Mise velký Kapr z Vltavské kaskády – Jan Hubka – MIVARDI

20. 06. 20

img_7681.1.jpg

Jen co mi to pracovní nasazení umožnilo, rozhodl jsem se pokusit zrealizovat, splnit další z mých jich dříve vytyčených cílů. Bylo jím ulovení mého prvního velkého kapra na Vltavské kaskádě, kterou jsem historicky nikdy, co se lovu kaprů týče nenavštěvoval, i když zde v posledních letech trávím spustu volného času. Prostě to ve mě muselo uzrát a to se stalo… Vhodnou oblast pro toto období jsem vybíral na Google mapách. Samotné místo k lovu, jsem si našel až při bližším prozkoumání pro mě naprosto neznámé oblasti z lodě rumann boat, kterou jsem se po této velké ploše přepravoval.

CRAZY LIVER

K lovu jsem si vybral místo, kde jsem byl široko daleko úplně sám, tak jak to mám rád a tak , jak je to pro lov velkých kaprů nejlepší. 

img_7600.1.jpg

Své montáže jsem pomocí vypínacích klipů přesně pokládal do prudce padajících, kamenitých břehů této hluboké přehrady, konkrétně do hloubek 3-5metrů. Jako nástrahu jsem pro tuto výpravu zvolil boilie Mivardi rapid Crazy liver řady Natural concept 24mm, které jsem doplňoval o plovoučky 14mm v příchuti ananas nebo devil squid.
O tom, že jak zvolená oblast, tak taktika, nástrahy, montáže i konkrétní místa jsem zvolil správně, mě přesvědčil hned první záběr po ani ne 24hodinách lovu, který jsem po úžasné zdolávačce z lodě nad velkou hloubkou proměnil v překrásnou, šupinatou a vypasenou Kapří jikernačku na váze 17kg! Ta neodolala právě kombinaci našich šílených jater s ananasovou plovkou.

img_7612.1.jpg
img_7653.1.jpg
img_7699.1.jpg

Zdolávačku této krásné ryby jsem si užil i díky na letošek nově pořízené sestavě prutů Stalker FC 10ft/3lb s navijáky Lynx LX, kterou hodnotím jen v superlativech. Zejména Pruty Stalker FC mi sedli jak se říká ,, jako zadek na hrnec ‘‘ a od první zdolávačky s nimi, si myslím že klasické kaprové pruty délky 3,6m už jen tak ruky nevezmu.

img_7681.1.jpg

Mimo tohoto úlovku, jsem ulovil další dva lysce, jednoho kolem 10kg a druhého menšího. Ryb bych udělal určitě více, kdyby mi klid v lovišti nenarušil neohleduplný kapitán plachetnice, kterou zakotvil přímo vedle mých montáží… i to bohužel k lovu na přehradách patří a nejen zde.

img_7711.1.jpg
img_7746.1.jpg
img_7714.1.jpg

Celou akci v překrásné přírodě této údolní nádrzě jsem si maximálně užil a nemohl se nabažit samoty a ticha, rušeného pouze a jen zpěvem divokého ptactva, bekáním zrazených srnců a zálovů bolenů na vodní hladině.
Touto výpravou, jsem v sobě trošku rozfoukal můj vnitřní, už zkomírající plamínek vášně k lovu velkých kaprů na českých svazovkách a sám sobě jsem slíbil, že se na tuto přehradu za velkými kapry ještě letos vrátím.

Za Tropic Fishing a Mivardi Team

Honza Carpkiller Hubka

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace