Radim Hanák

25. 02. 13

Cvak:)

Jmenuji se Radim Hanák, je mi 41 let a pracuji jako státní zaměstnanec. Mám jednoho syna, který se zatím v rybaření nepotatil.:) Rybařině se věnuji od roku 1985, moje začátky byly klasické jako většiny z nás – byl jsem tradiční „krmítkář“, kdy vycházku na ryby jsem si nemohl nepředstavit bez kbelíku „šrotu“ a pytlíku “foukaček“.

Od roku 1998 jsem poprvé vyzkoušel zázrak jménem boilie, kdy jsem si zprvu kupoval hotovky, které se skládaly snad jen z krupice a vysoké dávky aromat a sladidel.  Úspěchy se začaly dostavovat asi o tři roky později, kdy jsem si začal s parťákem podle anglických příruček, receptů sestavovat svoje první směsi, na které začali kapři konečně pozitivně reagovat.

Několik posledních let se věnuji cílenému lovu velkých kaprů na boilie a to na svazových vodách Jižní Moravy, soukromým „ kaprodromům“ jsem doposud nepřišel na chuť. Přece jen úlovek krásně stavěného kapra z prochytávané svazové vody má pro mne větší váhu, než stejný kapr ze soukromého revíru.

V poslední době pro svůj lov používám výhradně produkty firmy Mivardi, kdy „šéfkuchař“ uvedené firmy pan Alois Fiala mne již v minulosti několikráte přesvědčil o vysoké kvalitě jeho výrobků.  Ze škály výrobků Mivardi jsem si oblíbil zejména hotové boilie Rapid Champion 007+ Robin red, které používán v brzkých jarních měsících a které se mi osvědčilo i v době jarního tření kaprů, dále pak hotové bolie Rapid Platinium SEA. Dále si pak roluji vlastní boilie z boilie mixů Rapid Champion SEA a Rapid Champion Vyzutý Tonda a dalších komponentů firmy Mivardi.

Bez kaprařiny bych si svůj život v současné uspěchané době nedovedl přestavit, není nic lepšího než se na pár dnů sbalit k vodě do míst, kde se cítím nejlépe a tam nikým nerušen se věnovat lovu.

Mezi moje nejcennější úlovky patří kapr, jak jinak než ze svazové vody, o váze 25 kg, kdy se mi také do současné doby podařili přelstít 4 šupíci s váhou přes 20 kg. Jsem rád, že jsem propadl tomuto překrásnému koníčku a přeji všem aspoň takovou pohodu, kterou vnímám při lovu kaprů já.

Krásně stavěný lysec

Krásně stavěný lysec

Pořádná kulička
Radim Hanák

Říční kapr ze svazovky

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Jan Hoferik - Rychlovky
  13. červenec 2018
  Ahoj kolegové rybáři, hlásím se s další zprávou od vody. Poslední týdny mi neumožňovaly uskutečnit…
 • 2. kolo I. liga – Pardubice
  11. červenec 2018
  Poslední květnový víkend se uskutečnilo druhé kolo I. ligy v lovu ryb udicí na plavanou.…
 • Rychlé vycházky po práci!
  10. červenec 2018
  Super ,,rychlovky“ Honzy Prchlíka na malou pískovnu s dobrým výsledkem za pomoci Rapid Hard Balls…
Přihlášení / Registrace