech záběrů. Všechny přišly na jeden prut na kterém bylo nastražené boilie RAPID CHAMPION PLATINUM B17 ve verzi Hard Balls silně zalité totožným Aminodliquidem které mě letos přináší opravdu spousty krásných ryb stejně jako při této vycházce.Dvě ryby se pohybovaly v rozmezí šesti až osmi kilogramů ta třetí už byla ovšem z kategorie 15+ kterou jsem podebral po nádherném a poměrně dlouhém souboji .Ač voda byla ještě ledová tak ryby byly v perfektní kondici a nádherně vybarvené co víc si může duše rybáře přát. S pozdravem všem slušným rybářům Skálič

img_20190409_180613.jpg

David Mach – MIVARDI CZ – úlovky s EASY CATCH

11. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po protrápeném začátku jara jsem se opět na pár hodin podíval k řece. Dva dny jsem si místo krmil a úspěch se dostavil. Montáž jsem pokládal do kamenů kousek od břehu, kde se ryby ukazovaly. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a do podběráku jsem navedl pro mě velmi cennou rybu, Quasimoda! Druhý záběr se dostavil těsně před zabalením prutu a já si mohl potěžkat první letošní rybu 10+. Oba záběry přišly na panáčka česneku EASY CATCH obaleného v pastě. K nástraze jsem ještě přidával PVA z peletek stejné příchutě. Všem přeji mnoho úspěchů nejen u vody.

dsc_0006.jpg

David Lužný - MIVARDI CZ – B17 NATURAL CONCEPT

10. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Zdravím všechny příznivce Mivardi! Na letošní první delší výpravu jsem si relativně počkal, naplánovaná byla s Tomášem Lyčkou, alias Lyčudem a to na vodu, kde jsme ani jeden z nás dosud nechytali. Natěšení a plní očekávání jsme dorazili po delší jízdě k vodě, na příjemné dohozové vzdálenosti (alespoň pro mě), jsme našli relativně úzkou, ale dlouhou lavici z 6,5m až na 3,5m a tuto oblast pro začátek prokrmili směsí turbo pelet 4 a 12mm, method mixu Champion, menšího množství tygřího ořechu a směsí boilies v příchutích Crazy liver, Kapří guláš, Sea a B17 a to z toho důvodu, že každý z nás chytal na jednom okraji krmného místa a jedním prutem s menším množstvím krmení jsme se snažili kapry hledat…

bimg_20190418_182453.jpg

MIVARDI CZ – Eliška Havelková – Ananasové dny.

09. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (2)

Ahoj všem. Podnikla jsem pár jednodenních výprav na malé stojaté vody, poblíž mého bydliště. Tři dny před zahájením lovu jsem si krmná místa připravovala směsí z kukuřice a různých průměrů pelet. Na první prut jsem nastražila peletu Red halibut 12mm s půlkou pop-up Reflex Ananas 14mm a na druhý prut to samé, akorát s ananasovou peletou Easy Catch, na závěr jsem to smočila v ananasové esenci. Záběry přicházely v intervalech po několika hodinách, ale stály za to! Podařilo se mi zdolat dva pěkné kapříky na obě moje sestavy. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

img_4136-1.jpg

Štístko Lum – Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ díl I.

08. 07. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Velice rád chodím na více revírů, na každém mám nějakou vizi, nějaký cíl, nějaké vytipované místo. První revír, kde se krmilo se takřka od prvního povolení ledu, jsem měl blízko bydliště a věnoval jsem mu maximum svého volného času. Je to revír, na kterém jsem lovil ještě před revolucí a chytal své první větší kapry na kostku chleba, z hladiny, když bylo ideálně větrné počasí. Ryb a záběrů přibývalo, ale ne ve velikosti, po které jsem přímo toužil, ale v chladných a velmi větrných dnech, které bičovali východ Čech to bylo velmi příjemné zpestření. Ruku na srdce, jezdil jsem, až když jsem umístil syna do školky, což není čas úplně ideální a jen na krátké vycházky, protože jsem byl ještě dost limitován prací.

3-41.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Svazovka

04. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Můj parťák Honza sedí na svazové štěrkovně a hlásí moc pěkné úlovky. Neváhám a jedu za ním. Jedná se o velkou štěrkovnu, která mi v minulosti přinesla mnoho krásných ryb a dosavadní osobáček. K vodě přijíždím brzy ráno, kde mě čeká můj parťák. V klidu chystám věci, gratuluji mu ke krásným rybám a jsem plný očekávání. Místo k lovu mi parťák velmi dobře připravil. Nezbývá tedy nic jineho než nahodit a čekat. Jako nástrahy slouží jak jinak než boilies B17 18 mm s PoP Up Reflex Crazy Liver 14 mm. Tuto kombinaci jsem si momatálně moc oblíbil. Blíží se hodina kdy končím lov, vypínám hlásiče a stahuji jeden z prutu.

dsc_0836.jpg

Andreas Andoniu - MIVARDI ČR - Lov pstruhů přívlačí s ACCORD SPINN !

03. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Přívlačová sezóna v plném proudu a jeden nádherný příspěvek na téma UL je tu! Je o jarním lovu, ale ultra lehká přívlač se dá na potůčcích a říčkách provozovat po celý rok. Andreas Andoniu : Nadešel ten správný čas podívat se na zoubek pstruhům a lipanům. Období podzimu a brzkého jara je okamžik, kdy se v našich vodách vytírá pstruh potoční i duhový. Rád chodím v tuhle dobu pozorovat svá oblíbená místa, tůně a splavy, kde se pstruzi zdržují celoročně. Jakmile nastane pstruhová sezóna snažím se chodit k řekám co nejvíce to jen jde. Pstruhy chytám hlavně na ultra lehnou přívlač pruty 1-5 nebo 2-8 gramů jsou ideální, osazené navijáky 1000-2000 dle lokality a proudu. Silon se mi osvědčil asi nejvíce, nejraději používám buďto čiré 0,12 mm nebo fluorescenční 0,15 mm s návazcem z fluorocarbonu 0,10 mm.

img_0064-1.jpg

Jirka Beránek – MIVARDI ČR – První ryba s Mivardi / První ryba 2019

02. 07. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Konečně jsem se letos dostal na nějakou dobu k vodě. Předem jsem si vybral místo kde chci lovit. Rozhodl jsem se pro stojatou, svazovou vodu. Místo ze kterého jsem plánoval nahazovat, bylo bohužel obsazené. Zaimprovizoval jsem a našel místo, ze kterého jsem mohl montáže i tak umístit kam jsem chtěl. Bylo potřeba mít stojan s pruty ve vodě, abych mohl obhazovat strom, který byl nad vodou. Na začátku dubna teplota vody ani počasí nejsou úplně vysoko. Nemusím Vám tedy vyprávět, že každý vstup do vody byl více než osvěžující.

kapr3-1.jpg

David Němec jr. A David Němec st. – MIVARDI CZ – Jarní rozkoukání

28. 06. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Na začátku jara jsme vyrazili na menší místní rybník o rozloze 5 ha. Taktika byla jasná co, nejdřív udělat záběr! Takže PELETY, které jsou pro nás na rychlé chytání nejlepší, byly jasná volba! Rybník má své staré koryto, které pro nás bylo zajímavé. Po chvíli se koryto ukázalo jako skvělý nápad, netrvalo dlouho a tátovi se rozjel se první prut. Byl to hezký kapr, ale tak rychle to nikdo nečekal. Přestože aktivita ryb nebyla moc veliká, pelety fungovaly perfektně. Nedalo mi to, a na jeden prut jsem dal B17 s Reflexkou Magic fruit. Netrvalo ani 15 minut a prut se rozjel, byl to menší lysec. Tato kombinace zafungovala, později mi přišli ještě dva hezčí kapři, kteří atakovali hranici nad 10kg!

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace