Sadílek Vladimír - MIVARDI CZ - Rok jak z pohádky

22. 07. 20

29kg-1.jpg

Šest týdnů bez ryb a stále trvající abstinenční příznaky, nás přiměli s Pavlem odjet opět od našich milovaných rodin na další rybářskou výpravu na náš velice oblíbený revír. Plni očekávání jsme tedy vyrazili vstříc dalšímu krásnému rybářskému dobrodružství. Před námi byly čtyři krásné zářijové dny, kdy oba s Pavlem vypneme od všedních hektických pracovních dnů a budeme nasávat plnými doušky krásy naší přírody, ryb, zvěře a radostí kolem toho celého. Toto období mám osobně hrozně moc rád. Příroda nám ukazuje, co se dá vše vykouzlit s naší krajinou, stromy a keři. Maluje krásnými barvami a to nemluvím o těch krásných mlhavých ránách. Prostě krása střída nádheru.

NOVINKY 2020

Netrvalo dlouho a stáli jsme s  Pavlem na břehu překrásné pískovny. Byli jsme oba v duchu plní očekávaní, co nám voda na této výpravě připraví a co nám poodhalí za poklady, které se tu jistě prohání po písečných lavicích. Počasí jsme měli jak na houpačce. První dny jsme čelili studenému větru a dešti až ke konci a poslední den výpravy se nám počasí ustálilo a umoudřilo. Plán jsme měli jasný.

29kg-1.jpg

Dostát za pomoci spodového vnadícího prutu Spod Rod G50 8lb co nejvíce namíchaného krmení  V1- Extréme 3 kg, kukuřice a spařené řepky na dno pískovny pro vytvoření hustého atraktivního koberce. Na jeden den jsme měli takto namíchané směsi plnou vrchovatou míchací tašku s víkem XL. To celé jsme ještě zasypaly dvaceti až třiceti raketami boilies Rapid Champion Platinum B17, Sea a Rapid Easy Catch Anglická Jahoda, Česnek & Chilli. Sázeli jsme na to, že kapři v tomto období budou zvláště při chuti a že budou potravu přijímat ve větších dávkách. Po celou dobu výpravy se nám ukázalo, že jsme se ani trochu nemýlily. Kapři pravidelně navštěvovali naše lovná místa, což dokazovali jejich nacpané pupky řepkou a našim boilies a také častými, pravidelnými výskoky nad hladinu v našem krmném místě. Chytali a krmili jsme ve vzdálenosti 90 metrů.

p7290057.jpg
p8010084.jpg
p9180095.jpg

Po celou dobu jsem se snažil o co nejpřesnější hody do jednoho místa. Na každém prutu jsme měli na vlascích udělané značky, abychom byli s našimi nástrahy možná co nejblíže našemu zakrmení. Po celou dobu výpravy nám také velice fungoval zig rig, hlavně v době krmení. To bylo většinou stoprocentní, že se nějaký ten kapr chytí. Já osobně tuto metodu chytání kaprů používám skoro na každé výpravě na stojaté vodě. Vždy mi to přinese nějakého toho kapra. Většinou, když vidím, že aktivita kaprů ze dna je slabá, nebo dokonce žádná, tak vždy sázím na chytání ve sloupci a kousek pod hladinou. Při této metodě si pokaždé vzpomenu, jak jsem na našem rybníku u nás ve vesnici, kde žiju, chytával s modrými laminátovými pruty Lipno na kůrku tvrdého chleba, který jsem dosti často sám ukusoval a jedl. Vzpomínám na podvečery, kdy kapři mlaskali mé nastražené kůrky a já, při záběru sledoval, jak se mi velice povolený vlasec pomalu napíná. Ten pocit a ten zvuk mlaskání krmících se kaprů již nikdy nezapomenu. Někdy se mi zdá, jak to v podstatě bylo jednoduché a krásné.

20kg-2.jpg

 Na návazec pro chytání ve sloupci vždy používáme Zig-link, dokonale čirý plovoucí vlasec ze zcela hladkým povrchem, určený pro lov ve sloupci a  háčky M-Point CS, nebo WG, velikosti 8. Máme to tak už zaběhlé a vyzkoušené. Víme, že nám to tak funguje už dlouho a nic jiného nevymýšlíme. Nástraha, jako vždy Rapid PopUp Reflex Pineapple + N.BA. 14 mm. Pro chytání ze dna jsme používali osvědčenou již z předešlých výprav, naší oblíbenou kombinaci potápivého boilies Rapid Champion Platinum-B17 20 mm + Sea 20 mm, nebo kombinaci boilies Rapid Champion Platinum-Sea 20 mm + Rapid PopUp Reflex Garlic 14 mm. I tak mi to nikdy nedá a samozřejmě, že zkouším i jiné příchutě, jiné kombinace, malé, či velké nástrahy a různé pelety a tak různě. Rád zkouším a vymýšlím nové věci. V chladnějších dnech často používám samotné PopUp Reflex Garlic 14 mm s válečkem naplněné PVA supramesh punčochy. Používám pelety Rapid Easy Catch Česnek 4 mm.

21kg-0.jpg
dkac-0.jpg
25kg-0.jpg

Vše opět šlapalo jak má a na maximum a my přelstili mnoho pěkných a zdravých vypasených kaprů. Podařil se mi i moc pěkný, čistý nadějný kapr řádkáč. V budoucnu, až trochu nabere, tak to bude velký krasavec. Naše nástrahy plnily výborně svou roli. Hlavně Pavlovi. Tento rok je pro Pavla jak z pohádky. Snad něčím magickým, nevím. Každou výpravu chytne krásné a velké zdravé kapry. Když spolu s Pavlem zavzpomínáme a zapátráme v paměti a projdeme uložené fotky z letní výpravy na jiném revíru, dostaneme se k fotkám krásného 25 kg kapra šupináče, kterého Pavel zdolal po velkém vyčerpávajícím boji pro oba. Kapr zobnul boilies Champion Platinum B17 20 mm. I mně se na této letní výpravě dařilo a povedl se mi šupináč lehce přes 20 kg, který si vybral pro změnu kombinaci potápivého boilies Rapid Easy Catch Ananas+N.BA. 20 mm+ Rapid  PopUp Reflex Pineapple+N.BA. 14 mm Neodolatelná kombinace pro velké kapry.

p9190163.jpg
  

No a jak tomu tento rok tak bývá, ani na této výpravě tomu nebylo jinak a Pavel se do toho znova opřel. Nejprve chytil druhý den kapra 21 kg a to netušil, že nejkrásnějšího, největšího a nejtěžšího kapra výpravy chytne hodinu před naším koncem. Představte si, že poslední kapr, který se nám povaloval pro něj v malé podložce, vážil krásných 29 kg!  Opravdu nevím, kam to Pavel hodlá ještě posunout. Jsem za něj opravdu moc šťastný a rád. Oba tyto Pavlovi velcí kapři zabrali na kombinaci boilies Rapid Champion Platinum-Sea 20 mm + Rapid PopUp Reflex Garlic 14 mm. Tato kombinace slavila úspěch i po této zářijové sportovní rybařině o pět týdnů později, kdy se mi podařil nádherně tlustý a nacpaný 20 kg lysec. Je to prostě top nástraha. Nezbývá nám, než poděkovat svatému Petru za mimořádně zdařilý rok a přát si, aby i ten následující byl tak dobrý.

 

p9180100.jpg
p9190140.jpg
pa240256.jpg

Kamarádi, přátelé a Mivarďáci, mějte se u vody krásně!

Sáďa a Pavel

 

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace