Rozbřesk nad malou pískovnou I. - Radek Šimák a Pavel ,,Bobrman“ Vohralík

15. 12. 20

1234.jpg

Voda je ještě dost studená, ale teploty venku nám pomalu ale jistě stoupají nahoru a příroda kolem nás se začíná probouzet. Po společné domluvě jsme vyrazili v sobotu ráno na pár hodin provětrat pruty, ale hlavně si užít tu atmosféru a při šálku dobré kávy si v klidu popovídat o rybařině, kterou máme oba tak moc rádi.

POP - UP REFLEX

Jako lokalitu jsme si vybrali malebnou, asi tříhektarovou starou pískovnu s průměrnou hloubkou okolo šesti metrů. Po příjezdu na místo kolem půl šesté jsme byli na pískovně úplně sami a tak jsme si mohli vybrat místo, ze kterého budeme lovit. Způsob lovu byl jasný vyzkoušet co se zde dá ulovit, jaká je zde rybí obsádka a jestli se zde nachází jiná ryba než kapr. Chtěli jsme poznat, jaká tajemství se zde ještě skrývají a jestli nepotkáme nějaké zajímavé překvapení.

1235.jpg

Vzhledem k této situaci Bobrman použil pro lov oba pruty feederové Professional Hard. Krmné místo vybral ve vzdálenosti 20m, vedle mírné nerovnosti, o které ví z předchozích vycházek. Krmná směs, vzhledem k teplotě vody okolo 7°C – MIVARDI – Plotice tmavá s příměsí bílých červů a Bonduelky stlačená do krmných koulí pro vrhačku. Místo na úvod zakrmeno deseti hody. Volba nástrahy – na úvod hnojný červ a na druhý prut Bonduelka + bílý červ.

1236.jpg
1237.jpg
1238.jpg

Radek si vzal pruty Mivardi STALKER FC s tím, že se podívá na zoubek místním kaprům. Jeden z prutů umístil v blízkosti břehu. Nastražil jednu 18mm kuličku Kapřího Guláše, které má v malé dóze delší dobu zalité aminoliquidem RAPID stejné příchutě. Montáž dopadla na tvrdé dno do hloubky okolo šesti metrů, asi deset metrů od břehu. Okolo přihodil dvě hrsti kuliček a nechal být. Na druhý prut měl připravený návazec Ronnie Rig s háčkem M-point, který má velice oblíbený a používá ho při lovu na popky celý rok. Tento návazec perfektně funguje a ve většině případů, háček krásně sedí ve spodním pysku kapří tlamky.

1234.jpg

Způsob lovu na tento prut byl za použití krmící rakety spomb a distančních tyček z důvodu toho abych měl krmní a nástrahu na co nejmenší ploše a tím tak zvedl procento úspěšnosti. Vzal jsem zakrmovací prut s raketou a odměřil jsem si patnáct omotů na distančních tyčkách a zaklipoval si vzdálenost na navijáku. Tyčky jsem měl zapíchnuté od sebe na délku krmícího prutu tedy 3,6 metru. Místo jsem si rozkrmil tedy ve vzdálenosti 54 metrů od břehu kam jsem hodil asi osm spombů (střední velikosti) krmení.

1239.jpg

Jako krmení do rakety si Radek připravil mix pelet Rapid Easy Catch Česnek a Ananas o průměru 12mm, které zasypal methodmixem Rapid Excellent a pro zvýraznění pachové stopy v chladné vodě jsem vše přelil aminoliquidem RAPID Kapří Guláš.  Na návazec připevnil na malý vrtáček jednu 14mm plovku česneku, na distančních tyčkách si odměřil vzdálenost tedy patnáct omotů plus k tomu vždy připočítá hloubku v daném místě. V tomto případě přidal šest metrů asi jeden a půl omotu navíc. Je to kvůli tomu, že když máte zaklipovaný vlasec a nepřidáte zhruba o hloubku v daném místě více, nástraha by spadla v tom případě o šest metrů blíž ke břehu, než mám nakrmeno a tím pádem by to nemělo ten správný efekt. Na návazec Radek přidal PVA punčošku a nahodil přesně do rozkrmeného místa. Punčošky si většinou připravuje doma, aby se poté na rybách nezdržoval. Použil pro zatraktivnění lovného místa dva druhy 4mm peletek Rapid SweetCorn a Rapid Extreme - Spiced Protein.

Pokračování příště…

1240.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace