Rozšiřující předsíň k bivakům - recenze

24. 01. 16

10-18.jpg

Jako každý milovník rybářského sportu, trávím u vody spoustu času. Zaměřuji se převážně na lov kaprů, tudíž si vyhlédnu atraktivní místo a zabivakuji. V posledních letech, ale již nejezdím sám, nebo s nějakým parťákem, ale upřednostnil jsem rybaření s rodinou. S tímto rozhodnutím se ale změnily nároky na kvalitu a komfort ubytování. Kvalitní bivak je samozřejmostí, ale navíc jsme vždy stejně museli stavět deštník, nebo malé bivvi, jako místo pro naše zásoby. Ne vždy to bylo ideální při špatných klimatických podmínkách. Proto mě velmi zaujala novinka od firmy Mivardi - Rozšiřující předsíň k bivakům. Ihned jsem tento outdoorový doplněk podrobil testování.

Rozšiřující předsíň zakoupíme v transportním obalu s příslušenstvím. Balení obsahuje 1x rozpínací tyč, 1x středovou tyč, kvalitní sadu zavrtávacích kolíků a samotnou předsíň. Ta je vyrobena z nepromokavého a prodyšného materiálu s vodním sloupcem 3000 mm. Stavba předsíně se ukázala jako nenáročná záležitost. Postavena byla během několika minut. Stačilo jen roztáhnout předsíň a protáhnout středovou tyč. Následně jsem pomocí upínacích klipů připevnil předsíň ke konstrukci bivaku a zakončovací všitou gumou předsíně jsem přetáhl tuto konstrukci. Dále se spojí napínací popruh a zavrtají kolíky. Rozpínací tyč se propojí s kšiltem bivaku a je hotovo. Přední panel je rozdělen na tři samostatné části. Základ tvoří průhledná PVC stěna, která jde zcela srolovat, nebo naopak pevně zakotvit. Další vrstvu předního panelu tvoří moskytiéra. Poskytuje ochranu proti hmyzu zároveň s komfortním širokým úhlem výhledu.  Vše je možno variabilně připevnit pomocí klasických gumových stahováků. Nechybí zde pásky ze suchého zipu pro uchycení prutu, které ocení každý rybář.

dsc_1240-1.jpg
dsc_1258.jpg
dsc_1248-1-.jpg

Při nepřízni počasí je možné předsíň připevnit i na bivak s přehozem. Jen s rozdílem, že nebudeme připínat klipy ke konstrukci bivaku, ale využijeme dopnutí zakončovací gumou. Veškeré švy jsou podlepené krycí páskou, která zajistí 100% nepromokavost. Díky provlečení středové tyče, se vytvoří odtokový žlábek pro lepší odvádění dešťové vody. Toto odvádění dešťové vody jsem velmi uvítal. I přes vydatné deště, které jsme v předsíni přečkávali, materiál stále udržoval svou nepropustnost a konstrukce i v silném větru stabilitu.

dsc_1254-1-.jpg
dsc_1257-1-.jpg
dsc_1258-1-.jpg

Prostor, kterého jsme dosáhli postavením rozšiřující předsíně, neprosto vyhovoval našim představám. Bylo zde místo pro rybářská křesla, improvizovanou kuchyň, zásoby návnad i ostatní naše zásoby. Tato předsíň nám poskytla azyl při deštivých dnech, tak i před ostrými slunečními paprsky. A hlavně děti byly nadšené z prostornějšího přístřešku. Já jsem ho nejvíce využil v nočních a brzkých ranních hodinách, kdy jsem chystal nástrahy a připravoval nové návazce. Rodina nerušeně odpočívala v zapnutém bivaku a já měl vše při ruce pod komfortním přístřeškem.

dsc_1261.jpg
dsc_1264-1-.jpg
dsc_1266-1-.jpg

Také jsem zkoušel rozšíření použít na bivak jiné značky podobné velikosti, jak udává výrobce. Není v tom žádný problém, vše sedí jak má. Jen když nemáte na svém bivaku přední kšilt, musíte prodloužit rozpínací tyč vhodnou náhradou. Například zavrtávací vidličkou, jejíž průměr odpovídá rozpínací tyči.

dsc_1561.jpg

Celkově bych tuto novinku na našem trhu hodnotil velmi pozitivně. Rozšířením bivaku, získáte další obytný prostor, pro jakékoliv využití na vaší rybářské výpravě.                                                                                    

David Kovalský Tým Mivardi

Postavení předsíně:

1-4.jpg
2-28.jpg
3-28.jpg

4-24.jpg
5-25.jpg
6-25.jpg

7-22.jpg
8-17.jpg
9-18.jpg

10-18.jpg

Související produkty

Bivak New Dynasty XL

M-Carp

Bivak New Dynasty XL

Mimořádně prostorný model bivaku z materiálu M-TEC 410 s vodním sloupcem 10000 mm a konstrukcí z…

Cena: 9 990 Kč

Skladem: ANO 1 ks

ks

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Loading SWGDPR…

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace