Recenze MX9 – Eliška Havelková – MIVARDI CZ

21. 10. 20

dsc_0862-1.jpg

Hlásiče MX9 jsou nejvyšší řadou bezdrátových signalizátorů záběru. Velké specifikum jsou čtyři kruhové voliče pro regulaci – hlasitosti, citlivosti, barvy a tónu. Hlasitost má čtyři jednotlivé stupně intenzity, nebo naprosto tichý režim, kde je možnost nastavit zvuk pouze na příposlechu. Citlivost je též na stupnici od 1 do 4, rolnička zabudovaná přímo v hlásiči reaguje na pohyb vlasce do předu, nebo dozadu a tím odlišuje padák od klasického záběru vpřed, proto je důležité zmínit, že jsou od sebe odlišený jiným tónem. Vlasec má hladký chod po rolničce a při zvednutí prutu se nezasekne do těla hlásiče.

MX 9 sada 4+1

Tón se pohybuje od nejhlubšího, až naprosto vysoký. V poslední řadě volitelnost barvy v pestré škále. S otočnými voliči se dá snadno manipulovat – nezasekávají se, nebo nejsou moc uvolněné. Hlásič je vybaven šroubovacími snag years, což jsou stabilizátory prutu proti vypadnutí. Dají se jednoduše vyšroubovat a našroubovat. Ve spodní časti signalizátoru nalezneme vstup pro připojení swingarmu a na druhé straně páčku pro zapnutí a vypnutí. Směr páčky vodorovně dolů značí vypnutý hlásič, stlačíme-li doprava, je zapnut s noční diodou a doleva je zapnut bez diody.

dsc_0875.jpg

Příposlech MX9 je vybaven dvěma otočnými voliči – První je pro regulaci hlasitosti a druhý pro změnu tónu. Podobně jako u hlásičů je zapínání pomocí páčky, která se nachází na svrchní části, příposlech má dva módy, první je tichý režim, kdy při záběru pouze brní a druhý klasicky zapnutý se zvukem. Na přední části nalezneme čtyři malé diody, což znamená, že na příposlech můžeme napárovat maximálně čtyři hlásiče. Malé tlačítko na boku slouží pro napárování dalších hlásičů. Dosah je naprosto dostatečný pro každého kapraře cca 150 m.

dsc_0888.jpg
dsc_0892.jpg
dsc_0895-1.jpg

Párování dalších hlásičů do sady umožníme tlačítkem na boku příposlechu, tím že ho stlačíme a držíme v dobu kdy vyvoláme na hlásiči záběr. Hlásič se tak bude atomaticky napárovaný i po zapnutí a vypnutí.

Tělo hlásiče je po celém povrchu pogumované. Voděodolnost je stoprocentní a spolehlivá, není problém používat v silném dešti, je doporučováno vysušování, ale osobně jsem je vždy po dešti dala do kufříku a nechala ho uzavřený do další výpravy, i po tom mi šlapou jak hodinky! Hlásič se dá univerzálně našroubovat na jakýkoliv stojan, nebo vidličku, je vybaven o rychloupínací matici.

Baterie – Důležitou a nespornou věcí je baterie, některé hlásiče v dnešní době šlapou na tužkové baterie, největší problém těchto baterií je v kapacitě a jejich výdrži. Proto MX9 mají tělo pro 9V. Svoje signalizátory používám opravdu často a první baterii jsem měnila po roce.

Hlásiče se dají pořídit v sadě s příposlechem – 2+1, 3+1, 4+1, nebo při potřebě dokoupení jednotlivého hlásiče, taky není problém. Je důležité říci, že pokud se rozhodnete zakoupit samotné hlásiče bez příposlechu, není ho možné dokoupit jako jeden kus, příposlech je dodáván pouze do již zmiňované sady. Součástí balení s příposlechem je transportní kufřík.

 

dsc_0869-1.jpg

Za sebe můžu hlásiče doporučit všem káprařům, kteří chtějí maximální kvalitu za velmi dobré peníze, na tomto produktu nemám jedinou věc, kterou bych vytkla!

Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

dsc_0851.jpg
dsc_0860-1.jpg
dsc_0861-1.jpg

dsc_0862-1.jpg

dsc_0843.jpg
dsc_0846-1.jpg
dsc_0847-1.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace