Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Sázka na jistotu

03. 05. 19

1-4.jpg

Je brzké jaro a já mám konečně trochu času na první výpravu přes noc. Opět volím divokou vodu s minimálním tlakem rybářů. K vodě přijíždím den před zahájením lovu, abych si vše v klidu připravil na ráno. Pruty, montáže a vše potřebné k přespání a lovu mám nachystáno. Budík konečně zvoní a můžu se začít věnovat samotnému lovu. Lovné místo volím u popadaných keřů na protějším břehu, kde se ráno sem tam nějaká ryba ukáže.

Boilies RAPID EASY CATCH ANANAS

Voda je ještě velmi studená a proto na jeden prut volím mou nejoblíbenější kombinaci Boiliesu Rapid Champion Platinu B17 18 mm a 14 mm Rapid Pop Up Reflex Devil Squid. Druhým prutem zkouším taky velmi účinnou zbraň  Rapid Easy Catch Ananas + N.B.A o průměru 24 mm doplněným o 14 mm Rapid Pop Up Reflex Ananas. Samotný velmi jednoduchý návazec se pak skládá ze šňůrky Survivor 30 lb a háčku M-Point AS velikost 6 doplněný o broček. Jak já říkám, v jednoduchosti je síla.

 

1-4.jpg

Na lovné místo nakobruji zhruba dvacet až třicet kuliček B17 zalité v tekuté potravě Krill a stejné množství 24 mm Ananas. Vše je připraveno a už jen čekat.

 

2-42.jpg

První záběr přichází po pár hodinách na B17  a já mohu zanedlouho podebrat prvního kapra. Pár fotek a šup zpátky do vody. O dvě hodinky později přichází pomalá jízda na Ananas a po zvednutí prutu cítím, že by se mohlo jednat o lepší kousek. Nemýlím se. Sedmdesát centimetrů dlouhý šupináč mi udělal  radost.

 

3-39.jpg

Jsem spokojený s výsledkem a čekám, zda se ještě něco povede.

Těsně po setmění dostávám padáček na B17. Domotávám a zvedám prut. Necítím skoro žádný tah a říkám si, že se nejspíše jedná o nějakého prcka. Zdání ovšem klame. Ryba rychle jede ke mně a já neustále domotávám. U břehu je mi už vše jasné. Stačím jen říct slovo amur a ryba cítí mělčinu a  pořádné výpady mohou začít. Tyto výpady trvají ještě chvíli a konečně mám amura v podběráku. Sedmdesát pět centimetrů dlouhý amur mi udělal velkou radost na to, jake panují podmínky. Vítr střídá déšt a déšt střída slunce. Typické jaro. Po tomto amurovi ještě následoval jeden pěkný kapřík na béčko a já mohu s klidným srdcem jít spát.

 

4-37.jpg

Ráno opět montáže letí na lovné místo, ale záběru jsem se už nedočkal.  Zahájení sezóny vyšlo na jedničku a jak se dařilo parťákovi Honzovi ? To jistě uvidíte v jeho zprávě.

Všem přeji mnoho pěkných chvil u vody.

 

5-34.jpg

Za Mivardi Promo Team a Carp Team Matoha Tomáš

6-34.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace