Lynx - recenze a popis produktu - Jan Prchlík díl.II.

16. 10. 19

dsc_0070-2.jpg

Moje zkušenost z praxe je vesměs pozitivní. Měl jsem možnost s tímto produktem chytat na velké vzdálenosti až do 900 metrů, kdy jsem ocenil jak jeho váhu, tak výkon. Váha je při poměrně velkém stroji přípustná, kdy 650g není opravdu moc. Převodový poměr je 4,3:1 . Jak při zdolávání tak při stahování na mě působí velice dobrým a hlavně bezporuchovým dojmem. Zejména na řece v jarním období, kdy je třeba sáhnout po těžkých zátěžích, obstál na jedničku.

KAPROVÉ NAVIJÁKY MIVARDI S PŘEDNÍ BRZDOU

Co se týče povětrnostních podmínek jako je mráz, déšť, sníh nebo extrémní teplo pak ani při jedné z nich jsem nezaznamenal nic zásadního, co bych mohl vytknout na chodu. Měl jsem možnost v průběhu sedmnácti let kapraření vyzkoušet několik navijáků v různých cenových relacích a od různých značek a s ledovým klidem můžu říct, že Lynx za částku za kterou ho pořídíte, může plnohodnotně stát po boku i poměrně dražším strojům. Za mě tedy hodně muziky za přijatelný peníz.

dsc_0060-3.jpg

Popis produktu:

Vlajková loď značky Mivardi. Tento precizně zpracovaný naviják uspokojí i nekompromisní požadavky specialistů na kaprařinu. Řada použitých technologií a komponent je v dané cenové kategorii něčím zcela neobvyklým a najdete je pouze u tohoto modelu značky Mivardi. Mezi klíčové charakteristiky tohoto modelu patří použití celotitanové hlavní osy, která je mimořádně odolná proti deformaci a přispívá k dosažení nízké hmotnosti. Hmotnost snižuje i velmi výkonný uhlíkový brzdový systém. Ten je vybaven systémem rychlého nastavení. V rámci půl otáčky přední matice s originálním designem značky Mivardi tak můžete ovládat celý pracovní rozsah brzdy.

dsc_0078-4.jpg

Dalším klíčovým prvkem je super pomalá oscilace a systém dokonale přesného ukládání vlasce. Tím je zajištěno přesné a rovnoměrné navíjení, které následně přispívá k prodloužení vzdálenosti náhozu. Použití deseti zapouzdřených nerezových ložisek je zárukou naprosto hladkého chodu. Spolu s pevnostním soukolím napomáhají velmi snadnému stahování těžkých zátěží i z velkých vzdáleností. Mimořádně velký průměr cívky napomáhá při náhozech na extrémní vzdálenosti a zároveň umožňuje dosáhnout velkého návinu na otáčku při navíjení. Naviják je dodáván se dvěma CNC frézovanými cívkami (velikosti 8000 a 10000) avšak v nabídce je i speciální cívka s extrémní kapacitou (velikost 12000), dostupná samostatně.

dsc_0082-2.jpg

dsc_0083-10.jpg

dsc_0089-3.jpg

dsc_0094-6.jpg

dsc_0098-4.jpg

dsc_0102-2.jpg

dsc_0109-3.jpg

dsc_0111-2.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace