Za kapříkama v pralinkově

26. 04. 15

Druhému kapříkovi zachutnala kulička

Dostali jsme pozvání od kamaráda Martina na jeden krásný soukromý revír na Vysočině, abychom si zachytali a při té příležitosti udělali kontrolní odlov násadových kapříků na kontrolu jejich stavu a přírůstku s možností si sáhnout na pěkného kapra. Celý týden bylo krásné počasí, svítilo sluníčko a tak jsme se už nemohli dočkat. Navíc poslední zprávy od kamaráda Martina bylo samé pozitivum - chytilo se pár slušných kaprů - 19kg, 16kg,14kg...prostě co více si přát. Navíc se na tento revír nasypali pěkní kapři z revíru Ostrov, kde nebyla majiteli prodloužena smlouva a musel ho do konce roku vylovit. Revír se jmenuje Letny - Dobrá voda u Pelhřimova, má něco okolo 5ha a kromě kaprů i trofejních velikostí se tu dají chytat líni, plotice, amuři a dravci.

 V pátek jsme s Honzou zavřeli obchod, naházeli do auta cajk, s krmením jsme si moc hlavu nedělali, pytel turbo pelet, pytel malých halibutích peletek, trošku partiklu a bylo,cestou naložili ještě Martinovu ženu Ninu(Martin už byl na místě a sondoval vodu a krmil) a vyrazili směr Letny. Cesta je velmi jednoduchá, po dálnici Praha - Brno na 90 exitu jsme odbočili na Pelhřimov, tím projeli, před viaduktem do leva na silnici č.112 směr Horní Cerekev, projeli jsme Zajíčkovem a za velkým rybníkem do leva a byli jsme u vody. GPS 49.3670764N, 15.2811819E. 

ráno jsem si vybral mělčí místo

ráno jsem si vybral mělčí místo

do základu jsem použil hlavně peletky

do základu jsem použil hlavně peletky

není nad klídek u vody

není nad klídek u vody

Přivítal nás Martin Bubla, a představil nám majitele této krásné vody - Petra Šrámka a jeho kamaráda Slávu Pralinku Retzmana. Nebrali jsme si sebou bivak a tak jsme se ubytovali v jednom z pokojů, který se tu dá zamluvit. Velmi nás překvapilo počasí, zřetelně se ochladilo, bylo kolem nuly a foukal studený vítr. Ale to už tak bývá, když se člověk na něco hodně těší, jen aby to nemělo vliv na potravní aktivitu ryb. Poseděli jsme, trošku ochutnali místní specialitu R.U.M., vytahali z kluků co nejvíce informací o vodě, zjistili, že největší hloubka je kolem čtyř metrů, ale ryby se určitě budou stahovat do mělčích partií. Chtěl jsem si jít ještě večer nahodit, ale silný studený vítr a teplota kolem nuly mě rychle pomohli se rozhodnout nechat vše na ráno.

sice slunečno, ale pěkná kosa

sice slunečno, ale pěkná kosa

moje profíčky si s kapříkama opět poradili

moje profíčky si s kapříkama opět poradili

První krasavec přišel na peletku

První krasavec přišel na peletku

Ráno se budím kolem páté a nedočkavě se hrnu si prohlédnout rybník, ale Slávek, který je taky raní ptáče, mě nepustí bez kafe. Z baráčku, kde jsme spali a kde mají kluci základnu, kde je celé zázemí včetně kuchyně, WC i sprchy, je to k vodě asi 20 metrů a tak si beru kafe s sebou a nedočkavě obhlížím pár míst, kde bych si chtěl zachytat. Na levo je mělčina od půl metru do metru, napravo se hloubka svahuje do nějakých dvou až tří metrů a tak si sedám akorát doprostřed, kdy bych chtěl chytat na nějakém metru a půl. Rychle navazuji svého profíka, prvním hodem klipuji asi na 25 metrech, a posílám do vody zhruba deset krmítek s krmením. Červíci moc nespolupracují, protože zůstali přes noc venku a odhaduji, že v noci bylo minus dva - tři stupínky a teď se ručička jen velmi pomalu sune od nulové čárky. Je zataženo, pofukuje studený vítr a tak se oblékám do všeho, co mám s sebou.

 

Druhému kapříkovi zachutnala kulička

Druhému kapříkovi zachutnala kulička

jeden je hezčí než druhý

jeden je hezčí než druhý

kapříci jsou v pěkné kondici

kapříci jsou v pěkné kondici

Domluvili jsme se, že chycené kapříky do nějakých 30 cm budu dávat do vezírku pro kontrolu a převážení, ostatní ryby budu pouštět zpátky. Druhý a třetí feederový prut jsem navázal na klasickou kaprovou montáž s podvazem, kde na jeden přišlo několik zrnek kukuřice a na druhý koule a oba pruty jsem raději opatřil pípákem, abych si jich nemusel všímat a mohl se věnovat lovu. Mezitím vylezl z pelechu i Honzík a tak jsem se mohli pustit do násaďáků. Kapříci byli při chuti a čím více jsme nahazovali a tedy vlastně krmili, tím více a častěji jsme měli záběry. Chytali jsme kapry od nějakých pětadvaceti do pětatřiceti centimetrů, ti šli do vezírku, ´větší bráškové, plotice, líni a amuři šli po vyfocení opatrně zpátky. Takto jsme se bavili až do oběda, počasí nám moc nepřálo, občas i trošku zasněžilo, ale k naší velké radosti rybám to moc nevadilo.

tolik rumu, co jsem vypil za dva dny, jsem nevypil za celý životv-zivote-nevypil.jpg

tolik rumu, co jsem vypil za dva dny, jsem nevypil za celý život

kapříci nedali svoji kůži snadno

kapříci nedali svoji kůži snadno

za pár let to bude krasaveček

za pár let to bude krasaveček

Kluci si odvezli první várku kapříků do svého chovného rybníčka, zkontrolovali jejich stav, zvážili je a zapsali si je do svých statistik. Po obědě si počasí konečně dalo alespoň trošku říci a tak když jsme ochutnali Martinovu specialitu - buřtíky z udírny, znovu jsme se pustili do násaďáků. Celkem jsme jich chytili přes stovku, a mezi tím pár větších, asi dvacet plotic, pár línků, pár amurů a Honza dokonce i candáta. Na revíru naproti nám bylo i několik kaprařů, kteří zde bivakovali a ti chytali jen velké kapry, bohužel jejich míru ani váhu nevím, ale sledoval jsem, že se občas s rybou na podložce fotí.

líneček

líneček

buřtíky z udírny jsou Martinova specialita

buřtíky z udírny jsou Martinova specialita

oblíbená nástraha na kapry opět fungovala

oblíbená nástraha na kapry opět fungovala

kontrolní odlov násaďáků

kontrolní odlov násaďáků

druhá várka násaďáků

druhá várka násaďáků

hladový candát přišel na kukuřičku

hladový candát přišel na kukuřičku

Tentokrát jsem vydržel chytat až do úplné tmy, protože chytat na chemické světýlko je prostě paráda, ale opět mě zima a studený vítr kolem půlnoci zahnal do teplíčka. Povečeřeli jsme, probrali ryby od muškaření až po plavačku, popili několik hektolitrů nápoje R.U.M. (nikdy jsem nevěřil, že mě bude tak chutnat...)a šli spát. Ráno mě vzbudilo sluníčko do obličeje, sucho v krku a hučení v hlavě, ale vše jsem statečně rozchodil.

peltky, kukuřice, řepka a červíci

peltky, kukuřice, řepka a červíci

z ničehož nic začalo sněžit

z ničehož nic začalo sněžit

zadní pohled na krásnou vodu

zadní pohled na krásnou vodu

Dneska jsem se rozhodl, že si i já sáhnu na většího kapříka a tak jsem změnil místo a přesunul se na levou stranu rybníka, kde jsou mělčiny kolem rákosu a ostrůvek.  Předpokládal jsem, že sluníčko ryby zvedne do prohřátější mělčí vody, což se mi vyplnilo a opravdu jsem zde několik menších kapříků chytil, ale toho, na kterého jsem čekal, jsem dostal jak už to bývá na pikra, na šestnáctku vlasec a chvilku před tím, než jsem ten prut chtěl sbalit. Byla to oboustraně poctivá bitva od začátku až do konce, kde jedna i druhá stran měla naprosto stejné šance, nakonec jsem po necelé půlhodině zvítězil a stálo to za to. Pokud si budete chtít parádně zachytat, vřele tuto vodu doporučuji, a přijde si tu na své jak klasický kaprař s bivakem, tak i s možností přespání v některé z pokojů. Jen je důležité předem zavolat a rezervovat si místo, případně se domluvit s majitelem Petrem Šrámkem (777149689), případně s jeho dvěma pomocníky Martinem a Slávkem. S jídlem si taky nemusíte dělat vrásky, kuchyně funguje, WC i sprcha je taktéž v objektu, a chytá se tu jak klasika chyť a pusť, tak si ten, co má rád ryby může kapříka vzít. Vše potřebné najdete na : www.rybarsky-revir.cz

na závěr mi přišel kapr deset plus

na závěr mi přišel kapr deset plus

JO

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

 • Reagovat 29. 04. 2015 | Tomáš (11:56):

  Zdravím. Co to máš za dip v tý skleněný lahvi na fotce č.3?

  • 29. 04. 2015 | Jiří Ouředníček (13:43):

   Specielní dip do "studeného počasí" od firmy pan Jagoš, Mutěnice

  • 28. 08. 2015 | Karel (23:50):

   Tak to jste měli štěstí, já byl dost zklamaný. Dle mého podprůměrný revír

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace