Kaprařina

jpoooooooooooo.jpg

Jaromír Dufek – MIVARDI CZ – První jarní vycházka

13. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po pracovním kolotoči jarních rybářských výstav jsem konečně mohl začít uskutečňovat plány brzkých jarních lovů. První volba padla na poměrně rozlehlou a složitou stojatou lokalitu. Dva týdny jsem nepravidelně předkrmoval mnou vybrané místo směsí partiklu, pelet a boilie od 3-15 metrů od břehu. První tři vycházky se nesli v duchu záběrů od menších kaprů nebo cejnů. Další vycházka ale překonala moje očekávání. Sice jsem měl pouze jeden záběr v brzkých ranních hodinách, ale úlovek stál opravdu za to. Po krátkém souboji podebírám bezchybného mohutně stavěného šupináče o váze 14, 30 kg. Kapr zabral na boilie B 17 o průměru 15 mm a jedné reflex pop up 10 mm Monster crab. Obě nástrahy jsem navíc dva dny před lovem měl zalité v esencích několika druhů. Úspěšný návazec byl ze šňůrky Skinline Stripshield 15 lb a háčku M-point AS vel.č 8. Ať se Vám všem při jarních lovech daří. S pozdravem konzultant MIVARDI CZ Jarda Dufek

20190309_124258.jpg

Můj první víkend s MIVARDI - Michal Ludvík - MIVARDI CZ

09. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Na začátku března jsem se poprvé v letošní sezoně vydal s kamarádem k vodě s produkty MIVARDI. Hned na první vycházku jsem zvolil celkem obtížný revír pod Pálavskými kopci. Místo jsem vybral v mělčí části jezera z důvodu, že byly na březen poměrně teplé dny. Předpokládal jsem proto, že by se ryba mohla vyskytovat právě tam. Ke krmení jsem zvolil Method mix RAPID Champion a boilies z nejvyšší řady RAPID Champion Platinum v příchutí SEA a B17. Pod háček M-POINT AS jsem nastražil 18 mm SEA a B17 doplněné Pop up Reflex s příchutí Cherry. To vše jsem obalil do past Rapid ProActive. Na takto zvolené nástrahy se mně za víkend povedlo zdolat jedenáct kapříků v rozmezí 3 až 11.2 kg.

jehly.jpg

Nová sada boilies jehel s vrtáčkem pod vlajkou MIVARDI!

08. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ostré, odolné a pevné jehly a vrtáček na boilies s anatomicky tvarovanou rukojetí s měkčeným středem pro perfektní úchop. Ergonomicky tvarované držadlo s měkčeným pryžovým středem zajišťuje pohodlný a pevný úchop. Pojďte i vy, zkušení kapraři se přesvědčit, že náš výrobek je určený právě pro Vás, aby se Vám u vody s bižuterií, návazci a montážemi dobře pracovalo. Vaše MIVARDI

img_1448_ret.jpg

Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ - Povedená – nepovedená výprava...

07. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Bude to lov v již velmi chladné vodě. Dva dny volno, to je pro mě velká vzácnost. Krásných padesát hodin lovu. Vše jsem si předem připravil do své rybářské dodávky a hurá vyrazit na své oblíbené revíry, najít si to co možná nejlepší místo a užít si dva dny klidu a pobytu u vody. Po příjezdu na pískovnu vše ideální, beru si místo po větru v malé zátoce, nakobrovat, rozložit brolly, lehátko, spacák, vše připravit k lovu, navázat a nahodit. Idylka. Po dvou hodinách první záběr, krásně stavěný šupík pětašedesátník. No to si nechám líbit! Všední den, všichni v práci, co víc si přát. Pozdní podzim je letos nádherný, užívám si slunného dne. Další záběr kolem třetí odpoledne už je za asistence dvou rybářů, kteří přijeli zřejmě také užít zbytek dne. Tentokrát krásný lysec, jemuž do sedmdesáti moc nechybí.

1-4.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Sázka na jistotu

03. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Je brzké jaro a já mám konečně trochu času na první výpravu přes noc. Opět volím divokou vodu s minimálním tlakem rybářů. K vodě přijíždím den před zahájením lovu, abych si vše v klidu připravil na ráno. Pruty, montáže a vše potřebné k přespání a lovu mám nachystáno. Budík konečně zvoní a můžu se začít věnovat samotnému lovu. Lovné místo volím u popadaných keřů na protějším břehu, kde se ráno sem tam nějaká ryba ukáže.

deutschland1.jpg

MIVARDI DEUTSCHLAND – Saša Spammer – Chladné dny!

02. 05. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Náš člen týmu Mivardi Deutschland Saša Spammer se dostal na ryby těsně před koncem roku, těsně před naším prvním německým obchodním veletrhu ve Wallau, ale dokončil rok s výpravou velmi úspěšnou! Nádherné úlovky kaprů v chladných dnech, což dokumentují přiložené fotografie. Na pomoc si vzal CRAZY LIVER z řady RAPID Champion Platinum, PVA s peletami a Liquid food Játra!

img_9564.jpg

Tomáš Kos - MIVARDI CZ - Mezi cejny

29. 04. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Naskytli se mi volné tři dny v týdnu a toho se muselo využít. Samozřejmě mé kroky směrovali k vodě. Při výběru lokality jsem se rozhodl pro proudnější úsek řeky. Během balení mi zvoní telefon, na jehož konci se ozývá můj bratr. Po pár větách zjišťuji, že nemá co dělat. Slovo dalo slovo a bratr nerybář jede se mnou. Příjemná změna. Po příjezdu jásám. Vybrané místo k lovu je volné, zleva ani zprava není vidno kapraře. Na nic nečekáme a místo zastavujeme brolly a deštníkem. Při rozdělávání rodpodu, prutů a dolaďování koncové montáže, přemýšlím nad vhodnou strategií lovu. Prvním prutem budu prochytávat koryto řeky, kde budu krmit větším množstvím Halibut pelet a boiliesu Rapid.

_mg_8178.jpg

Přesnost vítězí – Lukáš Nedělka – MIVARDI CZ díl.II.

26. 04. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nyní máme vše potřebné vybavení, které budeme potřebovat k efektivnímu a bezpečnému zakrmování. Dalším krokem je zajistit, aby naše raketa lítala pořád do stejného místa a vytvořili si tak silné prokrmené místo, kam budeme nahazovat později naše montáže. Toto přesné místo bude vytvářet velmi silně prokrmovanou část, kterou budou kapři s důvěrou navštěvovat. Nechceme přece docílit toho, že budeme házet raketou pokaždé do jiné vzdálenosti, a tak mít krmení všude ve velkém prostoru. Místo toho je důležité soustředit krmení na jedno místo a to způsobí mezi rybami zdravý konkurenční boj o potravu. Jakmile kapr začne bojovat o potravu a vidí silně nahromaděné krmení na jednom místě je jeho chycení mnohem jednodušší.

img_9420.jpg

Tomáš Lyčka - MIVARDI CZ - První kapři sezóny 2019

25. 04. 19 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj, tento rok jsem absolvoval už pár vycházek, ale ani jedna nepřinesla rybu pro kterou jsem přijel. Při poslední vycházce na svazovku se to konečně povedlo. Vybral jsem si střední hloubku na jezeře okolo 7 metrů s tvrdým a čistým dnem na 110 metrech. Den předem jsem si místo rozkrmil Turbo pelety, boiliesem B17 a také partiklem. Nejúspěšnější nástrahou byla jemně ořezaná 18mm kulička B17 s reflexní popkou česnek o průměru 14mm. Nepřidával jsem žádné PVA, abych dohodil na vzdálenost, kde byla požadovaná hloubka 7 metrů. Docílil jsem dvou záběrů a oba jsem proměnil v dva pěkné kapříky, kteří v tuto dobu hodně potěší.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace