Josef Petráš – MIVARDI ČR - Podzimní řeka

17. 04. 19

img_3890.jpg

V odpoledních hodinách jsem se vypravil, jen na pár hodin k řece, na úsek kde jsem ještě nikdy nechytal. Po změření hloubky markrem jsem zjistil, že ve vzdálenosti 30 metrů je koryto s hloubkou čtyř metrů a od břehu ke korytu je hloubka cca 1,5 metrů. Do koryta letěla montáž s jednou B17 o průměru 24 mm a dokobrováno dvěma kily B17. Do příbřežních partií jsem jen zhoupl montáž pod kterou se houpala jedna koule Cherry o průměru 18 mm zabalené v pastě stejné příchutě.

Do večera jsem dostal na Cherry dva menší kapříky z řady jídelních. Na B 17 v korytě došla jedna jízda,těsně před desátou večer,  na konci byl pěkně zbarvený šupinatý sedmdesátník. Po tomto krasavci jsem vše zabalil a ještě zakrmil na další den.

Boilies RAPID EXCELLENT CHERRY

Druhý den odpoledne jsem se vrátil na místo činu a udělal vše stejně jako den před tím. Do setmění  záběr nebyl, i když bylo místo pěkně zakrmené, ryby se neukazovaly.

img_3890.jpg

V devět večer se rozjel prut nahozený v korytě . Po krátkém boji jsem podebral pěkně vypaseného šupináče, po vyfocení a s prosbou -  pošli bráchu, byl vpuštěn do svého živlu.

img_3894.jpg

Blížila se desátá večerní a já začal balit věci. Prut který se zhoupl v příbřežních partiích šel do padáku a po dotočení prověšeného vlasce jsem ucítil odpor - kapr se rozjel od břehu cca 20 m a bylo vidět, že mám čest se silnou rybou. Po několika minutách jsem podebral dalšího šupíka, ve vaničce jsem zjistil, že jsem byl vyslyšen a první kapr poslal svého staršího bráchu, který měl  o půl kila více a byl prvnímu kaprovi hodně podobný.V podložce bylo vidět, že tomuto staršímu bráchovi velice chutnala celkem podceňovaná Cherry.

img_3896.jpg

Tak se snad ještě letos dostanu na nějakou pár hodinovou výpravu a třeba se ještě poštěstí si vychutnat nějaký letošní poslední boj  před tím, než nám mrazík ukáže, že máme zůstat doma a užívat si rodinnou pohodu.

 

img_3905.jpg

Krásné dny u vody.

 

img_3909.jpg

Josef Petráš

img_3919.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace