Feeder

5-33.jpg

Michal Novotný – MIVARDI CZ – Feeder v chladné vodě

03. 04. 19 | Kategorie: Feederové vychytávky | Počet komentářů (0)

V posledních letech nám rybářům počasí přeje a zima jako taková ve své plné síle přichází čím dál později, než bylo dříve obvyklé. I loni tomu nebylo jinak a dalo se pohodově rybařit skoro do konce roku. Po té, však teploty padly hluboko pod nulu a minimálně stojaté vodní plochy pokryl led. Hned po Novém roce jsem podnikl několik vycházek na řeku ,která jako jediná umožňovala trochu krotit rybářský absťák.

poháry

2.kolo 1.liga Feeder 2015 výsledky Brandýs, aneb kdo víc unese, vyhrává

21. 06. 15 | Kategorie: Výsledky závodů | Počet komentářů (0)

O víkendu 13.-14.6.2015 skončilo druhé kolo naší nejvyšší soutěže. Počasí se na nás parádně vyřádilo od tropických veder přes parádní slejvák s bouřkou a změnou teploty o 20°C! Na jedné straně klady - nádherný kousek řeky Labe, parádně zarybněné, kdy jsme dělali úlovky s průměrem deset kilo na závodníka, na straně druhé zápory úplně nesmyslné nošení a tahání věcí, kdy parkoviště bylo přesně na konci sektoru F10, sektory měli 12metrů a tak na "áčko" se tahalo přes sedm set metrů!!! A to všechno v šíleném vedru, někdo šel i třikrát(třeba já), takže ještě než začal závod byla polovina závodníků totálně vyřízena, počasí nám přihrálo tropické vedro s parádní bouřkou a průtrží, kdy jsme seděli v tričkách a po slejváku jsme drkotali zubama a navíc se trať změnila v tankodrom. Moc prima, jen moje auto muselo vytlačovat několik kamarádů....

Pražská Vltava

Tak trošku jiný víkend...

02. 06. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jednou jsme takhle s kamarádem Honzou debatovali na téma chytání přímo ve městě a slovo dalo slovo, domluvili jsme se, že to o víkendu po dlouhé době zase vyzkoušíme. Většinou jezdíme všude možně po závodech, samý stres, tak si dáme relax, klídek a pohodičku. Předpověď sice nebyla moc příznivá, v sobotu měly být přeháňky, měl foukat vítr, v neděli zase naopak, od rána sluníčko a teplota kolem 22°C, tlak šel chvilku dolu, v neděli zase nahoru, což jim nakonec téměř stoprocentně vyšlo. Ale tohle počasí pro aktivitu ryb není zrovna to pravé ořechové, a jak jsem se dozvěděl od svých kamarádů, kteří byli rybařit různě po republice a moc nezachytali, se i potvrdilo. Oba jsme Pražáci a máme tedy Vltavu „kousek“, i když je ten kousek třicet kilometrů. Vytipovali jsme dva úseky, kde bychom chtěli chytat a hodili si korunou, kam v sobotu a kam v neděli. Sobota padla na „sedmičku“, neděle na „šestku“.

11.vsichni.jpg

1.kolo 1.liga Feeder 2015 výsledky aneb Lužnice stokrát a pokaždé jinak

21. 05. 15 | Kategorie: Výsledky závodů | Počet komentářů (0)

O víkendu 16.5. - 17.5.2014 proběhlo první kolo naší nejvyšší feederové soutěže - 1.ligy na překrásné závodní trati na řece Lužnici v Novém Dvoře. Tato voda je podle mě jedna z nelépe zarybněných, kde se dají nachytat kromě klasických cejnů, plotic, karasů a kaprů i trofejní úlovky cejna velkého, a tak se předpokládalo, že si každý z nás parádně zachytá. Proto nikdy nepodceníme přípravu, a velmi pečlivě věnujeme čas postavení krmení a složení živých nástrah včetně patentek, které tu zaručeně fungují. Ale bohužel opět zasáhla do našich představ příroda a nic nebylo, jak bychom si představovali. Cejni byli ve tření, týden před tím se houplo počasí, rázně se ochladilo, ochladila se i voda a ryby byly k našim nástrahám netečné. Jediné, co stoprocentně vyšlo, bylo počasí.

p1420510.jpg

Dětský závod Sedlčánky 2015 - výsledky

04. 05. 15 | Kategorie: Výsledky závodů | Počet komentářů (0)

V sobotu 25.dubna 2015 se sešlo na břehu řeky Labe v Sedlčánkách na závodním úseku 37 dětí, kteří se přihlásili do již tradičního závodu v lovu na feeder. Chytalo se ve dvou kategoriích, děti do deseti let a děti do patnácti let. "Desítek" se přihlásilo celkem sedmnáct, "patnáctek celkem dvacet dětí a z toho bylo devět mladých slečen, což je velmi úctyhodný výkon, že i ženy se zajímají o feederovou techniku a samotném závodě předvedly, že se nemají za co stydět. Závod jako obvykle pořádaly ve spolupráci dvě organizace - MO ČRS Praha 8 Kobylisy a MO ČRS Čelákovice. Hlavním sponzorem závodu byla firma MIVARDI, která kromě hlavních cen připravila cenu i pro každého účastníka, takže nikdo z dětí neodešel s prázdnou.

Poháry

SOUPISKA TEAMŮ 1. LIGY LRU FEEDER 2015

02. 05. 15 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

Letošní rok bude velmi zajímavý a do poslední chvíle i velmi dramatický, protože si to naposledy rozdá mezi sebou dvacet nejlepších tříčlenných teamů z celé naší republiky, příší rok se mění struktura, vzniknou dvě druhé ligy, první ligu bude chytat pouze 14 tříčlenných teamů a tak bude asi velká tlačenice o to, kdo sestoupí a kdo v první lize zůstane.

krmení na cejny

Desatero feederaře - Díl pátý - aneb bez krmení to není ono

26. 04. 15 | Kategorie: Feederové vychytávky | Počet komentářů (0)

Už v samotném názvu rybolovného způsobu lovu ryb zvaném feeder je krmítko, tedy nějaký košíček, který nám pomůže dopravit namíchané dobroty a živé nástrahy rybám na krmné místo, které jsme si zvolili. Tím, že nahazujeme přibližně stále na stejné místo, krmíme a stahujeme si všechny ryby z okolí. Podle toho, jaké krmení jsme zvolili, jak jsme ho namíchali, v jaké konzistenci a jak přesně ho dokážeme naházet do vody, minimálně z 50% ovlivníme náš úspěch či neúspěch. Pokud na stojkách krmení příliš převlhčíme, může se stát, že se nám podařilo udělat "dělové koule", které zapadnou do bahna a rozpadnou se, až když odcházíme domů, taktéž se může stát, že na tekoucích vodách krmení zase naopak nedovlhčíme a krmení nám "uplave" vodou. Oboje je samozřejmě špatně.

trat2.jpg

Propozice dětského náborového závodu 2015 Sedlčánky

01. 04. 15 | Kategorie: Závody | Počet komentářů (0)

propozice a pozvánka na závod

Opákání buřtíků

Z brigády v Sedlčánkách se už stala tradice

03. 03. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (1)

V sobotu, 28.února 2015 se konala již tradiční brigáda na řece Labi v Sedlčánkách. Svolal ji předseda MOČRS Čelákovice Jirka Eichler a za Sekci LRU Feeder Jirka Ouředníček. Sešlo se úctyhodných 22 práce chtivých včetně sedmi dětí z Čelákovického kroužku. Protože se tato voda využívá v průběhu roku k pořádání ligových nebo pohárových závodů, přišlo i spousta plavačkových a feederových závodníků. Tentokrát kromě již tradiční úpravy tratě od náletovin jsme se zaměřili na domeček, který byl viditelně zanedbaný. Vyklidil se, vystřihli mu krásnou střechu z lepenky, natřel se a hned to bylo o něčem jiném.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace