Radek Bojkovský

28. 01. 16

bojkovsky.jpg

Ahoj, jmenuji se Radek Bojkovský, je mi 44 let. Rybařím od dětství a je to můj celoživotní "kůň", kterého miluji. Nedovedu si představit, že bych toho někdy nechal, protože rybařina je pro mě nejlepší forma relaxace. K tomuto krásnému koníčku mě přivedl můj táta v roce 1977. Tehdy jsem lovil pouze bílou rybu na plavanou na říčce Bystřici s mými kamarády Pepou Mikeskou a Laďou Širůčkem.

V roce 1980 vyrážím k vodě s mým prvním rybářským lístkem. Bavil mě lov všech druhů ryb, jak na splávek tak i na položenou. Magický rok byl  pro mě 1991,  kdy jsem s tátou poprvé nahodil na legendárním Můšově ( D7). První záběr na tomto revíru byl jak říše snů, toužil po tom každý rybář.  Po 30 minutovém boji na teleskop Sona a naviják TAP   zdolávám lysce 14,50  kg  a dvě ryby vůbec neotočím, to vše za jedno dopoledne. Utkvělo mi to v paměti, jako by to bylo včera, na  to  se  nezapomíná. Od tohoto okamžiku jsem propadl lovu kaprů, na Pálavu jsem jezdil několikrát do roka na týdenní výpravy až do roku 1998. Byly to nádherné roky a já v tu dobu poprvé  začal používat jako nástrahu boilie.

dsc_0002-3.jpg
dsc_0072-2.jpg
dsc_0173.jpg

Na mých toulkách za kapry  jsem lovil několikrát ve Francii, Maďarsku, Itálii a Slovensku. Můj nejsilnější zážitek byl v roce 2008 na legendárním francouzkém jezeru Lac de Saint Cassien, mece všech ortodoxních  kaprařů. Atmosféra na Cassu je jedinečná, kdo měl to štěstí tam být, tak mi dá za pravdu. Díky kaprařině jsem poznal  skvělého rybáře a kamaráda  Radka Zbránka, s kterým jsem několikrát prožil krásné výpravy v zahraničí. Mezi mé nejcennější úlovky bezesporu patří nádherný lysec z Francie, který vážil  27  kg a spoustu  dalších krásných kaprů.

dsc_0180-4.jpg
dsc_0208-4.jpg
fotky-012.jpg

Spoustu krásných chvil u  vody jsem  zažil   s Jožkou Petrášem  a dalšími.  Jsou to nezapomenutelné zážitky. Od  roku  2000  jsem začal chytat na  produkty  firmy Jet Fish,  okolnosti  mě  přivedly ke spolupráci  s Jardou Těšínským a  od roku   2003 do  prosince  2014  jsem  vedl  jeho  rybářské potřeby v  Olomouci. Ti , kdo mě  znají, tak ví, že  "kaprařina"  byla a je můj život, práce v rybářském obchodě byla pro mě vším.

1-4.jpg

Zapracoval  znovu osud  a  já dostal příležitost od značky MIVARDI,  kde  začínám   působit   na  jejich profesionální prodejně od ledna 2016. Začíná  pro mě  nová profesní  etapa,  na  kterou se  velice těším.  Během   mého 12 ti letého  působení  v  rybářském  obchodě  jsem poznal  mnoho  kamarádů, se kterými  mě  pojí  pevné přátelství . Byla obrovská radost sledovat a sdílet  jejich úspěchy na tomto poli.

 Dnešní doba je příliš uspěchaná. Mnoho rybářů se honí jen za rekordy a podstata tohoto koníčku jim uniká. Lov kaprů je vášeň a sport, ale měli  bychom se umět  také  zastavit a  vnímat  krásu  přírody  kolem nás. 

Petrův Zdar 

Radek

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Jan Hoferik - Rychlovky
  13. červenec 2018
  Ahoj kolegové rybáři, hlásím se s další zprávou od vody. Poslední týdny mi neumožňovaly uskutečnit…
 • 2. kolo I. liga – Pardubice
  11. červenec 2018
  Poslední květnový víkend se uskutečnilo druhé kolo I. ligy v lovu ryb udicí na plavanou.…
 • Rychlé vycházky po práci!
  10. červenec 2018
  Super ,,rychlovky“ Honzy Prchlíka na malou pískovnu s dobrým výsledkem za pomoci Rapid Hard Balls…
Přihlášení / Registrace