Carpkillerův první letošní úlovek!

Zpět na Zprávy od vody
11. 4. 2021 - S první letošní zprávou od vody se přihlásil i náš vývojový konzultant Honza Carpkiller Hubka: Zdravím všechny sportovní rybáře a zejména fanoušky značky Mivardi. V letošním roce jsem si dal předsevzetí, že se budu zase o něco více věnovat i chytání velkých kaprů. Proto jsem i ve venku panujících mrazech podnikl celkem tři vycházky na dolní tok naší největší řeky. Proto, že teploty vody stále z daleka nedosahovala ani 8 stupňů, jsem věřil, že s letošní novinkou v podobně rozpustného boilie ProActive je ulovení prvního velkého kapra sezóny 2021 jen otázkou času a je to spíše jen o trefení se do kráťoučké periody kapřího krmení se, během které lze v těchto mrazivých podmínkách velkou rybu přelstít. Vybral jsem si tři pro mě základní příchutě z této řady a každou vycházku věnoval jedné z nich.

 

Začal jsem s Gulášem, pak zkusil Játra a při třetí, úspěšné akci přišla konečně řada na pro mě zatím nevyzkoušenou příchuť B17. To byla trefa do černého. Hned brzo ráno, ještě za šera, přesně za rozednění dostávám první letošní záběr právě na rozpustnou B17tku ve 24mm. Z počátku jsem si myslel, že se jedná o opravdu malého kapříka, protože prvotní tah nenasvědčoval ničemu jinému, avšak po pár vteřinách zdolávání, když se protivník pomalu ale jistě vydal podél říčního dna směrem proti stále ještě velice silnému říčnímu proudu, jsem si uvědomil že zdání asi klame.

80A5D1CB-D1B6-41D9-91B0-262912B5E340.jpg (269 KB)

Kapr se i v té ledové vodě nechtěl vzdát a než se mi ho podařilo podebrat, udělal mi u lodě několik silných výpadů, které po pár měsíční pauze dokonale prověřily spolehlivost a přesnost brzdy mých oblíbených Lynxů LX.

Všechno dobře dopadlo a po pár minutkách úspěšně podebírám svůj první letošní úlovek, statnou šupinatou jikernačku kterou ve vodě odhaduji kolem 10kg. Až když jsem chtěl kapra vyzvednout a vyháčkovat na podložce, jsem pochopil, že je kapr o dost těžší, nějak se mi ho nedařilo jednou rukou přes bort lodě zvednout. Teprve na podložce jsem jeho proporce viděl v celé kráse a hned si uvědomil, že tohle je ryba někde mezi 14-15kg. Za tu chvilku, se slunce vyhouplo přes horizont a v jeho toho dne úplně prvních paprscích už jsem se statnou Labskou jikernačkou pózoval před objektivem svého foťáku. Pár rychlých fotek a šup s kaprem zpět do jeho mateřské řeky.

E8AC6641-D2BE-4785-9BB3-9E0381F9B842.jpg (521 KB)

Udělal mi obrovskou radost a i když to z daleka není můj největší  úlovek, během stále ještě zimní sezony si takové to ryby opravdu velice cením. Vždyť přímo na toku řeky, v toto období, se úlovky této velikosti v tomto konkrétním- nemalém úseku řeky dají stále ještě spočítat na prstech jedné ruky. Není to vždy jen o velikosti, ale i aktuálně panujících podmínkách a hlavně o aktuálně panujícím období, tedy zimě a do toho Lockdownu – který vycházky za velkými kapry maximálně všemožně komplikuje, od nemožnosti zůstávat přes noc až po problém se vůbec dostat mimo okres. Já mám aspoň to štěstí, že v okrese svého trvalého bydliště, mám právě tuto řeku, Labe.

8F94CB49-437D-4987-8986-1516A12AACD1.jpg (205 KB)

Všem rozumným kolegům Petrova cechu přeji aby měli u vody podobné štěstí a i jim se tak podařilo již brzy podebrat svůj první úlovek sezony 2021. Co mohu pro toto období vřele doporučit, je právě zmíněná novinky v podobě boilie proactive na jehož finální verzi jsme dlouho pracovali tak, aby se kulička okamžitě po vhození do vody začala pomaličku rozpouštět a omílat, díky čemuž je pro krmícího se kapra atraktivní od prvních minut po jejím dopadnu na dno revíru. Věřím, že velké spoustě z vás, dopomůže také nejen k tomu první úlovku sezony 2021.

Za Mivardi Team

Honza Carpkiller Hubka

Diskuze k článku

Pro přidání příspěvku do diskuze je třeba být přihlášen.