Kaprařina versus feeder I.

14. 06. 13

stojan ráno

Republikou se prohnala ničivá povodeň a všude, kam se člověk podíval, napáchala hroznou škodu. Potřebovali jsme si s tátou trošku vyčistit hlavy a tak jsme přemýšleli, kam si pojedeme zachytat a trošku náhoda rozhodla za nás. Přišel si k nám do obchodu nakoupit náš velmi dobrý zákazník Honza Patěk a mimochodem jsme stočili řeč na ryby a tak jsme se dozvěděli, že je zároveň správce a spolumajitel jezera KOPA, o které jsme už mnohokráte slyšeli, navíc je opravdu pár kilometrů od našeho obchodu. Se svým bráchou celou pískovnu i s pozemky koupili a slušně zarybnili a v budoucnu plánují tuto vodu povznést na nejlépe zarybněnou v širokém okolí. Slovo dalo slovo a dostali jsme pozvání, abychom se přijeli podívat a sami přesvědčit, jak to je s rybami doopravdy. Domluvili jsme se na sobotu brzy ráno a s tátou jsme uzavřeli sázku, jestli je na vyhlášené kaprové vodě lepší feeder, nebo klasická kaprařina.

 

krmeni

krmení

krmeni 4

krmeni 4

krmeni 5

krmení 5

partikl

partikl

partikl 2

partikl 2

partikl 3

partikl 3

Táta nenechal nic náhodě, vždyť šlo o sázku a jak jinak, než o Jagoše, a to on by nerad prohrál. Musím uznat, že si připravil opravdu luxusní krmení na kapry. Ještě večer namočil TTX-ku, kterou rozmíchal celé krmení a jako zarážku použil pártikl - dobře uvařenou řepku, kukuřici a červníky. Krmení namíchal kapr ořech, dále grilované arašídy, to všechno smíchal s kaší TTX-ky, přidal pártikl, červíky a udělal na základ pár koulí. Anglánem si protáhl dno, aby zjistil případné vázky a hloubku, označil si místo a na začátek tam poslal pár koulí. Pro začátek paráda, co více si přát. Ale já věděl, že si jdu zachytat velké ryby a tak jsem byl klidný.

červíci

červíci

krmitko

krmítko

koule

koule

Vstáváme ráno ve dvě, než jsme připravili a naložili vše potřebné do auta, byli skoro tři. Vyjíždíme a pomalu svítá. U vody jsme kolem půl čtvrté, nanosili jsme si všechny věci k vodě a než jsem já stačil postavit stojan, připravit pruty, tak má táta namícháno. Posílá do vody koule na základ a v klidu si protahuje očka a nahazuje svého profíka. Nad vodou se drží mlha a všude kolem to šplouchá, vaří se voda, jak se kapři třou. Sakra, oteplilo se, budou brát?

naše hnízdo

naše hnízdo

piskovna pohled 1

piskovna pohled 1

misto

místo

Mlha se pomalu zvedá, otepluje se a sluníčko začíná ohřívat vodu, vzduch i nás. Teprve teď si máme šanci vodu pořádně prohlédnout. Krásná desetihektarová bývalá pískovna, příroda, ptáci řvou, žáby kuňkaj, ryby se koupou... Já jsem se rozhodl chytat jenom koule a vybral jsem si tři příchutě - Tondu, Sea a Oliheň. Domluvili jsme se s Honzou Patěkem, že nám označí místo tyčovou bojkou a zakrmí ho. Místo je od nás asi sedmdesát metrů vlevo a od rána je vidět, že se ryby u bojky ukazují, bohužel na hladině. No uvidíme, třeba je dolů dostanu. Na první prut dávám olověnku a začínám s panáčkem a osmnáctkou koulí a hážu ho asi tři metry vlevo bojky, druhý prut dávám taky olověnku, ale na dno a posílám ho těsně k bojce. Táta dává na svůj kaprák taky olověnku a začíná s osmáckou Sea, kterou obaluje ještě pastou a posílá do vody i pár kuliček v PVA a nahazuje těsně vpravo bojky. Druhý prut zkouší taky panáčka a posílá ho víc doprava s osmnáckou Tondou. Kobrou posílám kolem tyčovky od každé příchutě pár kuliček a děj se vůle Boží.

výbava

výbava

výbava 1

výbava 1

výbava 2

výbava 2

Půl hodinky od zákrmu a táta má první záběr. Nádherný karásek. Přišel na dvě kukuřice a tři červíky. Nahazuji si taky svůj "fidřík" a během hodinky máme asi deset záběrů - karásci a přišel se na nás podívat i první kapřík. Bohužel kapráky mlčí. Tedy zatím. Feeder vede deset nula a to už ve mě nahlodává trošinku obavy, že to asi nepůjde...Všude kolem to pořád šplouchá, jak se kapříci stále více třou a tak začínám mít pochybnosti, jestli se nějaký slušný přijde nasnídat. Táta zdolává druhého už slušnějšího kapříka, když se ozve píp,píp...

karásek na feeder

karásek na feeder

karásek na feeder 2

karásek na feeder 2

karásek na feeder 3

karásek na feeder 3

ka na f

ka na f

kapřík na feeder

kapřík na feeder

malý háček v tlamce

malý háček v tlamce

Pokračování...

JOml

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace