Carpkiller s jarní jikrou !

Zpět na Zprávy od vody
19. 5. 2022 - Hned další týden po IBCC se Honza Carpkiller Hubka vydal na kapry se svým kamarádem, zkušeným a ostříleným rybářem Radkem Kubánkem. Když se u vody potkají zrovna tihle dva, nemůže to logicky vyústit v nic jiného, než společnou rybačku a tak se také stalo. Kluci společně rybařili v proudném úseku Vltavské kaskády a své snažení tentokrát zaměřili na cílenou snahu o ulovení velkého kapra, ideálně samozřejmě ještě plné, těžké, vypasené jarní kapří jikernačky…. Kluci měli mnoho společných témat a tak po nalíčení pastí na velké ryby v podobě svých montáží klábosili o všem možném nejen kolem ryb dlouho do večera.

OLIHEŇ - EASY CATCH

Do konce denní doby lovu se však záběru nedočkali, a tak až ráno ve 4:00 opět nahodili své montáže na již z večera zakrmená místa a pokračovali v Rafanově taktice – protože velký kapr se podle něj musí vyležet.
V tom Honzu ze snů probírá naprosto brutální jízda na jeho levý prut, nahozený až daleko do říčního koryta. Ihned po zvednutí prutu ze stojanu, bylo naprosto jasné, že tohle žádný dorostenec nebude, protože ryba si nekompromisně vzala ke 100metrům vlasce a odejela daleko po proudu pryč, od místa záběru.

img-7269.jpeg (974 KB)

Začalo klasické přetahování a pomalé zdolávání silně bojující velké ryby, která se během něj pomalu ale jistě vydala opačným směrem, tedy nahoru, proti silnému proudu. Tou dobou už však vedle Honzy stál s připraveným podběrákem i Radek a tak podebrání úlovku bylo pro tyhle zkušené rybáře pouhou otázkou času. Posledních několik výpadů před podběrákem a šup, šupinaté tělo velkého kapra se přehouplo přes síťku připraveného podběráku a po chvilce se už na podložce před Honzou a Radkem válel opravdu cenný úlovek.
Překrásná, velká a tlustá kapří Jikernačka kolem 90cm délky a přes 16kg váhy, to je prostě ryba, která se z chladných Vltavských vod vždycky počítá!
Tento kapr se nechal přelstít na kuličku boilie Mivardi Rapid Easy Catch Oliheň 20mm doplněnou o plovkou  Mivardi Reflex14mm příchutě.

img-7302.jpeg (1.02 MB)
 
Po rychlém zdokumentování jikernačka spokojeně odplula zpět, do svých mateřských, chladných Vltavských hlubin a i když už se kluci dalšího záběru nedočkali, jejich společná mise tak byla splněná na více než 100%!

Diskuze k článku

Pro přidání příspěvku do diskuze je třeba být přihlášen.