Prudké ochlazení – Tomáš Lyčka – MIVARDI ČR

06. 12. 18

img_8629.jpg

Po delší době jsem se opět dostal na moji srdcovku, svazovou pískovnu. Ve středu jsem si byl najít místo, které by mohlo být s přicházejícím podzimem pro ryby zajímavé, s markerem jsem si našel místo kde jsem ještě nikdy nechytal na hlubší části jezera, kde hloubka byla okolo 8-9 m na úrovni 100 m, poté blíž k břehu se hloubka zmenšovala a ukazovaly se i řasy a tráva, které je tento rok na tomto revíru poměrně dost.

Nakrmil jsem si kilogramem boilies velikosti 24 mm, abych si trošku stáhl a vyselektoval větší ryby. Ve čtvrtek jsem použil k zakrmení i pelety a to turbo a halibut.

V pátek přijíždím na místo okolo druhé hodiny odpoledne, foukal silný vítr a bylo poměrně teplo. Pruty nahazuji ve čtyři, první záběr na sebe nenechal dlouho čekat a menší krásný šupináč končí v podběráku. Další záběr přichází půl hodinku po setmění a ryba nevypadá špatně, vysoký kapr s délkou 80 cm končí opět v podběráku, zdokumentuji si ho a pouštním ho zpět, zobnul si 2x24 mm Vyzutý Tonda.

img_8594.jpg

Večer přichází co půl hodinu záběry, ale ryby nedokážu zdolat, vždy mi v průběhu zdolávání zajeli do stejné vázky cca 80 m od břehu. Takto to probíhalo až do půlnoci a byl jsem celkem zklamaný.

img_8629.jpg

Tomáš Lyčka

Ráno ve čtyři hodiny montáže posílám zpět do vody, hlásili i poměrně velké ochlazení, ale rybám to asi nevadilo. První záběr dne přichází se svítáním bohužel ryba opět zajela do vázky. Další rybu se podařilo úspěšně zdolat, pěkný lysec. Po rybě jsem zakrmil mixem pelet a boiliesů zalité B17. V průběhu dne se občas nějaká menší ryba podařila, ale s přicházejícím večerem záběry ustaly.

img_8625.jpg

Ráno kolem 7 hodiny mě z postele vytáhl pěkný twotone šupináč s délkou 83 cm a necelých 12 kg, sebral si jednu 24 mm kouli Devil Squid. Rozfoukal se také poměrně studený vítr a záběry tím ustaly. V jednu hodinu odpoledne odjíždím domů a těším se na další vycházku na tuto vodu která proběhne do 14 dnů.

Za Mivardi tým Tomáš “Lyčud” Lyčka.

img_8585.jpg

img_8606.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace