Tomáš Kos

25. 03. 13

1

Jmenuji se Tomáš Kos, je mi 23 let, pracuji jako kontrolór na výrobu vlakových součástí a teď Vám napíši pár řádek o tom, jak to všechno začalo. Rybám a rybaření se věnuji již od útlého věku. Otec říká: „Ty jsi zahodil plínu a rovnýma nohama ses ponořil do tajů rybařiny.“

 Asi jako každý mladý rybář jsem se začal věnovat plavané a klasickému chytání na položenou. Mé nadšení bylo velké, a proto jsem se v těchto rybolovných technikách pořád zdokonaloval a zdokonaloval. V každé volné chvíli jsem hltal všechny novinky z rybářských časopisů. Chtěl jsem, a stále chci jít s trendem moderní rybařiny. A začal jsem se věnovat různým rybolovným technikám. K mým oblíbeným přibyla přívlač, kterou jsem po čase ještě rozdělil na ultra lehkou, lehkou a středně těžkou. Aby toho nebylo málo, plavanou a klasické chytání na těžko jsem nahradil lovem na feederový prut. Této rybolovné technice jsem propadl na dost dlouhou dobu a byl úplně v úžasu, kolik malých a středně velkých ryb jde ulovit během krátké doby.

8
1
2

Ryb se dostalo na podložku dost, ale žádní obři. Tato otázka mi nedávala spát! Chtíč po velkých rybách rostl a rostl. Zakoupil jsem si kaprařské děličky a pár balíčků kulatých zázraků. Samozřejmě tím myslím, dlouhá léta omílané boilies. První zkušenost s touto selektivní nástrahou jsem měl asi v patnácti letech. Problém byl v tom, že toto boilies bych přirovnal ke kulaté jahodové gumě do školy. Úspěchy více méně nebyly žádné. Toto boilies bylo tak selektivní až letělo do koše. Díky této zkušenosti jsem si dal velmi záležet nad výběrem správné návnady, aby se historie neopakovala. Po mnoha testech jsem našel zalíbení v produktech Mivardi. Tyto produkty patří mezi mé nejoblíbenější a doprovázejí mě již tři roky mým kaprařským putováním. Chytám jak na boilies tak na pelety. Preferuji dokonale navázané montáže a klid u vody. Osvědčili se mi třídenní výpravy se zakrmením lovných míst.

Předpokládám, že jsem na začátku velké kaprařiny. Mezi mé úspěchy v minulém roce řadím kapry 81 cm, 83cm, 86 cm - 11.5 kg a amury 87 cm, 89 cm, 92 cm - 10.5 kg.

MÉ MOTTO: „RYBA JE KÁMOŠ, NÉ ŽRÁDLO“

Chcete komentovat tento článek?

Diskuze

Nový komentář

Nová reakce

Položky označené * jsou povinné

zavřít
ukázat

Aktuality

Články

 • Jan Hoferik - Rychlovky
  13. červenec 2018
  Ahoj kolegové rybáři, hlásím se s další zprávou od vody. Poslední týdny mi neumožňovaly uskutečnit…
 • 2. kolo I. liga – Pardubice
  11. červenec 2018
  Poslední květnový víkend se uskutečnilo druhé kolo I. ligy v lovu ryb udicí na plavanou.…
 • Rychlé vycházky po práci!
  10. červenec 2018
  Super ,,rychlovky“ Honzy Prchlíka na malou pískovnu s dobrým výsledkem za pomoci Rapid Hard Balls…
Přihlášení / Registrace