Rozbřesk nad malou pískovnou II. - Radek Šimák a Pavel ,,Bobrman“ Vohralík

15. 01. 21

4562.jpg

Když bylo vše nachystané a měli jsme pruty ve vodě, mohli jsme v klidu postavit vodu na kávu. Sluníčko nám pomalu začalo vykukovat mezi stromy na protějším břehu a kolem malebné pískovny byl nádherný klid. Tento pocit je k nezaplacení, nádherný rozbřesk nad vodou a čerstvý hrnek kávy v ruce uprostřed přírody! Co je víc, než ta pohoda a ten klid! Ale to nemělo dlouhého trvání!

POP - UP DUMBELLS

Asi po dvaceti minutách nás z konverzace vyrušil pravý ,,stalkerový“ prut, na kterém byla nastražena malá ,,plovka“. Paráda první záběr a neleželo to tam ani půl hodinky. Po chvilkovém souboji podebírá Pavel Radkovi nádherného kapříka. Nebyl to žádný velikán, ale vypadal jako by byl namalovaný, ty rozseté šupiny po těle! Udělal nám obrovskou radost i vzhledem k tomu že to byl první Radkův v letošní sezóně a takový krasavec. Vlilo nám to krev do žil a cítili jsme, že jdeme správnou cestou a ryby na naše krmení v obou případech reagují, protože hned potom začal i Pavel tahat kapříky na feeder a tak bylo u vody veselo, že se něco děje. Pavel poslal házečkou další várku, tentokrát se jednalo o pelety Rapid Sweet Corn 12mm. Pokud jsou při chuti, ať baští dál!

4565.jpg

Rybu jsme rychle vyfotili a pustil zpátky. Na prutu si Radek, který je v tomto velmi pečlivý, odmotal opět 16,5 omotů na tyčkách ,,zaklipoval“ naviják a nahodil zpátky. Detail dělá mistra a nutno říci, že tato strategie spočívající v absolutní přesnosti nosí ovoce. Distanční tyče jsou skvělou pomůckou nejen pro závodní, ale i klasický svazový lov na krátké vycházky!

Ryby byli celkem při chuti od samého rána a tak jsme se věnovali spíše lovu než diskusi. Ty kapří junioři nám nedávali šanci. Byl to docela dobrý kolotoč od prutu k podběráku a přes focení šup zpátky do vody. K vodě mezi tím přicházeli další rybáři a sledovali náš ,,kolotoč“, my se asi nezastavíme. Děláme si už takovou malou soutěž, sami pro sebe a zábavu. Ale rozhodují je, že stále a pravidelně dokrmujeme, držíme se stanovené taktiky.

4564.jpg
4562.jpg
4568-1.jpg

Bobrman na tuhý Hard Proffessional přilepený pohledem na špičku, na které je co chvilku vidět záběr, po každém záběru dále dokrmuje se střídáním krmných koulí a dávkou pelet. Radek dokrmuje svým spombovým prutem, pokud to má fungovat, režim vnadění se musí opakovat.

Abychom Vám tady nepopisovali každý záběr tak to malinko shrneme. Je po poledni a náš lov se blíží do finále. Úspěšná krátká vycházka! Radek vytáhl na montáž s Ronnie Rigem celkem devět kapříků a Bobrman na feederový speciál Professional také devět. Říkame si, to není možné, remíza je hezká, ale vítěz lovu musí být. Jen tak z hecu, vždyť to znáte, společné rybaření dvou kamarádů je hlavně o té zábavě. Stop krmení, ať rozhodne příroda.

4561.jpg

Jako by to kapři věděli a dávají si na čas! Aby to bylo fér, Pavel na poslední hod také nastražil montáž s pop-up RAPID REFLEX Ananas N.BA. ke klasickému feederovému krmítku 30gr. na fluorocarbonovém návazci o délce 20cm s háčkem CS velikost 8. Dopíjíme poslední doušky lahodné kávy, tedy lahodná je určitě proto, že u vody chutná vždy nejlépe! Hodně táhlý a pomalý záběr na levý feederový prut s tím, že zdolávačka je velmi dlouhá. Jemná brzda Quanty 4000 má občas co dělat ale Professional nárazy a výpady ryby tlumí. Hrozně dlouhý souboj končí až u podběráku, kde se nám ryba vypíná a krásný kapřík rozhodně přes sedmdesát centimetrů se vrací do své domoviny. Dohodneme se tedy na remíze!

4567-1.jpg

Krásný a efektivní lov! Myslíme si, že hlavním faktorem úspěchu bylo přesné a pravidelné zakrmení,  precizní nahazování do krmného místa a samozřejmě chuť ryb spolupracovat, ta pro úspěšný lov je základem. Bohužel jsme neulovili jiné druhy ryb, pouze kapry a to oba máme při lovu rádi rozmanitost rybích druhů.

Musíme konstatovat, že oba máme velice příjemný pocit z této vydařené vycházky. Perfektně jsme si zarybařili a užili si plnými doušky ten klid v přírodě.

Mějte se všichni fajn a užívejte si rybařinu.

Za MIVARDI tým Radek Šimák a Pavel Vohralík

4563.jpg

 

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace