Josef Petráš

22. 02. 16

petras.jpg

Ahoj, jmenuji se Josef Petráš, rybařím od svých dvanácti let. Rybářskou vášen nastartoval kapřík 64 cm na rybníčku 0.2 ha chycený na pařené kolínko. Hned ten rok jsem začal chodit do rybářského kroužku a po půl ročním školením jsem dostal rybářský lístek.

Začal jsem, jako mnoho z nás, lovem na foukanou kukuřici a šrot, který byl určený ke krmení našich prasat. Postupem času jsem se dostal k boilies rohlíku na šňůrce, na který jsem chytl svého prvního kapra nad 10 kg. Chytání na boilies jsem se začal věnovat až od svých 22 let. Naučil  jsem se spojovat vlasce,  vázat boilies na vlas a vyrábět si boilies sám ze zakoupených surovin.

img_6770p.jpg

Své zkušenosti jsem nabíral na malé řece, která mě dost školila a učila jak se chovat k přírodě a k rybám. Nejraději rybařím na slepých ramenech a řekách České republiky, kde se mi podařilo chytit několik krásných kaprů do dvaceti kilogramů a jednoho  šupináče  29.20 kg. V roce 2015 jsem poprvé vyrazil do zahraničí na horské jezero ve Slovinsku, které vybrala moje drahocená manželka jako součást naší svatební dovolené. Na tomto nádherném jezeře

img_0172ff.jpg
img_0173ff.jpg
img_0214-1.jpg

 se mi mimo jiné povedl zdolat nádherný a velice ceněný lysec o váze 27 kg. Rybaření je pro mě koníček, který mám velice rád a pouštění kaprů zpět do svého živlu mě dodává spoustu energie. Od letošního roku jsem začal používat produkty od firmy Mivardi, kde jsem poznal spoustu super borců.

Mým velkým snem je chytit řádkáče přes třicet kilogramů.

2015-05-25-18.47.51-kopie-.jpg

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Jan Hoferik - Rychlovky
  13. červenec 2018
  Ahoj kolegové rybáři, hlásím se s další zprávou od vody. Poslední týdny mi neumožňovaly uskutečnit…
 • 2. kolo I. liga – Pardubice
  11. červenec 2018
  Poslední květnový víkend se uskutečnilo druhé kolo I. ligy v lovu ryb udicí na plavanou.…
 • Rychlé vycházky po práci!
  10. červenec 2018
  Super ,,rychlovky“ Honzy Prchlíka na malou pískovnu s dobrým výsledkem za pomoci Rapid Hard Balls…
Přihlášení / Registrace