Výsledky závodu DIRKA CUP 2013

14. 02. 13

ma16.jpg

O víkendu, v neděli 10.2.2013 proběhl již 4. ročník pětihodinového dirkového závodu o pohár DIRKA CUP 2013 a divoké prasátko na zamrzlém lomu u Aleše Vondrlíka. Jelikož jsme museli z bezpečnostních důvodů (počasí - tání sněhu),závod o týden odložit, tak nám z původně přihlášených 32 závodníků nakonec nastoupilo jen 28 startujících. Počasí bylo přímo vzorově zimně ukázkové, skoro po celou dobu závodu svítilo sluníčko, ačkoliv teploměr ukazoval kolem minus dvou °C. Led měřil mezi 9 - 13 cm, takže byl naprosto bezpečný. Každý závodník mohl chytat na dva pruty součastně s libovolnou nástrahou, pouze s jedním háčkem bez protihrotu a v ceně startovného bylo ponechání si tří pstruhů. Za pět hodin se nachytalo velmi slušných 130 ks ryb, převážně pstruha duhového, sivena, plotice, červenopeřice, okouna a kapra. Velmi pozitivní je, že nikdo z přítomných neskončil s nulou.

 

V půl deváté jsme měli kompletní seznam závodníků a tak jsme to pískli a odstartovali.  Bylo zajímavé sledovat, jak má každý svůj styl, někdo vláčel, jiný marmyškoval, další pustil dolu rybičku a jiný zase chytal se splávečkem na červíky. Každopádně kdo prošvihl první hodinku, už to neměl šanci dohonit, protože se většina ryb chytila právě v první hodině. Jak to známe z jiných ročníků, první hodinku všichni vydrží věrni svoji dírce, ale potom začne "cestování národů", a vrtání a zkoušení další a další dirky, jak Míra velmi trefně nazval:"led se mění v ementál".

ma4.jpg

pohodička

ma5.jpg

naprosté soustředění

ma9.jpg

pružinka v akci

Počasí bylo parádní, vylezlo sluníčko a tak jsme se měli šanci i trošku opalovat. Bohužel ryby s námi nechtěly moc spolupracovat, to sluníčko bylo dobré akorát pro nás, a čím delší dobu jsme chytali, tím méně ryby braly. Sice se tu a tam ozvalo sporadické ryba - čárka, ale viditelně se jim nechtělo. Protože byla naprosto křišťálově čistá voda,  Míra oběhl lom kolem dokola s kamerou a zkoušel se na ryby podívat. Našel jich spoustu, dokonce mezi zdokumentovanými rybami převládal okoun, ale byl vůči jakékoliv nástraze naprosto netečný.

ma2.jpg

celá plocha pod ledem

ma20.jpg

1.cena = kanec

ma3.jpg

vše po ruce

privl4.jpg

marmyška s červíkem

ma17.jpg

a je venku

ma19.jpg

Martin v akci

ma12.jpg

celý lom pod ledem

privl6.jpg

wolframová marmyška

privl4.jpg

marmyška s červíkem

můj duhák.jpg

můj duhák

červenka.jpg

červenka

nádherně vybarvený kapřík.jpg

nádherně vybarvený kapřík

Pět hodin "opalování" na sluníčku uběhlo jako voda a tak jsme rychle vše spočítali a mohli vyhlašovat. Majitel lomu Aleš Vondrlík daroval prvnímu divoké prase a osobně ho i předal. Jednoznačně vyhrál Honza Prepsl s dvanácti chycenými rybami, před druhým Karlem Frelichem s deseti a třetím Pavlem Brandýským také s deseti rybami(mezi druhým a třetím rozhodla větší pestrost ulovených ryb). Velmi pozitivní je skutečnost, že nikdo neskončil s nulou.

ma13.jpg

předáváme

ma14.jpg

Aleš předává vítězi kance

ma15.jpg

stupeň vítězů

výsledky mazec cup 2013

výsledky mazec cup 2013

Přiložené obrázky

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace