Velmi úspěšný lov – Jarda Tošner – MIVARDI CZ

11. 05. 20

dsc_0076-7.jpg

Už od začátku listopadu jsem testoval nová místa, kde by se kapři mohli zdržovat v chladnějším počasí. Hned první výprava, už někdy na začátku listopadu se podařila a povedlo se mi zdolat pár krásných kaprů. Postupně jsem místo testoval víc a finálová výprava se stala až v prosinci. Když přicházím domů ze školy, okamžitě nosím věci do auta a vyrážím. Chvilku po příjezdu na místo připravuju krmení, do kterého jsem dal půlky boilie pelety a celé jsem to zalil dipem a následně horkou vodou.

KAPROVÉ NÁVNADY RAPID

Šel jsem si připravit pruty, montáže a vše kolem. Mezi tím mi krmení krásně působilo, vylil jsem vodu a zalil znova dipem a přidal method mix. Celé kaše bylo asi 5kg, úvodní zakrm byl něco kolem 3 kg a ostatní jsem si nechal, kdyby najela ryba, abych mohl dokrmovat. 

dsc_0076-7.jpg

METHOD MIXY RAPID 

Což se i stalo.Tohož večera se mi ještě povedlo chytit 3 kapry do 70 cm. V 5 nahazuji své montáže a dokrmuji. Kolem půl 8 přichází lepší ryba a tou byl kapr kolem 10. Až do večera byl klid a já měl čas na focení a přípravu montáží. Večer se to opět rozjezdilo, chytl jsem 5 kaprů znovu do těch 70 cm. Na ráno jsem potřeboval změnu, udělal jsem si návazec na 1 kuličku 24mm dál od háčku a háček vel 6. Krmení jsem založil jen na boilie B17 a Crazy Liver ve velikosti 24mm. V 5 ráno tam vše letí a kolem 6 přichází jeden kapřík střední velikosti.

dsc_0006.jpg
dsc_0088-2-.jpg
dsc_0016-3.jpg

V 8 hodin se mi ale rozjede připoslech, když podebíram kapra konečně lepších rozměrů, rozjede se mi i druhý a na konci montáže je prosincové zvíře přesahující hranici 15kg. Celý rok se mi nepodařilo chytit double. A to, že se mi ho podaří chytit v prosinci jsem si opravdu nemyslel. Nejúspěšnější nástrahou se stala jedna kulička 24mm Crazy liver. Všem přeji krásné chvíle u vody a hodně štěstí do nového roku přeje Jarda.

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace