Správná volba...

07. 08. 18

2-31.jpg

Klobouk dolů, tak mladým rybářům za tak pěkný článek! To nadšení z toho cítíme za celý tým MIVARDI. Většinou si výpravy neplánuji dlouho do předu. Ovšem, u této výpravy tomu bylo jinak. Za okny padal sníh a v kalendáři jsme měli nalistovaný leden. Zvedl jsem telefon a zavolal mému dlouholetému kamarádovi Vítkovi. Dohodli jsme místo a termín. Oba jsme byli natěšení, až se vrátíme na místo, kde jsme již oba chytali. Abych vše vysvětlil…

Přípravy, cesta, příjezd
Čas se kvapem krátil a zbývalo posledních pár dní do odjezdu. Domluvili jsme se na krmení, termínu objednávce a vaření partiklu. Zvolili jsme Kukuřici a Tygří ořech. Vše jsme uvařili a nechali fermentovat. Krmení bylo také objednáno. V den odjezdu jsme vše nabalili do auta a vyrazili. První zastávka nás čekala hned po výjezdu z domu. Bylo potřeba doplnit pohonné hmoty a také zakoupit dálniční známku. Další zastávka byla naplánovaná v Mohelnici v prodejně Mivardi. Tam jsme se oba moc těšili. První část cesty jsme zvládli hravě a dorazili do Mohelnice. Tam nás kluci na prodejně vřele přivítali, což nás moc potěšilo. Vyřídili jsme objednávku, u které jsme se velice zasmáli, kluci nám naší objednávku přivezli v nákupním koši, který byl až po okraj plný. Už jsme měli plné auto až po strop, a teď toto ještě. Ale vše se vlezlo a my mohli pokračovat v cestě. Po dalších dvou hodinách cesty nám navigace oznámila „dorazili jste do cíle‘‘. Byli jsme šťastní, že jsme cestu zvládli. A začal kolotoč, který asi všichni moc dobře znáte. Vybalit, nanosit, rozložit bivak, stojan, navázat pruty, vybrat správnou kuličku pod háček, nafouknout člun a tak bych mohl pokračovat.

 

Den první
Vše bylo připraveno a my mohli vyrazit na vodu. Čekala nás spousta práce. Bylo třeba najít místa pro naše čtyři pruty a pořádně je rozkrmit. Na vodě se jsme strávili téměř 2hodiny. Stálo to za to ? To se uvidí v následujících hodinách. Co se týče krmení, tak jsme rozhodně nic nezanedbali. Připravili jsme si mix z Tygřího ořechu, halibut pelet, round pelet a boilies Champion Devill Squid a Excelent Kapří guláš  18 a 24mm. Dvě místa jsme rozkrmili větším množstvím kukuřice, ořechu a boilies Ananas N.BA. Já jsem jako nástrahu zvolil dvě „patnáctky‘‘ devill squidu naložené v aminoliquidu, druhou montáž jsem obdaroval samotnou popkou ananas, naložené v esenci totožné příchutě. Popku jsem položil do „kukuřičného pole‘‘. Vítek na své montáže zvolil Kuličku Kapřího guláše, které naprosto věří. Zvolil průměr 18mm. Na jeho druhý prut putovali dva ořechy nadlehčené umělou kukuřicí magic corn. Večer jsme se dočkali jediného záběru. Vítkův prut se rozjel těsně po setmění. Ryba se nechala ošálit na Kapří guláš. Odbyla půlnoc, stáhli jsme pruty a oba se po náročné cestě těšili do svých spacáků

 

1-4.jpg
3-32.jpg
5-28.jpg

Den druhý
Ve čtyři ráno zazvonil budík. Čekala nás ranní rutina. Vykopat ze z vyhřátého spacáku, ustavit stojany, nahodit pruty. Pak už jen zkontrolovat příposlechy a znovu ulehnout do spacáku. Oba jsme si však přáli, abychom ve spacáku nebyli dlouho. A taky že ne. Ryby jsme měli v krmném místě najeté. Za ráno jsme úspěšné zdolali 7 kaprů. Bohužel, velikost zatím nebyla nějaká ohromující, ale byli jsme rádi za každou rybu. Od místních jsme totiž dostali informaci, že ryby jsou téměř apatické. Asi to jen chtělo něco udělat jinak, podobně jako jsme udělali my dva. Celý den se nesel v poklidném ruchu, rybám se moc nechtělo. Zastavil se za námi jeden dlouholetý kamarád, kterého jsme viděli snad po roce. Zůstal s námi celý večer. Měli jsme si toho hodně co říct. Přišel podvečer, a to nám dávalo impuls. Je třeba vyrazit na vodu, přihodit rybám další várku krmení, napíchnout nové kuličky a pruty přesně uložit na svá místa. Nástrahy zůstaly stejné.

 

Boban, proč ti svítí obě diody modře…
Vítkovy diody měly v noci červenou a modrou barvu, kdežto moje svítily jen modře. Zvedl jsem se z křesla a jemně potáhl za silon. Tím se rozsvítila červená dioda. Posadil jsem se a dioda po zhasla. „boban, můžeš jít znovu‘‘. „Nene Vítku, mě to brzy rozsvítí ryba“. Netrvalo dlouho a skutečně. Pomalý padáček značil opět menší rybu. Zvedl jsem prut ze stojanu a ryba se rozjela. Během chvíle mi z mého Lynxu zmizelo 40metrů silonu. Pak jsem rybu otočil a pomalu jí dostával ke břehu. Tam však nastalo Rodeo, trvající více než 30 minut. Všude okolo břehu byli napadané stromy a ryba to moc dobře věděla. Štěstěna však stála na mé straně. Konečně byla ryba v podběráku. Neskutečný pocit ! Záplavy štěstí ! Radost ! Rybu jsme opatrně položili do podložky. Háček krásně seděl v koutku obrovské tlamy.  Rybu jsme zvážili a navážili jí úchvatných 16,8 kg při délce 96 cm. Osobák ! Je to tam ! Další úžasnou věcí bylo, že to byla moje první přes 10 i přes 15kg ! A v jednom !  Proběhlo focení a samozřejmě pouštění ryby zpět do své domoviny. Rybě zachutnali dvě kuličky devill squidu v průměru 15mm. Po ukončení doby lovu jsme si ugrilovali steaky, otevřeli láhev Jagermeistra a rybu oslavili.

 

7-24.jpg

Třetí den výpravy
Ranní vstávání neproběhlo. Důvod ? Nešli jsme vůbec spát. Celou noc jsme si s Vítkem promítali ten večer, fotky ryby jsme zhlédli snad stokrát ! Také jsme si připomněli Vítkův osobák. Také z této vody. Náhoda ? Dva nejlepší kamarádi mají osobáček na stejné vodě. Montáže jsme poslali na svá místa a šli si lehnout, byli jsme unavení do morku kosti. Nespali jsme však dlouho. Opět však menší ryby. To nám ale nevadilo, jelikož, kdo si naváží malých ryb, nemůže chytat ty velké ! Den opět probíhal v poklidném režimu. Poznali jsme nové přátele, kteří začali chytat vedle nás. Bylo úsměvné, jak okamžitě kluci poznamenali že nejsme místní, že asi budeme od Ostravy. K obědu jsme si připravili Domácí pizzu. To jen tak někdo nemá na rybách. Ano, někdy si připadáme, spíše jak na nějakém Gastro zájezdu, než na rybách. Domácí Burgery, pizza, palačinky, steaky a mnoho dalších dobrot si s Vítkem na rybách připravujeme s oblibou. Najedli se, uvařili kávu a jak to tak bývá, zrovna ve chvílí kdy se Vítek pokoušel napít ze šálku, dostává brutální jízdu. Po 10ti minutovém souboji máme v podběráku další krásnou rybu. Šupináč s váhou 8,6 kg nám dělá radost a motivuje nás na další večer. Nakrmeno, připraveno. Padá tma. Zdoláváme pár menších kaprů. Chvíli před půlnocí mám záběr. Průběh zdolávání dává tušit další pěknou rybu. Bohužel po 10ti minutách souboje rybu ztrácím. Občas musí vyhrát i ryba.

 

Čtvrtý den
Měli jsme před sebou poslední noc výpravy, takže jsme nic nechtěli nechat na náhodě. Také nás podle předpovědi počasí čekala k večeru bouřka. Pruty a krmení jsme jeli vyvézt o hodinu dříve, než předchozí dny. Stihli jsme to v pravý čas ! Došlápli jsme na břeh a začal kolotoč bouřky, klidu a záběrů. Nebyl to jen tak ledajaký déšť, ale skutečné lijáky. Podle informací na jižní Moravě pršelo téměř po měsíci. Voda nám dokonce natekla i do bivaku, a to v takovém množství, že nám v něm chvíli stálo 5cm vody. Ovšem, i přes velice silný vítr to s naším bivakem New Dynasty ani nepohnulo ! Prostě skvělý výrobek ! Slejvák přišel ve třech sledech, takže o zábavu bylo postaráno. Mezi prvním a druhým kolem dostávám záběr a v podběráku končí krásný lysec s váhou 6,1kg. Rybu pouštím a začíná znovu pršet. Je již tma, zalezáme do bivaku a vaříme si večeři.

8-19.jpg
4-27.jpg
6-27.jpg

Závěrečný den
Ráno jsme naposledy vstali a nahodili. Samozřejmě si šli lehnout, čekala nás dlouhá cesta. Ráno jsme ještě zdolali několik menších ryb. Po snídaní a ranní kávě se pomalu pustili do balení. Nějak jsme nespěchali, takže vše bylo zabaleno až kolem oběda. Veškeré věci jsme naskládali do auta a vyrazili opět na 300km dlouhou cestu. Ještě než jsme ale naplno vyrazili, zastavili jsme se na něco dobrého k snědku

 

Bilance
Najeli jsme téměř 700kilometrů, cesta tam byla mírně delší, kvůli zastávce v Mohelnici. Co se týče krmení, tak jsme za celou výpravu vyházeli zhruba 20kg boiliesu, 10kg halibut pelet(používali jsme je pouze první dva dny), 10kg tygřího ořechu a 40kg kukuřice. Ryb jsme zdolali také dost. Na břeh se podívalo kolem 30 kaprů, z toho 3 byli přes 5kg, jeden přes 15kg. Nejlepšími nástrahami byli dvě kuličky Devill squidu nebo jedna kulička kapřího guláše. Neskutečně jsme si to užili. Nyní už vymýšlíme další výpravy, ale ty už budou v okolí našeho bydliště. Ovšem, v září bychom se rádi vrátili na pár dní na Jižní Moravu. A zase ve stejném složení…Já(Boban), Vítek, Devill squid, Kapří guláš a náš maskot, plyšová vydra. Děkujeme moc firmě Mivardi za skvělé produkty.

 Denis Boban Polášek a Vítek Novák

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace