Opět na místě činu.

02. 08. 18

img_3600.jpg

Kolega Michal Hokr se velmi květnatě rozepsal o svém lovu na jihočeském revíru. Nejvíce mu fungoval Devil Squid obalený v pastě. Nejhezčím úlovkem byl kapr o váze 14,55 kg.

Ahoj, tak jsem se poprvé v letošním roce taky vydal na svou první výpravu. Na prodloužený víkend. Tuhle výpravu jsem s kamarády plánoval déle jak měsíc před odjezdem. Tuhle vodu jsem již párkrát navštívil, věděl jsem ze domu bez ryby nepojedu. Nastal den D, čas odjezdu. Věci jsem měl již připravené a jen čekat na kluky než přijedou a budeme moci nakládat do auta. Vyjíždíme směr Jížní Čechy.

Cesta byla dlouhá, tak jsem si v duchu připravoval, jak budu svoje montáže připravovat. Za pár hodin jsme přijeli na místo, hned jsem začal vyndávat věci z auta, odnášet pomalu na svoje lovné místo. Začal jsem si připravovat tabořistě, kde strávím tři noci. Připravit pruty, krmení, podložku, věci na váženi, abych měl vše připravené, na nic nezapoměl. Když jsem měl vše připravené, začal jsem sledovat hladinu, kde se ukazují kapři, abych věděl kam nahodit svoje montáže.

img_3601.jpg

Na hladině před mým místem se ryby ukazovaly, cca. čtyřicet metrů od břehu a ja věděl kam nahodím. Ještě chvilku přemýšlím na tím, co jim tam dám za dobroty. Pruty jsou ve stojanu, teď už jen zbývá co jim dám na háček. Na jeden prut jsem jim připravil potápivou B17, průměr 18 mm cca čtyři centimetry od hačku. S přidanou obalovací pastou stejné příchutě, k tomu přidaná PVA punčoška s peletami Yasy Catch Oliheń průměr 4mm. Na druhý prut jsem nastražil Devil Squid průměr 18 mm s pop-up Magic fruit průměr 14 obalenou v pastě Devil Squid, zalitý Dipem, stejné přichutě, a opět přidané PVA. Na třetí prut jsem dal samostatnou kuličku Devil Squid průměr 18mm obalenou v Devil Squid pastě, abych zvýšil zvědavost kaprů. Poté co jsem nahodil pruty do vody, čekal na záběr a tiše seděl na břehu vody, pozoroval hladinu a okolní rybáře.

Kapři byli aktivní, ukazovali se na hladině přesně tam, kam jsem nahodil. Jelikož bylo dost teplo, nějaké menší ryby se už ukázali u břehu. Já jsem vědel že půjdou ryby do třeni, bude to otázka pár dní. Tak jsem v duchu doufal, že se povede nejaký kapr, kolem 15ti kilo. Mezi tím co jsem čekal na záběr, přemýšlel jsem o dalších taktikách. Pak mě vyděsil lehký pípanec, ale nic se nedělo, zřejmě šlo o přejezd kapra přes vlasec pod břehem. Během dne se nic zavažného nastalo, kapra jsem se nedočkal. Tak jsem doufal, že se to v noci prolomí a přijde krásný zaběr. Seděl jsem u prutů do noci.

img_3602.jpg

Už jsem byl hodně unavený a hlavně spalený od sluníčka. Řekl jsem si že bych mohl na noc dát nové montáže, tak jsem to vytáhl a přehodill na čerstné kuličky. Nahodil zpět do stejného místa, kde chytám od dopoledne. V noci jsem se záběru nedočkal. A rano se mi  honilo v hlavě, co dělám špatně. Tak jsme se rozhodl nechat svoje montáže déle ve vodě a zkusit to nechat kuličky odmačet.

Už ráno začalo byt nesnesitelné vedro, nebylo se ani kam skovat. Tak jsem se šel namočit do vody, sice byla ledová, ale osvěžující. Procházel jsem se kolem břehu a prošlapával jsem si dno, nebyla tam moc velká hloubka. Nedaleko mého místa byl potopený menší strom. Kde se už třeli kapři, ale nebyli velcí. Když, jsem vylezl z vody, šel jsem se podívat za kluky na vedlejší místo a hlavně byl již čas oběda, tak jsme si udělali oheń a opekli si klobasy a diskutovali jsme o taktikach, jak vyzrát na místní kapry.

Jeslti to nechat tak, jak to máme nebo jim tam zakrmit, vzít loď a naházet jim tam najaké kuličky. Ale v tu chvíli kamarádovi prišel krásný záběr, po několika minutách se na nás přišel podívat kapr cca 12 kilogramů. Byl to krásný zdravý kapr, plný síly. A já  věděl, že se to pomalu začíná rozjíždět. Že se taky brzo dočkám záběru. V tom mi volal kamarád, že zachvilku dorazí a ptal se mě, jak jsme na tom. Já nic moc, jednoho kapra máme venku. I on sám uznal, že je něco špatně, ale nikdo nevěděl co je špatně.

  

Když kamarád přijel, který tuhle vodu zná jak vlastní boty, řekl ze ryby jdou pomalu do tření, že bude težší udělat nějakého kapra. Tak jsme kecali a vtom jsem měl zaběr, bylo to lehké pípnutí, tak jsem pomalu šel ke svým prutům a když jsem viďěl ze mam swinger přilepený k prutu, věděl jsem, že mám kapra. Zveld jsem prut a kapra jsem měl uplně v levo a pořad si bral vlasec, a ja věděl že to bude větší ryba, po 10 minutách krásného souboje se mi kapr ukazál na hladině, a v duch jsem si řikal ať má přez 15 kilogramů. Kamarád mi kapra pomohl podebrat a dat pomalu do podložky.

A ja byl štastný, že jsem dostal na břeh krásného kapra, ještě jsem byl trošku rozklepaný, vytáhnout kapra kolem 15 kilogramů po zimí pauze. Pak jsem kapra zvažil a váha mi ukazovala 15,65 kilogramů po odečtění važecího saku cca 1 kilo, jsem byl rád, že jsem dostal kapra, který vážil 14,55 kg. Zabral na samostatnou kuličku Devil Squidu průměr 18 mm obalenou v pastě Devil Squid. Rychle jsem udělal par fotek kapra a šup s ním do vody, aby se mi něco nestalo, kapr odjiždí do svého domova, nechyběla pusinka.                                                                                                                                                                                                                                            

Byl jsem spokojený, svuj cíl jsem splnil. Udělat na první vychazce aspoň jednoho kapra kolem 15 kilo a povedlo se. Tak rychle udělat novou montaž a šup s tím zpátky do vody, doufat, že to nebyl jediný kapr. Věřil jsem, že u mé montaže bude více kaprů. Rychle jeste na člun a rozházet okolo montaže trochu kuliček. V tom jsem si řekl, je to tady, tahle noc bude dobrá. Bylo nečo kolem 3 hodiny odpoledne a dělal jsem vše proto, abych udělal znova zaběr co nejdřív. Další pruty jsem nechal ve vodě, protože tenhle prut tam ležel cca 20 hodin, než na něj přišel záběr.                                                                                                                                                                     

Mám zavezeno, jsem pořad v rauši, takže musim něco dělat, tak si připravuji PVA. Den ještě nekončí, tak si jdeme udělat opět něco k jidlu, přitom pozoruju okolní rybáře a nikdo netahá ryby. Řikam si, že se v noci nevyspím, že nachytám ještě pár kaprů. Povídáme si s kluky, grilujeme maso, popijíme a přemýšlíme, co na večer, když záběr nepřijde.                                        

Sedíme u grilu a kamarád má zaběr, ale bohužel se o kapra nejednalo, byl to malý cca 80 cm sumeček. Pomalu se začíma stmívat a ja odchazím ke svým prutům, čekat na noc, co se povede.Připravuji si věci na noc, čelovku, vahu foťák. Věděl jsem, že v noci záběr přijde. Cca kolem půldvanácté v noci si jdu lehnout, vše připravené a usínám.   


img_3603.jpg

    

V půl druhé mě budí záběr, swinger jsem měl opět jen přišponovaný k prutu, tak jsem nevahál ani vteřinu a zvedám prut, cítím že ryba je zaseknutá na mém háčku M-POINT CS velikost 6B se stahovací sňůrkou Skinline Stripshielo 25 LB. Držel v kapří tlamce bezvadně. Kapra jsem dostal bez větších problémů do podběráku. Zabral na samotnou kuličku B17 obalenou v pastě B17.  Nebyl veliký a stejně mi udělal ohromnou radost. Rychle zvážit, má necelých 9 kilo, jestě pár fotek udělat a zpátky do vody. Dát ještě pusinku, aby poslal dědečka a už plave spokojeně do svého domova.

Rychle nahodit, naházet pár kuliček kobrou na lovné misto a jít si lehnout s dobrým pocitem, že mám dalšího kapra, sice malého ale potěší. Usínam, ale na na dlouho cca kolem půl čtvrté mám další záběr a opět v akci Devil Sqiud obalený v pastě Devil Sqiud. Říkal jsem si, když přišel odpoledne větší kapr tak tenhle by mohl byt stejný nebo větší. Po 15 minutach zdolávání vidím kapra na hladině, jedná se o podobného, co jsem chytil pred pár hodinami. Kapra podebíram do podběráku, vážím ho a váha ukazuje po odečtení važícího saku 8,5 kilo.

Udělat pár fotek a zpět do vody, opět nezapomínam na pusinku a už plave. Je cca půl páté a já nevaháhám a nahazuju montáž zpět do vody, ještě jsem ji obalil do pasty Devil Sqiud, jdu si zase lehnout. Do rána už zaběr nepřišel, ještě nakonec přehazuji poslední prut, kdyby náhodou. Kluci ještě spí, ja si beru foťák a koukam se, co jsem vnoci pořídil za fotografie, naposledy dělám ještě pár fotek do alba.

img_3605.jpg

Ale ja se ještě nevzdávám, bojuju do poslední minuty. Sedím na kraji rybníka a pozoruji vodu, nikde ani známka po aktivitě ryb, bylo asi 8 ráno, jen asi dva rybaři byli vzhůru, jeden který pomalu začínali balit. A já věděl, ze nás to taky zachvilku čeká. Ale jak říkam bojuji, až do konce  nikdy nic navzdávám.

Začímám tedy taky pomalu balit bivak New Dynasty. Je to super bivak od Mivardi, mám ho už třetí sezonu a rozhodně měnit nehodlám. Všechno uz mám zbalené, krom prutů a přemýšlím nad tím co udělat lépe, abych byl příště více úspěšný a udělal pro to ještě víc než teď. Proto se kolikrát ptám sám sebe, proč rybařím a hned si odpovím, protože to miluji, být součastí nečeho krásného, jako je rybařina.

Je poledne a vidím jak kluci uz balí, jdu za nimi a ptám se jich na úlovky a oni, že nic. Říkam: ,,dva kapříky vnoci, oba cca 8-9 kilo“. A jinak do rána nic, tak jsme se shodli, že se sem v blízké době vrátíme a snad to dopadne lépe. Jdu tedy stáhnout pruty a odnáším veci k autu, už je opravdu vedro, naposledy se jdu rychle namočit do vody. Nakládáme poslední chvíle u vody, rozloučit se s rybami a zpět domů, na dlouhou cestu a přemýšlet o tom jak příšte uspět lépe.

Za tým Mivardi Michal Hokr

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace