Tři vycházky pod širákem - Tomáš Lyčka

07. 09. 18

img_7338.jpg

Ahoj rybáři, v této zprávě Tomáš popsal, jak probíhali jeho tři vycházky pod širákem na svazových vodách. Jak vybral místo, jaké zvolil nástrahy a návnady a s jakým úspěchem! Tomáš je opravdu parádním dopisovatelem našeho týmu, jeho poznatky jsou pro nás důležité!

První vycházku jsem podnikl na celý víkend na pískovnu, ale před tím, než jsem v pátek jel k vodě jsem si o den dříve šel zakrmit. Vsadil jsem na větší dávku krmení, která se skládala z 10 kilo mixu pelet a 5 kilo boiliesů různých druhů a průměrů. Po příjezdu na místo jsem se rozhodl že jedním prutem budu chytat přímo v krmné kampani která se mohla nacházet 110 m od břehu a druhým prutem jsem chytal mimo tuto kampaň a pouze jsem nakobroval pár kuliček kolem.

7522789184_img_7689.jpg

V pátek se mi podařilo do půlnoci ulovit plno kaprů do 60 čísel na oba pruty. V sobotu to bylo podobně, ale nebralo to tak intenzivně jako předešlý den, po poledni přišel první macoň osmdesát čísel, velice potěšil z této těžké vody, přišel mimo krmné místo. Neděle se odehrávala stejně jako sobota, kapříci do 60 cm. Nejúspěšnější nástrahou byla kulička B17 s anasovou popkou a také sea s totéž popkou.

img_7330-1.jpg

Druhou vycházku jsem podnikl od pátku do pondělí na stejnou pískovnu. Příjezd byl brzo ráno abychom s kamarádem chytli místo, to se podařilo, naštěstí. Ale smůla mě prováděla tři dny vkuse, někdy není na rybách každý den posvícení. První záběr přišel hodně rychle, ale ryba z podběráku vyklouzla, kapr měl odhadem 80+.

7522755104_img_7693.jpg

No, co se nadělá, záběry postupně přicházeli, ale buď se ryba vyháčila a, nebo mi to uřízla o zdejší slávky. Až v pondělí jsem vytáhl všechny ryby, které mi zabrali, jednalo se o násaďáky. Nejvíce záběrů přicházelo na moji osvědčenou klasiku, sea s ananas popup.

img_7370.jpg

Třetí vycházku jsem podnikl se strejdou alias Buddhou. Jeli jsme na jeden rybník od pondělí do úterý. Nepočítal jsem žádné zázraky, nakrmil jsem půl kilem boilie sea 24 mm, v pondělí přišel navečer první kapr okolo 45 čísel, říkám si: „tak večer to přijde“, ale bohužel nic. Až další den ráno mě vytáhli z postele dva kapříci, jeden mi upadl u břehu, byl to lyseček odhadem do 50 cm, poté přišel další, to už vypadalo na lepší rybu, taky že jo.

img_7696.jpg

Sice nízkej ale i tak nadherný šupík odhadem do 80 cm, velice potěšil. Od vody nás vyhnal o trochu dříve déšť který hlásili. Všechny ryby opět přišli na vražednou kombinaci sea s ananas popup. Strejda neměl tentokrát štěstí, tak snad příště až spolu vyrazíme, tak se mu něco pěkného povede.

img_7341.jpg

Za Mivardi Tým Tomáš „Lyčud“ Lyčka.

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace