Lehátko New Dynasty AIR8 - recenze

19. 04. 16

dsc_5246.jpg

Jakožto spolupracovník firmy Mivardi bych Vám chtěl představit jednu z novinek v sortimentu značky z produktové řady M-CARP, tedy produktů určených především pro kapraře. Ač se to možná mnohým odpůrcům této značky nebude líbit, popularita těchto výrobků roste a to především díky velmi příznivému poměru cena a výkon, resp. užitná hodnota. Mimo bivaků, které zaujaly svým řešením a zpracováním velkou část rybářské veřejnosti, si myslím, že i tento produkt, tedy lehátko New Dynasty Air8, se stane jednou z vlajkových lodí této značky. Na tom nic nemění fakt, že recenzi zpracovávám já, jakožto spolupracovník firmy. Tuto skutečnost zdůrazňuji hned na úvod, abych předešel nejrůznějším dohadům a spekulacím, jak je v luzích a hájích Českých bohužel zvykem.

To by na úvod stačilo a pojďme si tedy představit samotné lehátko. To je dodáváno v poměrně rozměrné kartonové krabici, nicméně velikost obalu odpovídá velikosti obsahu. Samotný obsah, tedy lehátko, je ještě zabaleno v igelitovém pytli a stejně jako např. u křesel či ostatních lehátek jsou patky a zámky nohou chráněny obalem ze slabé pěny, připevněným gumičkou. Z výroby jsou chráněna slabou pěnou i místa přehybů jednotlivých třetin lehátka.  Složené lehátko je zafixováno pomocí popruhu s plastovou přezkou. Příjemný detail, který usnadňuje jak manipulaci, tak např. transport bez přepravní tašky, lehátko drží a nemá možnost se samovolně otevírat.

 

dsc_5278.jpg
dsc_5282.jpg
dsc_5277.jpg

Doslova novinkou a převratnou inovací je použití samonafukovací vzduchová matrace, která se nachází na téměř celé ploše lehátka. Po jeho rozložení rozepneme zip na boku polštáře a zde v levé či pravé části nalezneme  ventil. (samonafukovací matraci lze případně i komplet vyjmout) Ventil stačí povolit a matrace se sama nafoukne. Pokud nám tato tvrdost stačí, pouze ventil zašroubujeme a zip zapneme. Pokud nám z jakéhokoliv důvodu toto nevyhovuje, lze matraci několika vdechnutími dofouknout. Před skládáním lehátka opět po rozepnutí zipu ventil povolíme, lehátko složíme, čímž dojde k vypuštění vzduchu z matrace a ventil opět zašroubujeme. Samonafukovací matrace mimo komfortu při ležení i velmi dobře izoluje od chladu v chladnějších obdobích roku.

 

dsc_5258.jpg
dsc_5261.jpg
dsc_5256.jpg

Další výraznou vlastností lehátka je jeho osazení čtyřmi páry nohou, je tedy osminohé. Díky tomu má daleko větší stabilitu a nemá snahu se s vámi „ překlopit“ při usednutí na jeho okraj. Každá z osmi nohou je vysouvací, její délku lze upravit podle potřeby, ať už se co požadované výšky celého lehátka týče, nebo jeho vyrovnání v terénu). Nohy lze vysunutím jejich vnitřní části prodloužit o cca 15cm.  Ovládání vysouvacího mechanismu je příjemné, intuitivní, jednoduše odklopíme plastovou packu zámkového mechanismu a v požadované úrovni je zafixujeme jejím sklopením. Odpadá tedy stlačování kovových půlkruhů oproti pružině, jak jsme byli zvyklí u jiných starších typů.  Vše je znázorněno na těle vysouvacího mechanismu. Patky jsou plastové, oproti lehátku Professional Flat8, jsou víceméně hranaté, přičemž jejich plocha je dostatečná, aby nedocházelo k zaboření ani v měkčím terénu.

 

dsc_5271.jpg
dsc_5254.jpg
dsc_5255-2.jpg

Dalším výrazným rysem jsou jeho komfortní rozměry – 215 x 98cm s udávanou nosností 160kg při hmotnosti 12,2kg. Jedná se tedy o největší lehátko prodávané pod značkou Mivardi, při stejné šířce je o 7centimetrů delší, než  např.  Fox Royale Bedchair XL.  Osobně jsem neměl příležitost toto dosud vyzkoušet, ale jsem přesvědčen o tom, že nouzově se zde vyspí dva lidé.

 

dsc_5252.jpg

Dostáváme se k další, poměrně výrazné inovaci, která spočívá v absenci kloubu po bocích lehátka, což zvětšuje komfort při jeho užívání, nikde po lemech nic netlačí a dále pak, lehátko je 100% rovné. Tuto vlastnost oceníme zejména při delších výpravách, kdy já osobně jsem po několika nocích obtížně hledal na svém stávajícím lehátku pohodlnou polohu. Navíc ranní  vstávání  z  Air8 neznamenalo bolest zad, což tomu, kdo nezažil, budu asi velmi obtížně vysvětlovat...... Místo kloubů je do lehátka mezi hlavovou a střední třetinou v jeho rámu použitý kratší, kovový „ mezikus “, díky kterému jde lehátko sklopit a složit. Menším nedostatkem je to, že tím lehátko nepatrně nebývá na přepravní výšce, nicméně osobně si myslím, že to za trochu pohodlí jistě stojí.

dsc_5268.jpg
dsc_5253.jpg
dsc_5265.jpg

Mimo límce, kryjícího obvodový rám lehátka, je jeho střed z příjemného fleecu s logem „ M“ v horní třetině. Polštář, integrovaný do lehátka v hlavové části je z téhož materiálu, pouze je použita jiná barva.

Další, velmi příjemné vylepšení, se skrývá na spodní části lehátka v jeho střední třetině. Oproti starším tipům, kde se dala tvrdost lehátka nastavit vypnutím upínacího gumového lana (což mimochodem v horní a spodní třetině lze taktéž), se zde nachází napínací systém. Ten spočívá v tom, že materiál použitý na bocích, „límci“, lehátka, vede na spodní stranu, kde povolením nebo naopak utažením šněrování můžeme nastavit tvrdost střední třetiny lehátka. Dle mého názoru velmi povedené, což oceníme jak při usednutí na lehátko před ulehnutím, tak i při následném vstávání z lehátka, ale i v případech, kdy např. za nepříznivého počasí sedíme na lehátku a chystáme si třeba návazce. Sezení je tak pohodlné, neboříme se do lehátka a vstávání z něj je příjemnější.

 

dsc_5266.jpg
dsc_5249.jpg
dsc_5246.jpg

Osobně jsem neodolal a poté, co jsem toto lehátko viděl na firemní prodejně v Mohelnici  ( na výstavy jsem se letos bohužel nedostal), jsem ho zařadil do své výbavy, protože ročně u vody strávím poměrně dost času a co si budeme povídat, stárnu, takže už vyhledávám jisté pohodlí. Absolvoval jsem s ním týdenní výpravu a byl jsem velmi mile překvapen. Nejenže byl spánek u vody  upřímně  řečeno   komfortnější než doma ve vlastní posteli, ale dokonce jsem mohl a také spal na zádech, což se u mého staršího lehátka, které jsem měl víc jak  10let , nedalo. Lehátko New Dynasty Air8 tedy můžu s klidným svědomím doporučit všem, kteří přemýšlí o novém lehátku či výměně stávajícího a potrpí si na funkční a kvalitní věci.

Pro komplexnost informací ještě dodávám, že tento produkt získal ocenění Grand Prix 2015 na veletrhu For Fishing a na WCC Junior 2015 zaujal nejen Rosse Honeyho….. :)

Zbývá už jen uvést cenu – doporučená MOC je 6990,-Kč, při objednání přes eshop Mivardi je cena 6641,-Kč, přičemž lze dokoupit i transportní popruh přes rameno za 190,-Kč či transportní tašku s ušima a popruhem  za  690,-Kč.

Spoustu příjemného času stráveného u vody za Mivardi team přeje David DejvL Lužný

Související produkty

Lehátko New Dynasty AIR8

M-Carp

Lehátko New Dynasty AIR8

Unikátní osminohé lehátko s integrovanou samonafukovací matrací, fleecovým potahem a velmi…

Cena: 6 990 Kč

Skladem: ANO > 5 ks

ks

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace