Tomáš Kos - MIVARDI CZ - Mezi cejny

29. 04. 19

img_9564.jpg

Naskytli se mi volné tři dny v týdnu a toho se muselo využít. Samozřejmě mé kroky směrovali k vodě. Při výběru lokality jsem se rozhodl pro proudnější úsek řeky. Během balení mi zvoní telefon, na jehož konci se ozývá můj bratr. Po pár větách zjišťuji, že nemá co dělat. Slovo dalo slovo a bratr nerybář jede se mnou. Příjemná změna. Po příjezdu jásám. Vybrané místo k lovu je volné, zleva ani zprava není vidno kapraře. Na nic nečekáme a místo zastavujeme brolly a deštníkem. Při rozdělávání rodpodu, prutů a dolaďování koncové montáže, přemýšlím nad vhodnou strategií lovu. Prvním prutem budu prochytávat koryto řeky, kde budu krmit větším množstvím Halibut pelet a boiliesu Rapid.

CAMOCODE Mainline – kaprařský vlasec MIVARDI

 Druhý prut jsem se rozhodl nahazovat k protějšímu břehu mezi stulíky do maximální hloubky 2 metrů. Zde budu krmit kobrou Carbo Stick ve velikosti XL, menší množství krmení, a to pouze boiliesem Crazy liver o průměru 24 mm, na který budu také chytat.

img_9564.jpg

Celý den se nic neděje a s přicházejícím západem slunce dostávám nesmělé záběry z koryta, bohužel ne od cílové ryby. Na háčku je vždy oběšená bílá ryba. Před koncem doby lovu dostávám záběr i na prut z protější strany, a opět se jedná o cejna. Ráno již nahazuji montáže na svá místa s novými návazci, kde jsem prodloužil délku vlasového přívěsu. Od háčku k boiliesu jsem nechal 4 cm vlas. V brzkých dopoledních hodinách i na tuto montáž vytahuji cejna. A od dopoledne ani píp. S příchodem tmy řeka opět ožívá a do konce povolené doby lovu se k bílé rybě podívaly na podložku i tři kusy kapřího dorostu z podzimní násady.

 

img_9345.jpg

I přes pravidelné krmení začíná třetí a poslední den ve stejném duchu, a to tak, že přes den nejsem schopen docílit jakéhokoli záběru. Hodiny plynou dál a dál, a mě nezbývá nic jiného, než opět doufat v aktivitu ryb v noci. Na strategii nic neměním a začíná se vyplácet. Jak se setmělo, dostávám pravidelné záběry z obou lovných míst, tentokrát pouze od kaprů. A konečně se podařily i dva kusy vyšší váhové kategorie. Většího jsem si i zvěčnil na fotografii.

 

img_9532-1.jpg

Pár poznatků a zajímavostí závěrem:

-      produktivnější bylo místo z koryta (přisuzuji stylem vnadění)

-      největší kapr přišel od stulíků (přisuzuji stylem vnadění)

-      produktivita ryb pouze v nočních hodinách

-      z počátku výpravy jsem měl záběry pouze od bílé ryby (pravděpodobně se kapři v lovném sektoru nevyskytovali)

-      v průběhu výpravy to bylo se záběry 50:50 (pravděpodobně kapři našli krmná místa a začali se na nich krmit společně s bílou rybou)

-      koncem výpravy jsem měl záběry pouze od kaprů (pravděpodobně kapři do krmných míst bílou rybu nepouštěli)

 

img_9314.jpg

Všem slušným rybářům, ať to jezdí.

Tomáš Kos

img_9579.jpg

img_9592.jpg

img_9573.jpg

 

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace