1.liga LRU Feeder 2014 4.kolo Hracholusky - výsledky a liga celkem

01. 10. 14

hr-prvni-dr.jpg

Poslední dvojkolo nás čekala těžká bitva na překrásné přehradě Hracholusky v Kempu Keramika, kousek od Plzně. Chytalo se o víkendu 27.9 - 28.9 2014 a počasí vyšlo na jedničku. Malinký zádrhel byla ustupující voda, která za sebou nechávala velmi jemné a nepříjemné bahýnko, a větší problém měli ti, co neměli bedny, ale seděli v křesílkách. Minulý rok jsme na této vodě dokázali velmi slušně zachytat, a tak jsme si od toho dost slibovali. Od začátku nám bylo jasné, že musíme házet velmi daleké hody, a tak jsme se na to i připravili, a taky nám bylo jasné, že se rozhoduje o čtyřech padajícíh z ligy a o bedně, takže to vůbec nebude lehké.

 

 Po třetím kole jsme na tom nebyli nijak moc dobře - zatím průběžné osmé místo s 92 body, vedoucí tým kluci z Uničova mají 75 b, druzí kluci z MRK.cz 78b a třetí HABAKUCI 79,5 b, takže šance na bednu stále žila a rozdíl 13,5 bodu jsme se rozhodli smáznout. Ale asi to samé se rozhodlo dalších šest týmů a tak teoreticky šanci na bednu mají všichni do zatím průběžného desátého místa, takže jsme od začátku věděli, že to bude velký boj a musíme všichni máknout a dělat nejhůře do trojky. Ono se to hezky řekne, ale už hůř provede.

hr9.jpg
t1.jpg
t5.jpg

Nenechali jsme nic náhodě a jeli už v pátek ráno trénovat. K naší smůle nám onemocněl Míra Stejskal, velká opora týmu, a tak jsme jeli jen ve dvou, já a Karel. Honza musel zůstat v krámě a přijel za námi až večer. Kapitán týmu Míra Melcher měl ve stejnou dobu na Labi v Liběchově poslední kolo 1. ligy, kde i oni bojovali o bednu a tak s námi taky nemohl být. Vyjížděli jsme brzo ráno, abychom co nejrychleji přejeli Prahu a nezůstali trčet někde v koloně a kolem půl desáté jsme snídali na místě v Kempu Keramika. Přivítali jsme se s Láďou - majitelem, ubytovali se, pozdravili s několika týmy, kteří už byli na místě a šli si najít místo na tréning. Trénovat se smělo pouze na "áčku" a "déčku" až "efku",  sektory B a C (pláž) zůstali zavřené z důvodu, že se tam chodí chytat. Našli jsme si místo na D9 a D10. Taktika byla předem daná, já si klipnul 55 metrů a 3 hodiny jsem se snažil dostat na krmené místo rybu, Karel chytal dál asi na 70 metrech. Krmení nemáme důvod měnit, protože nám šlape M1 a živou jsme měli komplet, pouze patentku nám přivezou zítra. Ve dvanáct začal oficiální trening a tak jsme začali. Bohužel ať jsem dělal co chtěl, na 55 metrů jsem rybu nedostal, a tak jsme za 3 hodiny střihnul krásnou nulu. Karlovi najela ryba až ke konci tréninku a docela si potom zachytal. Po 3 hodinách jsem odklipnul a šel na 78 metrů. Dva hody a cejn, druhý, plotice, okoun. Bylo to jasné, koryto je prostě daleko, ryba nemá důvod vyjíždět do mělčí vody a ověřili jsme si, že to bude o velkých dálkách, prostě kdo dohodí přesně ke hraně koryta, ten chytá. Mezitím nám Pepa Konopásek dovezl naprosto luxusní patentku a tak jsme jí ještě ošetřili a nechali prolézt přes síto. Večer nám přejel třetí člen týmu - Honzík a tak jsme udělali válečnou poradu, domluvili se na taktice a přáli si, aby k nám byl los milostivý a nikdo nešel na "béčko" nebo "céčko" a spokojeně jsme šli na večeři. Fanda Pelíšek objednal živou kapelu, takže bylo opravdu veselo a pár kluků zůstalo i přes "zavíračku".

t6.jpg
t7.jpg
hr11.jpg

V sobotu ráno jsem vstával jako první, kluci ještě spali a já si šel namotat nové vlasce a připravit profíky. Na Mušově od toho zeleného "šlemu" dostaly dosti na prdel, tak raději nic neriskuji. Mezitím se vzbudili i kluci, tak mícháme krmení, připravujeme hlíny, rozjíždíme živou a naposledy se domlouváme na taktice. Bohužel jsme jen ve třech, takže taktika je jasná. Počkat, až nahodí soupeři a snažit se jít kousek dál. Když někomu z nás něco zafunguje, okamžitě dá zprávu ostatním. Připraveno, jdeme snídat a losovat. Losuje Karel a k mé nelibosti mě tahá B9, tam, kde se netrénovalo a tam, kam jsem nechtěl jít. Ještě ke všemu vedle mě na B8 jde Jakub Šabata, který vždycky chytá u "protějších břehů" a dálky mu prostě sedí, a vedle něj na B7 Martin Maťák. To mám hned po náladě, protože je mi jasné, že budu muset chytat na doraz svých profíčků a to bude neskutěčná dřina. Honza jde na D5 a Karel na F2, takže kluci měli docela dobrý los, kde se dá zachytat. Navzájem jsme si popřáli hodně štěstí a rozprchli se po sektorech. Připravuji si tři dlouhé profíky a zakrmovací Genesis 420. Víc prutů nemá cenu rozbalovat, protože jsem na pláži a musím házet dálky a do ouklejí mě nikdo nedostane. Měřím, kam "bezpečně" nakrmím a jsem zhruba na nějakých plus mínus sedmdesáti metrech.

hr3.jpg
hr6.jpg
hr10.jpg

Je mi jasné, že Kuba vedle klidně hodí přes 80, tak to neřeším. Bohužel hloubka je kolem tří metrů a to je zoufale málo. Do koryta mi chybí nějakých dvacet, pětadvacet metrů a to nemám šanci. Pískli začátek a Kuba se od prvního hodu rozjíždí. Skoro na hod seká a tahá ryby, já zatím nic. Po dvaceti minutách odklipuji a zkouším jít ještě dál, ale na Jakuba nemám šanci. Ale pomohlo to, mám první záběr a tahám cejna, Jakub jich má už asi šest. Daří se mi pálit na doraz profíků a občas tahám cejna, jinak kolem kromě Jakuba nikdo nic. Po první hodince se k nám připojuje i Martin Maťák, který chytá z nás nejblíže, někde kolem 65 metrů a tahá první rybu. Po dvou hodinách se Martinovi daří a velmi slušně se rozjíždí, Jakub jede na tutovou jedničku a já proti nim jen trošku paběrkuji. Čtvrtá hodina mě ustávají záběry a ryby si pro sebe stáhli Kuba s Martinem. Pátou hodinu se mi daří se vrátit do hry, krmím jen hlínou s patentkou a na dvě červené pinky a dvě patentky občas přiměju cejnka k záběru. Končí závod a i bez váhy vidím, že pro jedničku si jde jasně Jakub, dvojka je Martina a na mě zbyla trojka. Karel volá, že dělá suveréní jedna s váhou přes 15kg a Honzík vyrval taky trojku, ale jen s pár plotičkama a necelýma třema kilama, takže jsme splnili a hodně se posunuli k bedně. Po těch šílených dalekých hodech mě bolí ruce a jsem rád, že jsem si odbyl špatný los a zítra už mě čeká lepší místo. Jenže to ještě netuším, že se zítra šoupnu jen o kousíček z "béčka" na "céčko"...
Balíme, scházíme se u chaty a každý rozebíráme, co komu jak fungovalo. Mezitím Peťa spočítal výsledky a nám se podařilo první kolo vyhrát se součtem bodů 7(3+1+3) a šoupli jsme se na průběžné páté místo za vedoucím týmem z Uničova, druhými Mrk.cz, třetí Daiwa, čtrvtý HABAKUK, páté místo MIVARDI.cz a šesté MIVARDI Haná. Stáhli jsme hodně bodů a pokud chceme pomýšlet na bednu, musíme poslední závod udělat všichni nejhůře do trojky. Byli jsme tak unavení, že jsme sotva zhltli večeři a šli spát.

hr4.jpg
hr5.jpg
hrpohary-2.jpg

sektory.jpg
hrsektory-ne.jpg
hr-prvni-tri-jedn.jpg

V neděli ráno se jako již tradičně budím první a jdu se projít kolem vody a fotím si mlhu a páru nad vodou. Je jasné, že bude nádherný slunečný den. Mezitím se vzbudili kluci a tak jdu pro vodu a za světla čelovek mícháme krmení a připravujeme živou. Ještě si stačíme  dát i kafe a jde se losovat. Tahá Karel a na mě opět zbývá nejhorší sektor, C5 a navíc, kde se včera dělaly velmi malé váhy převážně na ouklejíchl!!! Navíc na nás zůstal poslední forhond F10, kam šel Karel a Honza jde na A5. Kluci mají docela dobrý los a tak mě musí podržet, ale jsem rozhodnutý, že do ouklejí mě nikdo nedostane a udělám všechno pro to, abych je nemusel chytat. Hodinu máme na přesun a tak Karel odjel na cestu, kam se dalo a já s Honzou si vzájemně pomáháme nosit věci. Mezitím se scházejí ostatní ke mě do sektoru a vedle sebe mám Petra Přidala z vedoucího týmu Uničov a po levé ruce Fandu Pelíška z Daiwa týmu, s kterým bojujeme o bednu a na jedničce místního Luboše Kuneše, který včera dělal jedničku. Navíc jsem asi nejvíc utopený v oblouku, takže kraje mají výhodu pár metrů víc na vodě a ke všemu se na mém místě a kolem se včera opravdu chytaly jen ty oukleje. Moc pěkné vyhlídky....A je tu příprava. Opět rozbaluji jen čtyři pruty a osahávám si dno a měřím hloubku. Tentokrát vůbec neklipuji, protože pálím na doraz, kam dohodím, jen si dělám na vlasci čárku a měřím si vzdálenost, jsem někde kolem devadesáti metrů a odhaduji něco přes tři metry hloubky, což je bohužel málo. Za mnou má stan místní domorodec - kaprař, který má na vodě bojku někde kolem 110 metrů a podle něj je tam začátek koryta s hloubkou kolem pěti metrů.Tam nemám šanci dohodit, i když jsem se o to celých pět hodin snažil.
Pískli začátek a hned pátým hodem, jak jsem se snažil jít co nejdál, se mi šokovka zamotala do očka a upálila krmelec, který letěl hodně za bojku. To proutek hodně zaplakal...Beru druhého profíka a pálím, co to jde. Během první půlhodinky registruji první jemný záběr a tahám cejnka, během dalších čtvrt hodiny přidávám další čtyři a jsem rázem v klidu, i když mám sedřený prst od vlasce. Za první dvě hodiny mám chycených deset cejnů a dva okouny, kolem mě nikdo nic, jen tu a tam ouklejka a když to ostatní viděli, šli raději do ouklejí. Za další půlhodinu přidávám ještě dva cejny a tím končím. Sice kolem nikdo nechytá, ale ani já. Ryby prostě odjely a já na ně nemám šanci dohodit. Začíná trošku foukat protivítr. Zkouším všechno možné, prodlužuji a zkracuji fous, zjemňuji, zmenšuji a zvětšuji háček, chytám kukly, pinky, patentky, dávám kalící hlínu s malou patentkou, ale ani ťuk. Poslední hodinu se na C1 rozchytal Luboš Kuneš, který měl do této doby asi tři oukleje a pravidelně tak po pěti minutách vyndal cejnka. Nevím, čím si je přetáhl, ale prostě chytal a tím mi sebral jedničku v sektoru s váhou 4260. Nakonec jsem s váhou 3670 dělal dvojku v sektoru a splnil jsem. Karel na fořtu F10 vydřel z šílené hloubky a skalnatého dna druhou jedničku s váhou skoro patnáct kilo a díky tomu vyhrál celkově jednotlivce(1+1) a Honzík na A5 udělal taky dvojku s váhou 7100, takže zbývalo jen čekat, než to sečtou, jestli se nám to povedlo a dohonili jsme bednu.

hr-prvni-tri-dru.jpg
hrtreti-dr.jpg
hr-druzi-dr.jpg

hr-prvni-dr.jpg
vsichni.jpg
t4.jpg

Nakonec toto poslední kolo pro nás velmi dobře dopadlo, Karel Skalický celkově vyhrál jednotlivce (1+1) s váhou 30000 před druhým Jakubem Šabatou (1+1)s váhou 29440 a třetím Jardou Kameníkem  (1+1) a váhou 20700. V družstvech celkově čtvrté kolo vyhrálo naše družstvo MIVARDI.cz (3+1+3 první závod, 2+1+2 druhý závod ) CIPS 12 s váhou 51700 na druhém místě skončili Preston Feeder Team MRK.cz CIPS 21 a váha 40600, a třetí místo si vybojoval Fishing Feeder Team Uničov CIPS 22 a váha 49800.

A jak poslední kolo  zamíchalo celkovým pořadím?

Na sedmnáctém místě, a tedy prvním sestupícím týmem do Divize jsou Kaprňák feeder Team s 150 body, na osmnáctém místě a druhým sestupujícím týmem s 155,5 bodu jsou Milo Feeder Team Jihomoraváci,  devatenáctá sestupová příčka patří Kominický Š..Š..š Feeder Team s 168,5 bodu a poslední, dvacátí skončili Feeder Team B Český Šternberk s 187,5 body.

1. místo týmy 2014

1. místo týmy 2014

2. místo týmy 2014

2. místo týmy 2014

3. místo týmy 2014

3. místo týmy 2014

A na opačné straně tabulky a tedy Mistr ligy roku 2014 se stalo družstvo Fishing Feeder Team MO ČRS Uničov s 97,5 bodu, na druhém místě a tedy první Vícemistr ligy je Preston Feeder Team - MRK.cz s 99 body a konečně třetí, bronzová příčka a titul druhý Vícemistr ligy je team MIVARDI.cz s 104 body. V jednotlivcích zvítězil a titul Mistr ligy pro rok 2014 získal Jakub dlouhý hod Šabata s 19,5 body, stříbrná, druhá příčka patří Martinu Maťákovi a s ní titul první Vícemistr s 22 body a konečně třetí, bonzová příčka a titul druhý Vícemistr získal Láďa Chalupa s 24,5 body.

Jakub Šabata - mistr ligy 2014

Jakub Šabata - mistr ligy 2014

Nej jednotlivci 2014

Nej jednotlivci 2014

Nej týmy 2014

Nej týmy 2014

Všem vítězům blahopřejeme!

JO

Přiložené soubory

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace