Jožka Petráš – Mivardi CZ – Lynx LX

13. 11. 20

img_0467.jpg

V následujících řádcích se pokusím vám přiblížit naviják Mivardi Lynx LX. Jedná se o novinku pro rok 2020, menšího bratra už poměrně známé vlajkové lodi mezi navijáky Mivardi, navijáku Lynx. Mezi jeho hlavní přednosti patří titanová osa, pomalá oscilace zajišťující hladké ukládání vlasce na cívku, které oceníte hlavně při delších náhozech, 9+1 ložisek, přední brzda s krátkým a hladkým chodem systému F.A.C.D., dřevěná úchytka kličky navijáku a robustní soukolí, které odolá i zatížení při stahování těžkých zátěží z větších vzdáleností. Tělo navijáku je v líbivé matně černé barvě.

LYNX LX

Standardně je naviják dodáván s dvěma cívkami  o velikosti 5000 a 7000. Kapacita cívky 5000 je 280m/0,30mm, tato je předurčena především k lovu z odhozu a cívka o velikosti 7000 pojme 545m/0,30mm, což ji předurčuje především na použití při vyvážce.  Pokud používáte různé průměry silonů během sezóny či kombinujete používání pletených šňůr a silonů, oceníte možnost  dokoupení  náhradních cívek ve stejných velikostech jako v originálním balení, tedy 5000 a 7000. Hmotnost navijáku je uváděna 530g.  Mně osobně vyhovuje především krátký chod brzdy, kdy pro běžné situace stačí otočit přední maticí brzdy s logem „ M“ o půl otáčky, otočení o otáčku znamená pak nastavení brzdy od utažené po zcela povolenou. Gumové manžety po obou stranách rotoru tohoto navijáku spolehlivě zabraňují tomu, aby se dostal vlasec pod cívku navijáku.

img_0552.jpg

Během sezóny tyto navijáky používám  na   prutech G50 3lb, s kterými se bezvadně doplňuje a slušet bude i kratším prutům, třeba Stalker ze sortimentu Mivardi. Při ceně 3490.-Kč se jedná o líbivý, kvalitní a funkční naviják pro kaprařinu. Pro úplnost dodávám , že zmiňované náhradní cívky lze pořídit za 449,-Kč v obou velikostech. Pokud se rozhodnete a zakoupíte Lynx LX či jeho většího brášku Lynx, myslím, že budete spokojeni.  Za Mivardi team Jožka Petráš

img_0471-1.jpg
img_0472.jpg
img_0537.jpg

img_0469.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace