Drahoš Ševčík

01. 04. 14

drahos.jpg

Letos tomu bude již 35let co jsem se stal rybářem s platným rybářským lístkem. Začalo to v roce 1975, kdy jsem se přestěhoval do Hodonína na nově vybudované sídliště. Poblíž tohoto sídliště se nachází malinký rybníček "Cigánka". V té době u malého lesíka jsem se tam chodíval koupat a lovit rybky na špendlík. Bavilo mne pozorovat ryby jak se krmí. Zanedlouho ten rybník dostala naše MO. A začalo se budovat rybochovné zařízení. Byl jsem u toho všeho. Moc mě to bavilo a já tam trávil celé dny. Měl jsem možnost nakouknout pod pokličku chování ryb a všeho kolem toho. Staral jsem se pak o rybník více jak 11let.

V okolí Hodonína se nachází spoustu vod a hlavně řeka Morava. Pár kilometrů i Dyje a  vodní dílo Nové Mlýny, kde jsem se věnoval hlavně lovu kaprů a byl jsem u zrození jezer. Od devadesátých let jsem tam trávil víkend co víkend. Zažil jsem tam spousta nádherných chvil, úspěchů i neúspěchů.

Byl jsem mezi prvními, kdo na těchto nádržích začal lovit na boilies. Propadl jsem naplno  kaprařině. Když jsem ulovil první rybu na deset kilogramů a potom nad patnáct, byla to nádhera. Krásná léta.

Čas běžel jak voda a v rybaření taktéž. Zajímám se o dění v rybařině a v kaprařině obzvláště. V roce 2001 mne pozval ke spolupráci Alois Fiala. Nabídl mi  spolupráci jako tester jeho firmy. Byla to pro mne čest  a výhoda nakouknout pod pokličku profesionální výroby boilies a pelet. A zároveň možnost zkoušet mnoho nového. Procestovali  jsme spolu hodně zemí a závodů, kde jsme nachytali krásné ryby. Seznámili jsme se se spoustou dobrých lidí a kaprařů.

dsc_0087-1.jpg
dsc_3208res-1.jpg
img_0388.jpg

Naše  spolupráce trvala bez mála 11let. Díky němu jsem zažil nádherné chvíle u vody. Pořádali jsme spolu závody, které běží dodnes. Hřeje mne u srdce, že  za námi zůstalo něco vidět. Mám rád jednoduchost v lovu kaprů. Proto i mé montáže nejsou nijak složité. Jen malinko inovované než před těmi 23lety. Používají se daleko kvalitnější materiály. Jak v kaprařské  bižuterií, tak ve všem ostatním. Přišel rok 2012 a dostal jsem možnost pokračovat v roli testera pro firmu Mivardi. Jelikož jsme s firmou  Mivardi  již dříve spolupracovali a Lojza se stal šéfkuchařem ve výrobě, tak jsem neváhal.

Mezi mé oblíbené nástrahy z kuchyně Mivardi patří Vyzutý Tonda, Cherry a Oliheň, na kterou jsem ulovil kapra o váze víc jak 19kg. Od letošního roku přibude určitě novinka Monster Crab. Háčky používám Gripery a Drig s kroužkem. Pruty G-50 jsou mi oporou. Vyzkoušel jsem za ta léta mnoho prutů a bižuterie. V různých cenových relacích. Pak zjistíte, že i za málo peněz se může udělat stejná muzika.

Mým cílem je strávit u vody pokud možno co nejvíce času. Ryby jsou bonusem  mého snažení. 

Mám rád Nové Mlýny, je to má srdcová voda. Taky řeku Moravu, Dyji, Tovačovská jezera. Je v nich ještě mnoho neokoukaného, A mám tam nevyřízené účty:o)

Mé moto zní " Dej vodě a voda dá tobě."

Přeji všem rybářům, aby si splnili své sny

S Pozdravem Drahoš Ševčík

img_0425.jpg
img_1090.jpg
dsc_1331.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

 • Reagovat 02. 10. 2016 | Roman Barina (10:08):

  Velmi pěkný životni příběh mého spolužáka Drahoše.Jsem potěšen,že vydržel u sve záliby dlouha léta a doufam že vydrží.Možna se u vody potkáme.Držím palce Drahošu :-)

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Jan Hoferik - Rychlovky
  13. červenec 2018
  Ahoj kolegové rybáři, hlásím se s další zprávou od vody. Poslední týdny mi neumožňovaly uskutečnit…
 • 2. kolo I. liga – Pardubice
  11. červenec 2018
  Poslední květnový víkend se uskutečnilo druhé kolo I. ligy v lovu ryb udicí na plavanou.…
 • Rychlé vycházky po práci!
  10. červenec 2018
  Super ,,rychlovky“ Honzy Prchlíka na malou pískovnu s dobrým výsledkem za pomoci Rapid Hard Balls…
Přihlášení / Registrace