Velká cena Hané - 2. část

02. 10. 10

18974.jpg

2. část

Můžeš popsat dění během sobotního závodu na Křemačovském rybníce?

Na sobotní závod jsem měl vylosován sektor A, tedy na Křemačovském rybníku a číslo 8. Z tohoto místa jsem měl radost, protože se zde chytá nejvíce ryb, sektor se dá vyhrát z jakéhokoliv místa a tento sektor jsem již měl několikrát vylosovaný a podařilo se mi zde udělat i můj osobní rekord o váze přes 78 kg, který byl jeden den i českým rekordem.
Takže jsem měl vlastně vylosovaný sektor, který dokonale znám a dokázal jsem to proměnit.
Ze začátku to šlo sice trošku „ztuha", protože prvních třicet minut jsem měl asi jen dva kapry, ale pak jsem se rozchytal a cítil jsem, že na tom budu velice dobře. V půlce závodu přišlo průběžné vážení, které mi potvrdilo, že sektor zatím vedu s dosti velkým náskokem, což mě uklidnilo. I po tomto vážení mi ryby nepřestaly brát a já jsem již v klidu dochytal zbytek závodu. Druhou polovinu jsem chytl téměř stejně, jako tu první a s váhou 54,32 kg jsem sektor vyhrál.

fotka

V sobotu večer se tradičně pořádá večerní posezení se všemi závodníky, bylo i to letošní něčím výjimečné?

Tentokrát se posezení pořádalo u vodní nádrže v Rohli a doprava z Mohelnice byla zajištěna autobusem. Pití a dobrého jídla, jako jsou zabíjačkové a zvěřinové speciality nebo pečení pstruzi, zde bylo dostatek a k tomu nám hrála příjemně živá muzika. Škoda jen, že účast závodníků nebyla zase až tak velká, protože se trošku pokazilo počasí a každý byl asi hodně unavený ze sobotního závodu.

Nedělní vstávání nedělá některým závodníkům moc dobře obzvláště na Velké ceně Hané, jak se vstávalo tobě v pozici průběžného lídra?

Musel jsem vstávat dosti brzo a tak to nebylo nijak příjemné ?. To, že jsem průběžně vedl jsem nijak nepociťoval. Již se mi několikrát stalo, že jsem po prvním dnu vedl a říkal jsem si, buď to vyjde nebo ne. Hlavní bylo si dobře vylosovat a v pohodě odchytat závod. Ona ta nervozita u mě přichází spíše až během závodu.

Tušil jsi během nedělního závodu, že až závod skončí, že celkově vyhraješ? A kdy jsi se to poprvé dozvěděl?

Na nedělní závod jsem měl vylosováno místo F3 - tedy výborné místo a opět v sektoru, kde se ryby chytají, ale bylo to třetí místo od forhontu, tak jsem z toho měl trochu obavy. Ze začátku se kaprům moc nechtělo a prvního chyceného kapra měl myslím Libor Sámlík, pak na forhontu Pavel Prášek, mezi ním a mnou Jirka Ouředníček a můj soused na pravé straně. Já stále nic a tak jsem začal být trošku nervózní. Až měli tito závodníci tak dva, až tři kapry, tak jsem chytl i já kapra a potom jsem začal chytat tak nějak pravidelně až do konce závodu. Pravidelně ale chytal i můj soused na pravé straně a já věděl, že už na něho nemám. Dobře chytal i Libor a Pavel, ale ti měli občas pauzu, tak jsem tipoval, že o druhé místo budeme bojovat právě my tři. Vážení trvalo celkem dlouho, protože jsme byli poslední na řadě. Na Křemačovském rybníku již byli pomalu zvážení a volal mi Vašek Freylich, že on a Ivan dělali 2 a 1, takže měli součet 3 a pokud bych měl vyhrát, tak musím dělat nejhůře dvojku. Nervy to byly neskutečné, ale nakonec to dobře dopadlo. Můj soused na pravé straně, mladý slovenský závodník Jakub Kuruc, vyhrál náš sektor na 34,6 kg, já jsem udělal umístění 2 s váhou 31,48 kg a pak následoval Libor s váhou 24,6 a Pavel s váhou 22,3. V tuto chvíli už jsem věděl, že jsem se stal celkovým vítězem VC Hané. Sice jsme měli tři stejný součet umístění, ale já měl největší váhu.

fotka

Vodní nádrž v Rohli je známá tím, že jsou zde kapři okolo 3 kil i velcí amuři, povedlo se i tobě chytit nějakou ,,větší rybu? A jaký máš dojem z nedělního závodu?

Chytl jsem asi tři kapry kolem třech kil, ale nic většího se mi nepodařilo chytit, ani jsem žádnou takovou větší rybu nevypnul. U nás v sektoru se ale chytli myslím dva pěkní amuři, tak kolem 4 kg a na druhé straně se taky nějaký chytl. V sobotním závodě se jich chytlo víc a byli mezi nimi i větší. Jirkovi Matejovi se podařilo dokonce chytit i jesetera, ale ti se nepočítají a pouštějí se okamžitě zpět.
A jaký mám dojem z nedělního závodu - určitě dobrý, protože jsem si perfektně zachytal a vyhrál jsem závody. Sice mě trošku mrzelo, že jsem neudělal jedničku v sektoru i v neděli, ale na druhé straně jsem měl obrovskou radost z toho, že se mi konečně podařilo tyto závody vyhrát. První den jsem dělal jedničku v sektoru již několikrát, ale druhý den jsem jel do Rohle, kde jsem vždycky nezachytal a začalo to být pro mě takové prokletí.

Organizace těchto závodů patří určitě k nejvyšším u nás, jak se ti líbil nápad vážit ryby po půlce závodu?

Nápad vážit ryby v průběhu závodu se mi líbil, protože jsem pro jakékoliv nápady, které jsou šetrné k rybám. Problém ale je, že puštěné ryby můžou rozplašit naše nakrmené místo a početnost záběrů může klesnout. Pokud se toto průběžné vážení bude provozovat i na příštím ročníku VC Hané, tak ho budu určitě respektovat. Další možností, jak být šetrnější k rybám, tak by bylo použití třeba dvou vezírků.

fotka

Ještě bych doplnil, že na druhém místě skončil Ivan Görčöš se součtem umístění 3 a váhou 53920gr tedy téměř o 30 kilo méně než vítězný Dušan. Na třetím místě se umístil další závodník RSK MIVARDI Václav Freylich taktéž se součtem 3 a váhou 52820gr. Nakonec bych chtěl poděkovat Dušanovi za poskytnutý rozhovor a popřát mu hodně štěstí nejen v rybářském životě.

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace