Kaprové montáže

1

Všestranný kombinovaný návazec

13. 04. 15 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (1)

Věřím, že každý, kdo se zabývá lovem kaprů má svá tajemství co se návnad, nástrah a hlavně koncových montáží týče. Tak jako z vlastní zkušenosti vím, že pokud vám některý návazec lidově řečeno „sedí“ a jste s ním spokojeni, nemáte potřebu ho měnit za jiný. I já zastávám motto, že v jednoduchosti je krása. Ovšem každou chvíli koukám nejen v časopisech na různé vychytávky, úpravy a novinky na výrobu ještě více maskovaných a zároveň funkčních návazců. Přesto všechno moje pouzdro na návazce přetéká mým nejoblíbenějším, všestranným a zároveň velmi funkčním typem návazce, který vám nyní představím.

img_7330.jpg

Návazec pro lov s PopUp

18. 08. 14 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

V posledních letech se s návazci na kaprařské scéně roztrhl pytel. Jejich opravdu velká řada a záleží jen na nás, kterým budeme věřit a primárně je používat. Musím přiznat, že mě osobně alchymie kolem návazců, potažmo celých montáží, velice zajímá. Každou sezónu se snažím přijít na něco nového, něco zlepšit, něco okoukat. I když v mé krabičce s návazci mám odzkoušené a osvědčené favority. A s jedním z nich bych se s vámi rád podělil.

a.jpg

Chod Rig - moderní, neokoukaná a bezpečná montáž

05. 06. 14 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Vrátím se o rok zpět do zimního období, kdy ryby ztrácí svou aktivitu a lov je velmi obtížný. V tuto dobu se jako každý rok uchyluji k vyhodnocení celé uplynulé sezóny, sepisuji seznam věcí, které bude potřeba doplnit do mého kaprařského kufříku. Ve volných chvílích sleduji krátká videa s rybářskou tématikou a hledám nové techniky pro lov velkých kaprů. Chci se stále zdokonalovat a posouvat se dál a dál s trendy moderní kaprařiny a chci mít více možností, jak úspěšně lovit. Vždy se najde něco nového, čemu se mohu přiučit nebo mě inspiruje dále. Dostávám se až k zahraničním krátkým filmům. Tam jsem narazil na montáž, která byla nahazována do pásu vegetace pod vodou. Tato montáž měla neobvyklý název „Chod Rig“. Na podvodních videích bylo vidět, jak olovo zapadlo mezi rostliny a nástraha se vyjímala krásně nad nimi. V hlavě jsem si zaměnil podvodní porost s velkým nánosem sedimentu. „To musí fungovat stejně,“ řekl jsem si. Konečně mé internetové bádání bylo k užitku, našel jsem něco, co chci vyzkoušet v praxi.

dsc_0979-1.jpg

Kaprová montáž Očko v očku - krok za krokem

17. 03. 14 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Chtěl bych čtenářům představit jeden ze svých nejvíce používaných a tedy nejoblíbenějších návazců. Ač je beze jména, s parťákem mu říkáme „ očko v očku“. V podstatě se jedná o kombinovaný návazec z jemné šňůrky „ Fast sinking“ o síle 25lb a fluorocarbonu o síle 20lb, přičemž tuhá část návazce je dělená a spojená očkem v očku.

pel131.jpg

Kaprové montáže VI - pelety

29. 05. 13 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Co je to vlastně ta peleta, jak se vyrábí a z čeho je? Než si ukážeme a vysvětlíme několik možností, jak se dá v kaprařině peleta nastražit, něco si o ní řekneme. Pravděpodobně se k nám dostala z "Meky" kaprařiny od kolegů z Anglie. Peleta je rybářská nástraha (protože známe více druhů, například dřevěné pelety...)vyrobena z různých druhů živočišného nebo rostlinného původu, nejčastěji tvaru válečku, ale také kuličky, placky, obdélníku, polštářku, s dirkou, bez dirky a podobně, která je obohacena chuťovými a aromatickými stimulátory, sloužící k přilákání a udržení ryb na krmeném místě. Při výrobě pelet si můžeme určit složení směsí a tím přímo vyrobit pelety na konkrétní druh ryb, například sumcové,pstruhové pelety, pelety pro amury, pelety do studené vody a podobně, ale i jejich účel, například krmné, chytací, feederové, ale i můžeme ovlivnit dobu rozpadu v závislosti na teplotě vody. Když bych měl popsat vlastními slovy výrobu pelet, tak asi nejstručněji: připravené komponenty se smíchají, směs se nacpe do mašiny, z které pod tlakem a teplotou vypadně hotový váleček (nebo požadovaný tvar, například kulička). Od boilí se pelety hlavně liší tím, že se nevaří ve vodě, ale suší a k jejich výrobě se používá mnohem menší obsah vajec.

20097.jpg

kaprová montáž V - závěska

21. 03. 11 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Závěs na zátěžku

20092.jpg

kaprová montáž IV. - olověnka" in line"

21. 03. 11 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Jedna z možností použití připraveného olověného nástavce

19727.jpg

Olověná šňůrka

16. 03. 11 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Postup vázání nástavce z olověné šňůrky

10662.jpg

Kaprová montáž III. -panáček

29. 06. 08 | Kategorie: Kaprové montáže | Počet komentářů (0)

Tato jednoduchá montáž je určena pro všechny milovníky lovu na plovoucí boilies a taktéž patří k jedné z mnoha Hanzovým favoritkám všude tam, kde je potřeba zvednout kuličku nade dno, ať už z důvodu silné vrstvy bahna, nánosu sedimentu a podobně.

  • 1
  • 2
zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace